Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Саниране на сгради - тема за информация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Саниране на сгради - тема за информация.

    не, парите са от бюджета, т.е. от всички нас.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Саниране на сгради - тема за информация.

      Една част идва от там, по голямата и друга от общия ни боджет ...

      Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • От: Саниране на сгради - тема за информация.

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Как прекараха хоризонталните разводки?
        Никак - там всеки се спасява сам...
        НО! В кутията над вратата на всеки апартамент има разводка с топломер, кранове и т.н...
        Тъста е на 82г, но с приятелска помощ безпроблемно си вкара до радиатора на едната си стая...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Саниране на сгради - тема за информация.

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Никак - там всеки се спасява сам...
          НО! В кутията над вратата на всеки апартамент има разводка с топломер, кранове и т.н...
          Тъста е на 82г, но с приятелска помощ безпроблемно си вкара до радиатора на едната си стая...
          Ужас...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Саниране на сгради - тема за информация.

            Със "санирането" нещата са в развитие през годините. Първо беше програма REECL. Тя не е точно по ЕС линия, но пък не е и директен финансов допинг за партийни и цигански фирми както последната програма. С годините бях загубил вяра вече в способностите на средния българин да мисли критично и да се опазва от всякакви хвърлени кукички. Фактът, че програмата за саниране не получи масовост, до някъде ми върна надеждата за тая държава. Хората не накълваха масово-значи все още има надежда.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Саниране на сгради - тема за информация.

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Ужас...
              Не е чак такъв ужас - по-удобно стана отколкото преди... Преди източваш цялата система да си смениш кранче на радиатор, плащаш за отоплението на всички апартаменти заради липса на изолация на тръбите и т.н...
              Докато сега имаш кранче на 'входа' на апартамента (но извън него) и ако искаш - се включваш, ако не искаш - не се включваш... А включването не влияе и не зависи от съседи и т.н.
              В интерес на истината се учудих защо тъста въобще искаше включване към парното - апартамента е изключително топъл (изцяло юг) - зимата се е налагало да включват климатика веднъж-дваж...
              Ама стана де - новите тръби и фитинги са лесни за работа, а реално включването става елементарно - завиваш холендер към крановете за твоя апартамент и си готов...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                Ей, кога ли повече хора ще стигнат до този елементарен извод...
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                  Вярно елементарен, абсолютна тъпня и начин за кражба на пари! Почти цял живот съм бил с парно, с всички възможни видове инсталации. Сега да се преправя старото в болшинството случаи е престъпление. Елементарно се смятат и парите.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Не е чак такъв ужас - по-удобно стана отколкото преди... Преди източваш цялата система да си смениш кранче на радиатор, плащаш за отоплението на всички апартаменти заради липса на изолация на тръбите и т.н...
                    Докато сега имаш кранче на 'входа' на апартамента (но извън него) и ако искаш - се включваш, ако не искаш - не се включваш... А включването не влияе и не зависи от съседи и т.н.
                    В интерес на истината се учудих защо тъста въобще искаше включване към парното - апартамента е изключително топъл (изцяло юг) - зимата се е налагало да включват климатика веднъж-дваж...
                    Ама стана де - новите тръби и фитинги са лесни за работа, а реално включването става елементарно - завиваш холендер към крановете за твоя апартамент и си готов...
                    О-о, като ужас изобщо не визирам същността на схемата с хоризонтални разводки, сравнено тази с вертикални, а това, че напрактика, този начин на изпълнение представлява оставяне обитателите без отопление.
                    А съединяването на холендър, вярно е елементарна работа, но все-пак тръбите как - открити по стените ли ги пуснахте?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                      Да, реално без отопление, но все пак прикючиха в топло време с достатъчен срок на желаещите да си решат проблема...
                      Вътре в апартамента тръбите - по ръбовете (макар че можеше и в канали) или зад мебели (сега със студентите не е момента за сериозен ремонт или инвестиция)...
                      Общо взето - в сравнение с предишното състояние разликата е, че тръбите са по-красиви
                      Иначе и старите/оригиналните си бяха външни...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Ей, кога ли повече хора ще стигнат до този елементарен извод...
                        Кое е елементарното?!?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X