Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

    Теракола също няма никакви проблеми с отмиване и подобни, та не се сещам защо импрегнирането би следвало да е задължително.
    Лепилата клас С2Т и С2ТЕ са водо и мразоустойчиви, повечето от тях са флексови и с фибри и нямат никакви проблеми за външно приложение.
    Шпакловка с такова лепило може да трае с години на открито.
    Проблемът е, че са прекалено пластични и не стават за нанасяне в дебелина на слоя като мазане и фугиране.
    Съхнат в порядъци по-бавно, защото такава е характеристиката, която се иска от тях. И съхнат отвън на вътре, образувайки първо коричка.
    Всички видове вароциментови мазилки втвърдяват еднородно.
    Ползвам МС-1 на Евромикс. Дано не се счете за реклама.
    Пробвал съм и на боро (по спомен), но ми се видя прекалено "тестено". Т.е. има склонност към свличане при по-голяма дебелина, подобно на тераколите.
    И двете са с фибри. МС-1 е с малко по-едра гранулометрия(около 1-1,5мм) Онова беше по-брашняно.
    Цимент добавям по две причини:
    Първата е, за да ускоря стягането, защото принципно машинните мазилки не стягат толкова бързо колкото хоросановите разтвори. Вероятно заради пластификаторите и фибрите. Нямам идея.
    Втората е, че иначе е доста светло сиво като изсъхне.
    Принципно, не е редно да се добавя нищо, но не съм установил нежелани ефекти.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Теракола също няма никакви проблеми с отмиване и подобни, та не се сещам защо импрегнирането би следвало да е задължително.
      Лепилата клас С2Т и С2ТЕ са водо и мразоустойчиви, повечето от тях са флексови и с фибри и нямат никакви проблеми за външно приложение.
      Шпакловка с такова лепило може да трае с години на открито.
      Проблемът е, че са прекалено пластични и не стават за нанасяне в дебелина на слоя като мазане и фугиране.
      Съхнат в порядъци по-бавно, защото такава е характеристиката, която се иска от тях. И съхнат отвън на вътре, образувайки първо коричка.
      Всички видове вароциментови мазилки втвърдяват еднородно.
      Ползвам МС-1 на Евромикс. Дано не се счете за реклама.
      Пробвал съм и на боро (по спомен), но ми се видя прекалено "тестено". Т.е. има склонност към свличане при по-голяма дебелина, подобно на тераколите.
      И двете са с фибри. МС-1 е с малко по-едра гранулометрия(около 1-1,5мм) Онова беше по-брашняно.
      Цимент добавям по две причини:
      Първата е, за да ускоря стягането, защото принципно машинните мазилки не стягат толкова бързо колкото хоросановите разтвори. Вероятно заради пластификаторите и фибрите. Нямам идея.
      Втората е, че иначе е доста светло сиво като изсъхне.
      Принципно, не е редно да се добавя нищо, но не съм установил нежелани ефекти.
      Знам че за много хора импрегнирането е нещо излишно, ще ти кажа моето мнение:
      Към лепилата на циментова основа трябва да се подхожда с едно наум на открито.Както и към други циментсъдържащи изделия като бетона примерно. Независимо от всички реклами,абревиатури, класове,добавки и прочие. Макар и бавно, микропорите и циклите замръзване и размръзване на влагата си казват своето,особено в планински климат.Отделно и дъждовната вода носи химически въздействия.
      Каменните творения за които си говорим, са достатъчно трудоемки и скъпи по същество , за да се икономисва от едното импрегниране по мое мнение.Гледал съм и реставрационни проекти на каменни зидове , където това предписание е задължително.
      Независимо че ставаше въпрос за продукти от класа на Ardex и Mapei.За мен това е достатъчно основателна причина да не вярвам прекомерно на по-ниско бюджетните производители.
      Сега , надявам се е ясно,че аз и ти не сме търговци на никой от споменатите материали.Споделяме нещо , което може да е полезно и за много други, и то без линкове.Случвало ми се е да ми трият постове , че съм написал нещо си конкретно , смятам че е неправомерно и лишено от смисъл действие,като не се дават линкове.
      Ще пробвам МС-1. Благодаря!

      Коментар


      • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

        Не съм против импрегнирането, адаш. Просто не ми остава време.
        Но имам МС-1 от поне 8 години изложено на пек, лед, сняг, дъжд и каквото се сетиш още и не е мръднало. За мазилка говоря.
        При това пердашена.
        Ако има възможност да се импрегнира е по-добре, но не е нещо без което няма да ти изкара камара години.
        Аз ще импрегнирам колоните, ма когато стигна догодина.
        Сега ще зимуват така.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Ползвам импровизиран шприц за силикон на салам
          Тея дни видях подобно нещо на живо. "Mortar gun" му викат:

          http://www.jparrboro.co.uk/roughneck...et-c2x16143968

          Коментар


          • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

            Гледах на къщата на едни приятели в Родопите как фугират каменните дувари, че вятъра влизаше вътре през фугите в стените, правени с кал и камъни. Бъркат кал, слагаха нещо в нея, ама не се сетих да попитам какво. С тази кал замазват, фугират, оплесквайки всичко, накрая измиват и камъните отново са чисти. Суровината си я копаеха наблизо и с количките до обекта. Цвета си остава естествения, въпреки добавката, но дъжда вече не отмива калта от фугите.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

              Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
              Имам една чуденка в тази връзка,нямам снимка в момента. Имам стари каменни зидове , правени на кал , но калта е почти отмита и зидовете са започнали леко да се размърдват. Докато проблема не е станал статичен, трябва да оправя фугите.Засега мисля да пробвам с изчегъртване на калта 3-4 см.,чистене, пълнене с флексово лепило/вероятно с готварски шприц/, драскане с телена четка и някакво запечатване с импрегнатор.

              Приемам съвети за оптимизация на технологията от минали през това китайско мъчение.
              Вместо да изчегъркваш ръчно ползвай водоструйка - не стандартния накрайник, а има един, който върти струята и бие с нея доста силно.
              За фугирането моя майстор иска рьофикс 620 - циментова хастарна и цокълна мазилка, а накрая заглажда с гъбички за миене на чинии. Най-накрая минава с телената четка.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-09 17.38.24.jpg
Прегледи:1
Размер:111.8 КБ
ID:5729373
              Последно редактирано от chris_vicom; 27-09-16, 10:57. Причина: Добавяне на снимка
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                Вместо да изчегъркваш ръчно ползвай водоструйка - не стандартния накрайник, а има един, който върти струята и бие с нея доста силно.
                За фугирането моя майстор иска рьофикс 620 - циментова хастарна и цокълна мазилка, а накрая заглажда с гъбички за миене на чинии. Най-накрая минава с телената четка.
                [ATTACH=CONFIG]884351[/ATTACH]

                Ти рьофикс ползваш по друга причина ама айде .................
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                  Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                  Вместо да изчегъркваш ръчно ползвай водоструйка - не стандартния накрайник, а има един, който върти струята и бие с нея доста силно.
                  За фугирането моя майстор иска рьофикс 620 - циментова хастарна и цокълна мазилка, а накрая заглажда с гъбички за миене на чинии. Най-накрая минава с телената четка.
                  Чегъртането е най-малкият проблем.Пробвах с маркуч и подходящ накрайник, удълбаването става, но мизерията по зида е невероятна.По-удачно ми се струва сухото премахване и обезпрашаване.Въпроса бе по-скоро в инструмента за полагане и подходящ като качества материал със съответна констистенция за полагане.
                  Това ли е цвета на Ръофикса /от снимката?

                  Коментар


                  • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0053.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5730869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0027.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5730872Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0014.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5730873
                    камък с "празни" фуги .
                    имитация на суха зидария .естествено е на разтвор!
                    Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                    Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                    Коментар


                    • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                      Това ли е цвета на Ръофикса /от снимката?
                      Да.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                        Хоросановият разтвор / както този с готовите вароциментови мазилки на роефикс/е по-добрия вариант за фугиране от лепилата .
                        Те съдържат и доста химия за да издържат на атмосферни условия .Добавянето на цимент може да доведе до напукване на фугата ,поради факта че се повишава якостта /твърдостта/ на материала и характеристиките отиват на подобие на тези на бетона .
                        От там по-важния фактор са лин. разширения .!/ примерно един бетон без Фуга ще се напука обезателно то е ясно./
                        По добре да се добавя добавки от типа за микро пори /повишамащи мразоустойчивост или полимер-латексови за еластичност и водоплътност и по добра адхезия. Също и РР фибри , не пречи ако има в готовата смес да се добавят още ,но разумно.
                        На последно място ако забърканата смес за фугиране е направена с по-малка консистенция ,с по малко вода тип земно- влажна и се по натъпква с подходящ инструмент няма ви се налага да миете с пароструйки и четки. При полагането час от нея си пада от маламашката примерно но се събира и пак се "понатиска" във фугата . Последното упражнение след като дръпне ,с полвелизатора пръскане и заглаждане .
                        Дано съм бил полезен.
                        и понеже темата е за кирпичената къща , ще кача някоя снимка от зидария със нови "кирпичи" ,/всъщност са пресовани блокчета от пръст/ на видима фуга.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2255_opt.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5734535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2251_opt.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5734538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2256_opt.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5734539

                        и едно кратко видео /със линк от туба / как ги правим.

