Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка ДСК

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Това и с кредитна карта Виза? Не си могъл да изтеглиш пари от банкомат?
    Просто банкоматите по бензиностанциите в Германия отказват транзакции на системата на Visa.
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

    Коментар


    • #32
      От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

      Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
      ...Visa...
      Visa, или Visa Electron? Разликата е съществена. И на коя банка?

      Колкото до банка ДСК, все ми се струва че е по-добре нещо като Райфайзен или Алианц например. Тоест такава, дето я има навсякъде, а не някаква локална. В миналото с банка ДСК дълго време имаше проблеми дори и при он-лайн плащания, примерно през PayPal или директно. От друга страна с Visa и Visa Electron на ПИБ никога не съм имал проблем, още от времената в които дори нямаше PayPal за България. Навсякъде са ги приемали.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

        Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
        Просто банкоматите по бензиностанциите в Германия отказват транзакции на системата на Visa.
        Започна с "Повечето банкомати в Европа НЕ работят с Visa" а сега за пети път повтаряш "банкоматите по бензиностанциите в Германия". Да не се окаже, че веднъж някой банкомат на някоя бензиностанция в Германия ти отказал...?!?
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #34
          От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

          Ц
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Visa, или Visa Electron? Разликата е съществена.
          Притежавам и двете от доста години,но едва това лято усетих неудобство от тях единствено в Германия при теглене на кеш,отказвах да повярвам и спирах на всяка следваща бензиностанция и пробвах отново и отново,но уви резултата беше един и същ-отрицателен.
          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
          0885 660 613

          Коментар


          • #35
            От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Започна с "Повечето банкомати в Европа НЕ работят с Visa" а сега за пети път повтаряш "банкоматите по бензиностанциите в Германия". Да не се окаже, че веднъж някой банкомат на някоя бензиностанция в Германия ти отказал...?!?
            И това е вярно,утре мога да ти кажа градчето където обиколих пет банки за да изтегла пари кеш от Visa,повтарям Банки на които терминалите НЕ обслужваха Visa и Visa Electron.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • #36
              От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

              Понеже видях, че ще пътувате през Сърбия. Случвало ми се е през нощта по бензиностанциите да скрият пос терминалите. Ако плащаш в евро и курса който ти дават не е много добър. Та да повторя и аз. Някой стотак в евро винаги трябва да имате.

              Коментар


              • #37
                От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                Колега, не съм ползвал точно на ДСК.
                Но неслучайно още в началото на темата споделих, че дори и с Виза (кредитни, че и златни) съм имал проблеми. Затова ВИНАГИ нося карти на РАЗЛИЧНИ банки...
                Просто с картата на едната банка в даденото място ми е отказвано плащане, а с другата е било ОК. И обратно - в друго място плащането минава само през карта на другата банка... А уж са VISA и двете...
                Та затова - за да си на safe side - колкото се може по-различни карти и банки... И кеш достатъчно за посрещане на аварийни случаи...
                Сина ми е студент в чужбина и съм му направил Маестро и кредитна Виза... До момента не е имал проблеми из европата, но и плащанията му са епизодични...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Visa, или Visa Electron? Разликата е съществена. И на коя банка?

                  Колкото до банка ДСК, все ми се струва че е по-добре нещо като Райфайзен или Алианц например. Тоест такава, дето я има навсякъде, а не някаква локална. В миналото с банка ДСК дълго време имаше проблеми дори и при он-лайн плащания, примерно през PayPal или директно. От друга страна с Visa и Visa Electron на ПИБ никога не съм имал проблем, още от времената в които дори нямаше PayPal за България. Навсякъде са ги приемали.
                  Спарки в Германия масово по бензиностанциите са монтирани банкомати на тази фирма (снимката) ,опитвал съм и с упоменатите от теб карти VISA ( на тези банки) никакъв шанс . Дори сега се сещам ,че и по хранителните магазини съм имал проблеми L..l ,A..i i т.н . Иначе вътре в бензиностанцията на касата няма никакъв проблем да платиш с въпросните карти . И този проблем съм констатирал само в Германия по другите държави в Европа не съм имал такива проблеми .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpg
Прегледи:1
Размер:10.6 КБ
ID:5640129
                  Прикачени файлове
                  Напред и нагоре
                  Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                  0886769809-Юлиян
                  kiko00@abv.bg

                  Коментар


                  • #39
                    От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                    Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                    ...банкомати на тази фирма (снимката)...
                    [ATTACH=CONFIG]775278[/ATTACH]
                    Geldautomat на немски е банкомат

                    ПС: Аааа, с кръгчето е друго

                    ПС 2: На въпросния банкомат не виждам никакви стикери за това какви карти приема. Не случайно някъде по-напред в темата беше отбелязано, че за да работи с Visa или Visa Electron, то на банкомата трябва да има съответния стикер.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Geldautomat на немски е банкомат

                      ПС: Аааа, с кръгчето е друго
                      Чичко гугъл ми каза . Сега се сещам и още нещо във Франция плащането на магистрални такса също не става с каквато и да е VISA . Това е съвсем от скоро . Доколкото разбрах северните ни съседи са ги ужилили много мощно с карти VISA и за това са забранени .

                      п.п иначе точния превод е автомат за пари ( geld-буквално е пари на немски )
                      Напред и нагоре
                      Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                      0886769809-Юлиян
                      kiko00@abv.bg

                      Коментар


                      • #41
                        От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                        Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                        п.п иначе точния превод е автомат за пари ( geld-буквално е пари на немски )
                        Точният превод е това, което е най-добре на съответния език. Другото в буквален превод. Затова на английски преводачите са interpreters. А банкомат е съкратено от банкнотен автомат, но да не се отплесваме.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                          Благодаря за точният отговор!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                            Visa работи навсякъде почти, но няма да ти хареса таксите.

                            Миналата година ЦКБ беше с най ниски такси и добър курс, сега незнам как е. От картата Уникредит можеш да теглиш навсякъде в европа от техни банки и банкомати без никакви такси.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                              За тези които се интересуват от този казус да кажа. Върнах се от странство. Не съм имал никакъв проблем с плащане с виза електрон и маестро.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Плащане и теглене с дебитна карта Visa Electron и дебитна карта Maestro на Банка

                                мога ли да поразритам малко тематаимам дебитна карта от цкб,мога ли конкретно в австрия да платя на бензинджийница която работи 24 часа но е само с карти,и как става хаватамного съм скаран с модерните инсталацййййй

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X