Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да "светне" повече Витарата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да "светне" повече Витарата?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Може и на двете. А може крушката и от нова да е била калпава.
    Aaa, допреди известно време си правеше черта, тази зима забелязах че я няма, защото се прибирам по тъмно. А крушките са найтбрекъри на Осрам, ако не друго поне бяха скъпи. Просто не съм сигурен че е от тях, за да ги сменя пак с някакви такива, даже поръчах но се оказа че съм се подвел от един каталог и взех Н1, които се оказаха за дългите, та сега трябва да поръчам и Н7 за къси
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #47
      От: Как да "светне" повече Витарата?

      Пробвай да избършеш фарвете и виж дали ще има промяна.

      Коментар


      • #48
        От: Как да "светне" повече Витарата?

        Бърсането винаги помага, понякога трябва и ново стъкло - особено когато не е точно стъкло.

        Найт брейкърите и другите крушки със синя боя по стъкления корпус са боклук. Създават илюзия, че виждаш повече. И най-често са по-криви от останалите на същия производител.

        Коментар


        • #49
          От: Как да "светне" повече Витарата?

          Синята боя, ако е оригинална крушката, играе ролята на УВ филтър, който уж пази рефлеторите, понеже са платстмасови. Колко наистина е така...е отделна тема.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #50
            От: Как да "светне" повече Витарата?

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Синята боя, ако е оригинална крушката, играе ролята на УВ филтър, който уж пази рефлеторите, понеже са платстмасови. Колко наистина е така...е отделна тема.
            мммммне. УВ филтърът, ако въобще има цвят, е жълтеникав. Синьото е за пред дискотеката.

            Найт-брейкър има и без боя. Те стават.

            Коментар


            • #51
              От: Как да "светне" повече Витарата?

              A на колко време е нормално да се сменя неизгоряла крушка? Моите са поне на 4-5г.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #52
                От: Как да "светне" повече Витарата?

                Аз съм бил с подобни на Osram - Cool Blue и SilverStar. При използването и на двата комплекта, оставам с впечатление, че живота им е до 2 години. След това продължават да светят, нямам изгорели, но доста по-слабо и да го наречем - не така бяло. Сега съм пак с SilverStar, но да видим. Не знам с крушки от другите производители как са нещата.

                Коментар


                • #53
                  От: Как да "светне" повече Витарата?

                  Oх, влязла ми е тази муха и .............. сега ходих да пробвам друго: смених лявата Н7 със стара такава, която ми стои за резервна............еми няма черта на стената /дясната не я сменям, че трябва повече разглобяване/ което ме навежда на мисълта, че е безмислено да давам още 32лв. за 2 крушки, явно рефлектора е причината за размазаното петно
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да "светне" повече Витарата?

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    A на колко време е нормално да се сменя неизгоряла крушка? Моите са поне на 4-5г.
                    Нови ще светят около двойно по-силно. Но не непременно по-точно.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да "светне" повече Витарата?

                      Взимаш 65 вата Н9 която я има във вариант 2100 лумена и я пердашиш на мястото на Н7,после ти да видиш ден
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да "светне" повече Витарата?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        мммммне. УВ филтърът, ако въобще има цвят, е жълтеникав. Синьото е за пред дискотеката.

                        Найт-брейкър има и без боя. Те стават.
                        За тези ли става въпрос.Четох в друга тема ,мнението за сините ленти по крушките и търся такива без лента ,но със силна светлина.
                        https://www.osram.com/am/ecat/NIGHT%...t/ZMP_4057696/
                        CR-V 2.0i RVSi 147PS

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да "светне" повече Витарата?

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Взимаш 65 вата Н9 която я има във вариант 2100 лумена и я пердашиш на мястото на Н7,после ти да видиш ден
                          Не ми прилича да стават директно, ще искат друга фасонка и преправяне.....май. Тези, които взимам са 80W "offroad only" със син балон /да не чуе Ясен/

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:77190.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5806244
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да "светне" повече Витарата?

                            Десния фар прави чертата за знаците, при мен такива с напомпана мощност караха по-малко от година.
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да "светне" повече Витарата?

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Десния фар прави чертата за знаците
                              До сега не съм карал автомобил, на който само десния да праща черта нагоре. Винаги и двата са го правили.

                              А относно NightBreaker-а - с такъв с 2 сини ивици в двата края на стъклото съм. Много харно си свети, синьо не се вижда, освен на къси ако гледаш в долната част на рефлектора. Като фокус е катерогирно по-добре от обикновена NARVA. И двете са купувани от Shell бензиностанция. Има отчетлива разлика и в яркостта, ама +110% като на етикета категорично не са. Фаровете са прясно рециклирани, със стъклени стъкла.

                              ПП: Сега гледам някакви Philips MotoVision. Дават вид да са с просветлено стъкло. Бих опитал, ако вече не бях взел NightBreaker-а. Просто не знаех че има такива, а просветляването си е смислено нещо, ако е истинско.
                              Последно редактирано от sparkybg; 08-01-19, 23:36.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да "светне" повече Витарата?

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                Не ми прилича да стават директно, ще искат друга фасонка и преправяне.....май. Тези, които взимам са 80W "offroad only" със син балон /да не чуе Ясен/
                                Аз директно една крушка да става нямам,все индиректно им го набивам,я с пилене я с кривене на контакти или с кабели,като са сложили на голяма муцуна крушка като за Фиат 500 и се налага.

                                Иначе си идеален,аз взех преди над 5 години оригинални Китайски Осрам 75 вата,шеста година кара жената с тях,бият ксенона на същия модел кола като съм ги сравнявал с мойта едната,една на брата и една на бащата.

                                Ясен да не чете,нали е офроуд форум,ти ще чакаш да се стъмни в гората и тогава само ги пускаш,баш като мене........уж.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AAD53E2E-4D75-4006-8767-C013EBED5702.jpeg
Прегледи:2
Размер:501.2 КБ
ID:5806255

                                Оригинална е само тая на мигача,че е комбо с дневните светлини,другите или са с по 15-20 вата горе или от кьсите съм ги набутал на тия за мъгла,че едните 43 вата пък другите 65,тия които бяха 65 са 80,дьлгите пък са HIR 1...........общо взето Ясен да гледа друга тема,а аз прогледнах от как си поиграх с тия.

                                Като ти изгорят тия порови в Ибей,китайците не знам как ги правят ма 6 години яка крушка да държи не бях и чувал,но пък с очите си го виждам.
                                Последно редактирано от BENZBOSS; 09-01-19, 02:39.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X