Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телевизия "България 24"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Телевизия "България 24"

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Така и не разбрах, каква е необходимостта от още една "медия"
    Според мен ще се появи поредния ретланслатор на "новини" генерирани от други "медии".
    Дано да не съм прав. Ама надали, че с медии работя от 1976г. И по соца и след него.
    Пак казвам-дано да бъркам, но е хубаво да се разбере с каква насоченост ще е, и от къде ще се взима инфото /собствени репортери, информационни агенции, други медии, фейсбук/?
    От всичко по малко бе Пенчо. Има си и редакция с истински журналисти и репортери, и хубав интернет и още други шукаритети си има медията... Дали има нужда от още една медия - времето ще покаже, но понеже си работил, да те питам - ти вярваш ли на тези които ги има до момента (вкл. и на тази в която си работил...)...?! А искаш ли да пуснем една анкета тук и да попитаме кой, колко и каква телевизия гледа и да видиш резултатите...?! Гледаме телевизия в България, така както и гласуваме - не вярваме нито на медиите, нито на политиците, та ако тази медия си намери публиката - значи има смисъл. Свободна аудитория - дал Господ... Войната е за контента, а в този ред на мисли, би трябвало да знаеш, че и при повтарянето на новини има "тако и вако"... При нас поне се проверяват, търси се първоизточника и, и информацията се сверява с предишни информации по темата (именно заради социалните мрежи...). Почти напълно съм автоматизирал гореописания процес (и много други...), та субективизма да е заврян съесем в ъгъла. Телевизията и по-точно създаването на съдържанието и начините за неговото разпространение до крайният потребител от твоето време (и медия) и днес, се различават много! Интернет промени бизнеса до толкова, че е на път, да го погълне...

    Коментар


    • #32
      От: Телевизия "България 24"

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      От всичко по малко бе Пенчо. Има си и редакция с истински журналисти и репортери, и хубав интернет и още други шукаритети си има медията... Дали има нужда от още една медия - времето ще покаже, но понеже си работил, да те питам - ти вярваш ли на тези които ги има до момента (вкл. и на тази в която си работил...)...?! А искаш ли да пуснем една анкета тук и да попитаме кой, колко и каква телевизия гледа и да видиш резултатите...?! Гледаме телевизия в България, така както и гласуваме - не вярваме нито на медиите, нито на политиците, та ако тази медия си намери публиката - значи има смисъл. Свободна аудитория - дал Господ... Войната е за контента, а в този ред на мисли, би трябвало да знаеш, че и при повтарянето на новини има "тако и вако"... При нас поне се проверяват, търси се първоизточника и, и информацията се сверява с предишни информации по темата (именно заради социалните мрежи...). Почти напълно съм автоматизирал гореописания процес (и много други...), та субективизма да е заврян съесем в ъгъла. Телевизията и по-точно създаването на съдържанието и начините за неговото разпространение до крайният потребител от твоето време (и медия) и днес, се различават много! Интернет промени бизнеса до толкова, че е на път, да го погълне...
      Ми знам ли? 11 години за БТ/една беше/ после още толкоз за Ройтерс и после за разни други.
      Вярно е, че след масовия интернет нещата са други, ама според мен морето от новини е на път да се превърне в блато.
      п.с.заинтригува ме с идеята за автоматизация на процеса! Нещо като какво се явява? Търсене по ключови думи или какво?

      Коментар


      • #33
        От: Телевизия "България 24"

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Ми знам ли? 11 години за БТ/една беше/ после още толкоз за Ройтерс и после за разни други.
        Вярно е, че след масовия интернет нещата са други, ама според мен морето от новини е на път да се превърне в блато.
        п.с.заинтригува ме с идеята за автоматизация на процеса! Нещо като какво се явява? Търсене по ключови думи или какво?
        Ще ми дойдеш на гости и ще ти покажа... Има какво да видиш от към автоматизация и оптимизация определено.

        Коментар


        • #34
          От: Телевизия "България 24"

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Ще ми дойдеш на гости и ще ти покажа... Има какво да видиш от към автоматизация и оптимизация определено.
          Ще ми е интересно, макар че вече да не съм в този бизнес.
          Телефона ми е в подписа.

          Коментар


          • #35
            От: Телевизия "България 24"

            Аз като цяло съм отвратен от СБЖ и всичките им приоми...

            Техният "кодекс" е парадоксална глупост, която винаги е рабоила в полза на държавните органи, а не на държавата*!

            "1.1.1 Ще предоставяме на обществото точна и проверена информация и няма преднамерено да скриваме!!! или изопачаваме факти. " - това какво означава, и съвпада ли с това? Като гледам по темата няма нищо написано никъде. Вярно - отречено, дори думичка няма...

            Как е възможно, "достоверен източник" да е кукла(връзки с обществеността на XX министерство), водена от артист кукловод(министър), дирижиран от ... нямам нерви да го допиша!

            *Държавата - нима това не сме ние, плащащи тока на незаслужилите и т.н...

