Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Манастири

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Манастири

    Аладжа Манастир - N43°16.642 E28°01.069 Alt-211
    Кремиковски - N42 47.810 E23 30.483 Alt-786
    Гложенски манастир - N42º58.455 E24º10.061 Alt-803
    Рилски манастир - N42º08.004 E23º20,384 Alt-1150
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

  • #2
    До: Манастири

    Ето ги и в GDB. Моля модератора да погледне и да каже одобравам/не одобрявам.

    По молба на pacific прикачих същия файл записан в GDB V2.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Pacific; 10-10-07, 21:40.
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

    Коментар


    • #3
      До: Манастири

      Единствената забележка която имам е че точките не са с правилния знак обозначени... Идеята е и чисто графично да е ясно коя точка каква е.

      Пример:
      http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_.../Manastiri.gdb
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Манастири

        Грешката е поправена. Оставям файла с правилните символи. И от тук нататък така и да бъде-има ли точки, да има и "gdb" файл. После ако, се налоижи, файловете ще бъдат обединявани, коригирани и т.н. При правене на файла оглеждайте и символите на точките.
        javoresku, мерси за файла.
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #5
          До: Манастири

          Добавени са Светороженски, Дряновски,Бачковски и Ресиловски манастири.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Pacific; 14-10-07, 22:06.
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • #6
            До: Манастири

            много разлики има в координатите в сравнение на картата вер.4.5. светороженския манастир е на 130м южно от този на картата и естесвено пътят не стига до него. на какво се дължи това?
            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

            Коментар


            • #7
              До: Манастири

              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
              много разлики има в координатите в сравнение на картата вер.4.5. светороженския манастир е на 130м южно от този на картата и естесвено пътят не стига до него. на какво се дължи това?
              Склонен съм да мисля, че е от картата, ако координатите не са взети на място , а свалени от дрга карта. И това, защото ми се вижда трудно да се обърка нещо при свалянето им на ГПС. Има малък вариант разликата да идва и от смяната на формата на данните.
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #8
                До: Манастири

                Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                Склонен съм да мисля, че е от картата, ако координатите не са взети на място , а свалени от дрга карта. И това, защото ми се вижда трудно да се обърка нещо при свалянето им на ГПС. Има малък вариант разликата да идва и от смяната на формата на данните.
                Едва ли е от смяната на форматите - при тях се получават разлики от по няколко сантиметра, даже до метър. Но не повече.
                Баща ми е маркшайдер, от него знам.

                Коментар


                • #9
                  До: Манастири

                  Маркшайдер звучи сериозно. А какво е?
                  И от къде идват разликите според теб?
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #10
                    До: Манастири

                    Маркшайдерът координира местоположение под земята. Нещо като геодезист, само че под повърхността на земята. Има приложение в подземните рудници за прокарването на шахтите и галериите.
                    Според както ми го обясни баща ми, разликите идват от различията във възприетите надморски височини като нулеви. Обозначават се с референтни геоиди. Когато тези геоиди имат различна височина, се получават грешки при различните видове проекции на координатите върху съответната геоида от позицията на реалното местоположение. Обсъждали сме като цифри тези разлики и той ми обясни, че за целите на гражданската навигация, тези разлики могат да се игнорират - възлизат на по няколко сантиметра или най-много 2-3 дециметра (тоест една крачка, даже няма и толкоз) ...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Манастири

                      Манастир "Св. св. Козма и Дамян" (официалното му име е по-дълго).

                      На 3,7 км по права линия (иначе 5-6 км) югоизточно от малкото село Гигинци, Брезнишко. Затова се знае и като Гигински, но и като Църногорски - от името на местността, в която е построен. (Квартал "Черна гора" има в с. Батановци, което е съществен ориентир, ако се пътува към манастира откъм София.)

                      Координати N 42 38.300
                      E 22 50.661
                      (доста точно пред входа на малката, но старинна манастирска църква)

                      Надморска височина 975-976 м.

                      Маршрутът - откъм София, започва като този, който колегата Печен е описал в много хубавия си репортаж за "дивия Запад":

                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=34427

                      Ако се пътува от София за Радомир през Перник (по-точно край Перник) м кв. "Бела вода" се внимава за отклонение вдясно към Батановци. Следват Ярджиловци и още две-три села, накрая Непразненци - Ноевци - Гигинци.

                      В Гигинци е най-добре да се пита за пътя към манастира. Защото има поне две лесни възможности човек да тръгне в друга посока.

                      Шосето до Гигинци е доста добро, а към манастира също вече има път (изравнен и насипан с баластра), проходим за всяка кола. Изключение са 200-300 метра където 4х4 никак не са излишни. Но май има начин този участък да се заобиколи.

                      Разстоянието от манастира до Руски паметник е между 57 и 60 км. (Пропуснах да го засека по-точно.)

                      ***

                      Като "атракция" или място за купон този манастир не е интересен. Природата наоколо е много приятна и (засега) неповредена от човешки дейности; казват, че при подходящо време имало много гъби.

                      Защо описвам тук "неинтересен" манастир? Историята му е много стара и много любопитна, и тъжна, тягостна, разгневяваща.

                      Доста добре е разказана в Интернет - сайта на тази обител:

                      http://svetogorie.com/

                      А след като видях мястото и хората, съм дълбоко развълнуван от това как целенасочено, умно, съвременно и упорито те работят, за да възстановят манастира. И успяват, колкото и да им е трудно. Направо съм смаян. Стискам им палци, макар въобще да не съм религиозен, просто уважавам вярата и православието.

                      Не се учудвам, че са намерили вече доста дарители.

                      И мисля, че всеки - вярващ или атеист - би си тръгнал душевно ободрен и обогатен, след като си поговори например с игумена Евгений или с монаха Никанор.

                      ***

                      Любопитни неща:

                      И в историята, и в наши дни около тази обител има доста случки с хора, които са прегрешили спрямо нея. Например един Сашо, последният "наемател" на манастира (от кого го е "наел") в началото на 90-те нелепо е умрял - вероятно от алергичен шок, след като го ужилила оса.

                      И други такива работи.

                      Водата, която извира в един кладенец до "Св.св. Козма и Дамян" била лековита. И също разказват за чудеса с тази вода.

                      Не знам...

                      Във всеки случай мястото ми хареса и хората ми харесаха.

                      Поздрави!
                      Прикачени файлове
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Манастири

                        Соколски манастир N 42 48' 05"
                        E 025 20' 39"
                        Там са кръщавани децата ми.
                        От Габрово посока Етъра,...табелите водят.
                        Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                        Коментар


                        • #13
                          До: Манастири

                          Черепишки Манастир N43 05.611 E23 36.959
                          One Planet, One Internet!
                          We Are All Connected!

                          Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Манастири

                            Батошевски девически манастир N 42 54'24.2" E025 04'43.7"
                            Батошевски мъжки манастир N 42 52'46.4" E025 03'25.5"
                            Последно редактирано от Christo; 09-06-08, 16:52.
                            Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                            Коментар


                            • #15
                              До: Манастири

                              Благодаря на колегите за новите точки, но моля формата на предоставяните координати да е hddd.ddddd. В тази връзка прегледайте точността на новите координати в новия файл.
                              Прикачени файлове
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X