Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да "светне" повече Витарата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да "светне" повече Витарата?

    Тук пък намерих едно интересно обяснение как се монтира ксенон с лупи, каква е цената му и пр.

    http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=126313

    Коментар


    • #32
      От: Как да "светне" повече Витарата?

      Релета и качествени букси за крушките. Рефлекторът на единия ми фар има блед спомен от покритие, но и двата си светят достатъчно за нощно каране.
      А за целта на автора на темата - фароискатель е това, което ще свърши работа. Щото всички фарове, фарчета и барове светят напред, а с фароискателя си светиш където искаш. Най-доброто място за монтаж е на тавана, но кой ще иска да си пробива тавана? Затова на предния калник, да се стига с ръка при отворен прозорец.

      Коментар


      • #33
        От: Как да "светне" повече Витарата?

        Изглежда, че поне за мен, ще надделее мнението за ксенон с лупи.
        В Митсубиши форум и Ауди форум има доста обширни коментари за начина на поставяне /чрез разлепване на стъклото и пр., което засега ми се струва сложно../ и качеството на светлината. Доколкото разбирам, лупата не ползва рефектора на фара, което е допълнителен плюс. Самите лупи били на поколения, като последното било пето. Освен ватовете, имало значение и размера на лупата - 2,5 или 3. Цени - под 200 лв. Има ли колеги, които ползват такава система?
        Показаните снимки са обнадеждаващи:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:027623865.jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:5640987Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026135413.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5640988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026135415.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5640989Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bi-xenon1.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5640990

        Коментар


        • #34
          От: Как да "светне" повече Витарата?

          Снимките са лееко подвеждащи! При заснежен път дори и най слабите фарове светят, ама при обилен дъжд ....

          Коментар


          • #35
            От: Как да "светне" повече Витарата?

            Колеги, вече много се навих да слагам Би-ксенонови лупи за вграждане във фара, но съм в невидение по въпроса:
            Моля някой запознат да обясни, какво е разликата между Н1, Н3, Н4, Н7 и пр., предлагани на пазара? Коя модификация е най-ефективна? След като моят фар работи в момента с Н4, има ли проблем да поставя друга разновидност и ще постигна ли нещо?
            Има ли значение, че фарът на Витарата е с едно гнездо за една крушка, а не с две и повече гнезда за дълги, къси и пр.?
            Каква е разликата между цветния спектър 3000К, 4300К, 5000К, 6000К и пр. предлагани на пазара?
            Как да съобразя какъв пръстен на крушката ми е необходим /и въобще каква модификация да купя/ след като фарът ми все още не е разглобен? Означава ли това, че първо трябва да се разглоби фара и да се мери в магазина по рефлектора?
            Каква е разликата между предлаганите лупи в 2, 2,5 и 3 инча като светене /ефективност/?
            Вярно ли е, че лупата не ползва рефлектора на фара и този рефлектор може да бъде и в по-лошо състояние, което да не се отрази на светенето?
            С какво и как залепяте отново фара, след като го разглобите за монтажа?

            Съжалявам за многото въпроси, но в Габрово се оказа, че няма сервиз, който да се наеме за подобно "упражнение"...
            За самия монтаж, има различни клипчета в нета. Изглужда лесно... поне от към гледане...
            https://www.youtube.com/watch?v=KR6CrzH6n_g

            Коментар


            • #36
              От: Как да "светне" повече Витарата?

              Н1, Н3, Н4, Н7 - избираш такъв какъвто ти е фарът. Иначе просто няма да можеш да ги монтираш. Те се захващат на оригиналните захвати за крушките.
              На ксенон 4300 е цветът. 5000 и нагоре прави синя мъгла, 3000 са се опитали да го докарат като обикновен халоген и не са успяли.
              Голяма лупа е по-добре от малка ако имаш къде да я завреш.
              Лупата не ползва рефлектора на фара, цялата оптика си е в нея.
              Лепи се със санитарен силиконов шприц.

              Основното и най-важното е да изгладиш добре стъклото пред лупата. Иначе нищо не правиш.

              Коментар


              • #37
                От: Как да "светне" повече Витарата?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Н1, Н3, Н4, Н7 - избираш такъв какъвто ти е фарът. Иначе просто няма да можеш да ги монтираш. Те се захващат на оригиналните захвати за крушките.
                На ксенон 4300 е цветът. 5000 и нагоре прави синя мъгла, 3000 са се опитали да го докарат като обикновен халоген и не са успяли.
                Голяма лупа е по-добре от малка ако имаш къде да я завреш.
                Лупата не ползва рефлектора на фара, цялата оптика си е в нея.
                Лепи се със санитарен силиконов шприц.

                Основното и най-важното е да изгладиш добре стъклото пред лупата. Иначе нищо не правиш.

                Благодаря колега! Това с гладкото стъкло го бях чел и на друго място, но някак си не му отдадох значение. Сега дори обмислям да купя някакви кристални фарове с лупи за друг автомобил и да ги "присадя" на Витарата. Разбирам, че това ще е поредната моя глупост, но за Витара кристални фарове с лупа има чак в Тайван.
                http://www.ebay.com/itm/VITARA-ESCUD...=Make%3ASuzuki

                В тази връзка, бих се радвал ако някой е присаждал на Витарата фарове от друг автомобил, да сподели опит.
                Последно редактирано от popov308; 11-02-15, 13:38.

                Коментар


                • #38
                  От: Как да "светне" повече Витарата?

                  Лупи има евтини и скъпи. И разликите са осезаеми. Аз карам с AES Ultimate H1 (2.5") купена от китай с транспорта за 100лв (транпосрт по DHL). Пасва на H4 и H7 фарове без никакъв проблем. Т'ва е цена за гола лупа - без крушки, баласти, инсталация, ангелски учи и декоративни пластмаси - те не ти трябват много ако не гониш визия и ако си имаш габарити. Тия същите тука са 300+ лева.