                        https://www.youtube.com/watch?v=UISBfUJBnFk
                        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                        Коментар


                        • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                          Покрай каменните одисеи, се наложи още един минидренаж и усилване на основите. На това място n-години е била градинка с рози -фатално за дървените носещи елементи над каменните основи,при положение че почвата е била над тяхното ниво. Показателен пример за небрежно отношение към защитата на основи и цокъл.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160926_091122.jpg
Прегледи:1
Размер:233.2 КБ
ID:5734676

                          Подкарах и каменните дувари-този тук/на задният план/ не беше на регулацията , освен че бе струпан доста небрежно.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_155941.jpg
Прегледи:1
Размер:263.3 КБ
ID:5734677

                          Добитият материал от развалянето се влага с едностранно зидане. Отзад е видно от снимките.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_183658.jpg
Прегледи:1
Размер:264.2 КБ
ID:5734678

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_183732.jpg
Прегледи:1
Размер:231.7 КБ
ID:5734679

                          Най-важното са ми детските усмивки...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_184002.jpg
Прегледи:1
Размер:213.8 КБ
ID:5734680

                          Пътеките придобиват завършеност:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_184139.jpg
Прегледи:1
Размер:244.6 КБ
ID:5734681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161009_184254.jpg
Прегледи:1
Размер:233.5 КБ
ID:5734682

                          Коментар


                          • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                            Екстра става!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                              Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                              Покрай каменните одисеи, се наложи още един минидренаж и усилване на основите. На това място n-години е била градинка с рози -фатално за дървените носещи елементи над каменните основи,при положение че почвата е била над тяхното ниво. Показателен пример за небрежно отношение към защитата на основи и цокъл.

                              [ATTACH=CONFIG]890858[/ATTACH]

                              Подкарах и каменните дувари-този тук/на задният план/ не беше на регулацията , освен че бе струпан доста небрежно.

                              [ATTACH=CONFIG]890859[/ATTACH]

                              Добитият материал от развалянето се влага с едностранно зидане. Отзад е видно от снимките.

                              [ATTACH=CONFIG]890860[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]890861[/ATTACH]

                              Най-важното са ми детските усмивки...

                              [ATTACH=CONFIG]890862[/ATTACH]

                              Пътеките придобиват завършеност:
                              [ATTACH=CONFIG]890863[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]890864[/ATTACH]

                              Много добре с пътеките! Ако дадеш и подробности по технологията...
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар


                              • От: Предизвикателства при ремонт на кирпичена къща

                                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                                Много добре с пътеките! Ако дадеш и подробности по технологията...
                                Не съм влизал скоро тук , малко със закъснение:
                                Предпочетох по-трудното и скъпо , но по-устойчиво във времето решение,такъв ми е алгоритъма по принцип,стига да има кой да плати за по-сигурните решения.Ще го опиша малко по-подробно и принципно, защото конкретно на къщата има особености .
                                -отстранява се хумуса./В моя случай стигнах до скали отдолу/.
                                -направих оразмеряването на надлъжни и напречни наклони. Ако на някой му е интересно ,има основни принципи за ергономия , мога допълнително да обясня на лични.
                                -разработката се фиксира с метални колчета и цветни канапи.В случая дамският състав одобрява геометрията , а по принцип така се онагледява пред инвеститори.
                                -въпреки предимно скалната основа, с оглед че нещата се случват в терен с голям наклон/повърхностни води/ и особено упорити корени отдолу-сложих дренажен слой геотекстил висока плътност.
                                -междувременно трябва да е осигурен камъка за настилката,тоест дебелината му е известна,както и начина за полагането му- в случая на циментов разтвор. Това определя общият пакет камък+разтвор./ В зависимост от материала за настилката, може да избере и подходящо еластично лепило-въпрос на сравнение/.
                                -под въпросният пакет предвидих и армирана бетонова подложка с ефективна дебелина 5 см.
                                -разликата между общият пакет и геотекстила се напълни с камъчета , които имах в изобилие от старите дувари.Иначе се слага дренажна фракция /най-добре/ или филц.Не е добре да се слагат сипици, пътни баластри и други с кални примеси, защото ще запушат дренажният слой. Моите камъни бяха промити няколко пъти преди употреба.
                                -стъпалата ги направих от подбиран наличен камък от дуварите. За общата настилка не можа да се намери подходящ стар такъв,купихме друг ,който напролет ще го измия и импрегнирам двукратно.
                                За напролет съм планирал сам да си добия камъни за настилка като едно време ,за находището накъде високо в планината вече съм намерил луда глава съмишленик.
                                -лепенето се направи с разтвор 1/циментов разтвор/:2/едър пясък/, като циментовият разтвор е 1:1 с еластично лепило -фугирането с 1:1.
                                -премислят се при оразмеряването и се правят цокли към терена. При мен както се вижда от снимките, наклоните ми определят и някакви терасирания,направихме ги пак от подбран наличен камък.

                                Общо взето това е принципа при сериозни дворни настилки и тротоари.
                                А, вижда се и една друга второстепенна пътека. Там случката е,че имах останали от друг обект паркингелементи. Идеята ми беше да ги ползвам за основа ,която впоследствие да се опакова с друг камък. Обаче при монтажа се заиграх, вложихме камъчета в отворите, стъпала също ги направихме с допълнителни камъни и май-май така ще си остане на този етап.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X