            А относно нуждата от различни медии - абсолютна необходимост е, за да може да се спре овчата пропаганда, водена от няколко човека.

            @Пенчо - twitter е много по силна mass media, от БНТ. Преди БНТ е била единствена и неповторима - вече не е!

            @Мартин - създадох и след това управлявах повече от четири години първата независима прес фото агенция в България, бях малък но много надъхан, ако искаш ми пиши, за да се видим и поговорим.
            ;-)
            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

            Коментар


            • #36
              От: Телевизия "България 24"

              " През последните три месеца роботите на най-старата информационна агенция в САЩ - Associated Press, са написали около 3000 статии. Агенцията дори планира да увеличи още повече броя на статиите, които се пишат от роботи, съобщава онлайн изданието BusinessInsider. ". Каквото и да означава това.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #37
                От: Телевизия "България 24"

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Според мен ще се появи поредния ретланслатор на "новини" генерирани от други "медии".
                Кое е лошото и нестандартното в "ретланслирането" на новини генерирани от други медии?
                Аз поне съм фен на този процес когато става въпрос за новини от чужди медии заради недобро владеене на езици.
                А и самия процес на "генериране" често пъти е функция на случка през гледна точка. Вярно, че финансовите зависимости канализират гледните точки ама е още раничко да подозираме новороденото в склонност към наркотици.
                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Ама надали, че с медии работя от 1976г. И по соца и след него.
                При цялото ми уважение към завидния стаж, натрупан в различни системи, допускам, че поколенията имат различни подходи и различни представи за правене на медия. Това предполага, че и след ерата на динозаврите може да има разумен живот способен да създаде медиен проект с нов стил и ниша.
                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Пак казвам-дано да бъркам, но е хубаво да се разбере с каква насоченост ще е, и от къде ще се взима инфото /собствени репортери, информационни агенции, други медии, фейсбук/?
                Тъй като неадресирано питаш и неадресирано отговорям. Предполагам, отвсякъде. Но "ситото" на екипа е най-важно! Щот сме се наслушали за компютри и компоти.
                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                Коментар


                • #38
                  От: Телевизия "България 24"

                  Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                  Кое е лошото и нестандартното в "ретланслирането" на новини генерирани от други медии? ...
                  В днешно време по-скоро това е стандартът при пръкналите се куп "новинарски" сайтове. А лошото е, когато "ретранслирането" се извършва по схемата "копи - пейст" със все точки, запетайки, печатни и фактологически грешки ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Телевизия "България 24"

                    Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                    " През последните три месеца роботите на най-старата информационна агенция в САЩ - Associated Press, са написали около 3000 статии. Агенцията дори планира да увеличи още повече броя на статиите, които се пишат от роботи, съобщава онлайн изданието BusinessInsider. ". Каквото и да означава това.
                    Доста пресилено! Няма как (това означава изкуствен интелект), а и никой не иска да изключва напълно човешкият фактор. Може да се автоматизира събирането, проверката и филтрирането на информацията (при мен това е напълно автоматизирано, като системата лови дори и "копи-пейст"-а), а от своя страна системата е свързана и с архива на медията, и от там става проверката с беграунда...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Телевизия "България 24"

                      Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение

                      При цялото ми уважение към завидния стаж, натрупан в различни системи, допускам, че поколенията имат различни подходи и различни представи за правене на медия. Това предполага, че и след ерата на динозаврите може да има разумен живот способен да създаде медиен проект с нов стил и ниша.
                      Искрено се надявам да се получи!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Телевизия "България 24"

                        Успех в начинанието! Доколкото те познавам, няма да си оставиш магарето в калта А Ако един ден станеш като Мърдок ще разправям на внуците си, че сме пили ракия в гората над плаж ''Перла''
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #42
                          От: Телевизия "България 24"

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Искрено се надявам да се получи!
                          За това което говоря - получава се и то с изцяло българско "ноу-хау". Системата я разработваме съвместно с фирмата производител - прогреса е отличен и смея да твърдя, че дори и в момента разполагаме с технология/продукт на световно ниво и без аналог в бранша.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Телевизия "България 24"

                            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                            Успех в начинанието! Доколкото те познавам, няма да си оставиш магарето в калта А Ако един ден станеш като Мърдок ще разправям на внуците си, че сме пили ракия в гората над плаж ''Перла''
                            Моите внуци и твоите внуци ще пият ракия на плаж "Перла" и ще сменят памперсите на дядовците си, които ще продължават да си карат джипките и да си пият ракията на Перла (и където си искат, щом ще съм Мърдок...). Така стават нещата в моя свят Боре.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Телевизия "България 24"

                              Марто наслука до пълна сполука, и АКО дойдат парите смени колата но НЕ и жената !
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #45
                                От: Телевизия "България 24"

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                Успех
                                За сега при мен сайта не работи коректно :
                                " We are inable to connect to the content you've requested. We apologize for the inconvenience. "
                                И при мене същото!

                                Обаче го изпратих на приятели в чужбина които са много доволни със съвсем леки забележки.
                                Благодаря от тяхно име!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X