                  Освен лупите ще ти трябва инсталацията (10тина долара) + крушки (H1 4300К, 15 долара за двете) + баласти (прилични 35W AC баласти се намират по 15тина долара за бройка).

                  Преди да сложа тия по-горе цитирани лупи бях с Morimoto mini 2" и ксенонови крушки на 3500К. Т'ва е пример, колко разлика има между лупи и лупи. Тия бяха пълна скръб - светеха колкото халогенните фарове и дадоха фира 2 пъти. Първият път нещо рефлектора сдаде багажа и уж проблема бил в т'ва, че фара ми е херметически затворен (ремонта е нещо от сорта на 30/40 лв на рефлектор + разглабяне). Вторият път едната лупа спря да включва къси/дълги. Всичко си работи, ама нещо механично задържаше. Разкарах ги с най-голям кеф.

                  Та ако ще вземаш лупи не го мисли много - Ultimate H1 е перфектно решение, особенно като ги има на цена от 100лв с включена доставка по DHL. Сега може и да е малко по-скъпо, щото ги поръчвах преди 3 месеца, а долара скочи. Иначе - в алиекспрес ги бях намерил за тия пари. Тия лупи светат много прилично. Сравнявах ги с разни маркови изпълнения и не отстъпват към момента. Сравнявал съм с ново А8, Q5 и някакъв мерцедес (сув). Мерцедеса отстъпи забележимо, другите бяха на кантар. Ама все пак моите са чисто нови, а тия заводките бяха карани сигурни по 1-2-3-5 години вече.

                  Като сложиш лупата трябва и да полираш стъклото ако не е гладко, а има релеф за насочване на светлината. Т'ва не знам как става обаче... При мен съм без тая процедура, ама стъклата ми нямат релеф който да прави проблем.

                  И още нещо - ако мислиш, че разлепянето на стъклото е сложното си в голяма грешка. Сложното идва след това. Ако решиш, че няма да се справяш пиши и ще ти дам координати на хора които правят тая работа. Цените обаче може да не ти харесат . Определено работят добре - на скоро ми рециклираха рефлекторен фар. За 280лв стана като нов - ново рефлекторно покритие, полирани стъкла, защитно фолио отвън. Единствено цената не ми хареса много, ама като няма алтернатива няма и избор .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да "светне" повече Витарата?

                    Аз от два дена съм със ксенони (от хубавите ) и съм много доволен! Моите са 55 ватови с големите лещи! Светят невероятно и адски ме кефи, как промениха фасона на джипа. И мога да ги кисна (стига да не прекалявам):
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да "светне" повече Витарата?

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Аз от два дена съм със ксенони (от хубавите ) и съм много доволен! Моите са 55 ватови с големите лещи! Светят невероятно и адски ме кефи, как промениха фасона на джипа. И мога да ги кисна (стига да не прекалявам):
                      Много готино е станало. Сподели моля те, къде правиха монтажа и най-вече, кой се нае да шлайфа фара в участъка на лупата?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да "светне" повече Витарата?

                        Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                        Много готино е станало. Сподели моля те, къде правиха монтажа и най-вече, кой се нае да шлайфа фара в участъка на лупата?
                        Всичко се прави на едно място (вкл. шлайфането и полирането на стъклата) и приключва за около 36 часа. Сервиза е в Симеоново (София).

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да "светне" повече Витарата?

                          Изхвърлих китайските ксенони... Освен многото фабрични дефекти, които дадоха, колегата Ясен беше съвсем прав, че синкавата светлина К6000 /ако въобще беше такава/ не е най-добрия вариант за нощно шофиране.
                          Изключително съм благодарен и на колегата Иван Попов, който ме посъветва да махна ламаринките от рефлекторите на фаровете /пред крушката/. Не знам дали фаровете светнаха повече, но веднага изчезнаха тъмните петна в снопа светлина и сега виждам целия път, без "черните зайчета". Движещите се срещу мен не ми присветват, когато съм на къси, което означава, че тази интервенция е била съвсем правилна. После чух, че и на други модели автомобили се оправят тъмните петна в светлииния сноп по този начин.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да "светне" повече Витарата?

                            Две от колите ми са със заводски ксенон и това е единственото, което не им харесвам. Допускам, че Мерцедес Бенц, все пак слагат по-добри от тези, които масово се продават в магазините за авто кич. Преди време се излъгах и сложих на мотора ксенони, с идеята да подобря осветеността. Изхвърлих ги със страшен кеф и си върнах Н4.
                            Впрочем, фаровете (барабар с рефлекторите) от които съм най-доволен са от 83 година, но с една дребна подробност - на 24v са.
                            Последно редактирано от Scrapheap; 06-05-15, 21:22.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да "светне" повече Витарата?

                              Един лаишки въпрос ме мъчи: на къси светлини фаровете трябва да правят черта, в десния край завита нагоре, нали така?
                              При мен забелязах, че черта няма а само нефокусирани петна, та питането ми е, това на отишъл рефлектор ли се дължи или на това, че крушките са на няколко години, през които са светели на 30% с модул за дневни.
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да "светне" повече Витарата?

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                Един лаишки въпрос ме мъчи: на къси светлини фаровете трябва да правят черта, в десния край завита нагоре, нали така?
                                При мен забелязах, че черта няма а само нефокусирани петна, та питането ми е, това на отишъл рефлектор ли се дължи или на това, че крушките са на няколко години, през които са светели на 30% с модул за дневни.
                                Може и на двете. А може крушката и от нова да е била калпава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X