Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на центрофуга за мед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Направа на центрофуга за мед

    Да четворка е има място за 4 рамки. Колеги как разпечатвате вие?

    Коментар


    • #17
      От: Направа на центрофуга за мед

      Колеги, не се блъскайте с ръчни центрофуги. Инвестиция е, но си нямате и на представа колко по-лесно е с ел. центрофуга.

      Първоначално публикуван от AUDI_FEN Преглед на мнение
      Да четворка е има място за 4 рамки. Колеги как разпечатвате вие?
      За разпечатването сме писали доста. Баща ми от години разпечатва с ножовка.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #18
        От: Направа на центрофуга за мед

        А какво ще кажете за този? Върши ли работа?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:St4_SN12.jpg
Прегледи:1
Размер:37.2 КБ
ID:5638033

        Предназначен е за разпечатване на пити преди поставянето им в центрофугата. Състои се от захранващ блок, съединителен кабел, нож с дръжка. В захранващия блок влизат: понижаващ трансформатор, регулатор на мощността, индикатор на степента на нагряване, предпазител, изключвател и проводник със щепсел за включване в електромрежата.
        Технически параметри:
        Захранващо напрежение – 220 V, 50 Hz;
        Напрежение на ножа – 1,5 – 2 V;
        Регулируем ток – 10 – 65 А;
        Регулируема мощност – 13 – 80 W;
        Температура на нагряването на острието:
        - на празен ход – 90 – 230 С;
        - по време на работа се настройва на 100 – 120 С.

        Коментар


        • #19
          От: Направа на центрофуга за мед

          Първоначално публикуван от AUDI_FEN Преглед на мнение
          А какво ще кажете за този? Върши ли работа?

          [ATTACH=CONFIG]773674[/ATTACH]

          Предназначен е за разпечатване на пити преди поставянето им в центрофугата. Състои се от захранващ блок, съединителен кабел, нож с дръжка. В захранващия блок влизат: понижаващ трансформатор, регулатор на мощността, индикатор на степента на нагряване, предпазител, изключвател и проводник със щепсел за включване в електромрежата.
          Технически параметри:
          Захранващо напрежение – 220 V, 50 Hz;
          Напрежение на ножа – 1,5 – 2 V;
          Регулируем ток – 10 – 65 А;
          Регулируема мощност – 13 – 80 W;
          Температура на нагряването на острието:
          - на празен ход – 90 – 230 С;
          - по време на работа се настройва на 100 – 120 С.
          Ако някой е работил с такъв нож да каже. Аз разпечатвам с лист от ръчна ножовка заточен от двете страни и две летвички от рамка за дръжка. Каква му е цената на този нож.

          Коментар


          • #20
            От: Направа на центрофуга за мед

            Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
            Тази не е ли за 4 пити?
            И да, и не
            На първата снимка е тройка, а втората снимка отвътре си е 4 рамкова, тези бяха първите ми попаднали снимки - та моята външно е като на първата снимка, но вътрешно като на втората
            Сръбска на Евротом, взех я нова преди 2 сезона за 450 лв мисля, те и сега май си струват толкова. Но съм доволен де.
            За разпечатването, електрическите ножове и т.н. ще драсна също, но малко по-късно - струва ми се, че ще се заформи отделна тема даже, нещо от сорта "Вадене на мед - въпроси и отговори"

            Относно разпечатването - имам следните неща:
            Вилици имам 2 броя.


            Ножа е същия, само че назъбен от двете страни:






            Всичко е неръждавейка съответно.

            Валяка го ползвах преди 2 сезона (като го купих), ама защото още нямах нож, по настоящем изобщо не го ползвам.
            Разпечатвам с механичния нож, и където остане след него - с вилицата.
            Електрическия нож го купих миналия сезон (2014) от Одрин, но не съм доволен как работи. По принцип го дават да се захранва на 12 волта, най-добре от акумулатор - пробвах какви ли не варианти на захранване, компютърно захранване и прочие, и накрая като дойде време да се вади мед си свалих и акумулатора от колата, за по-сигурно.
            В ножа вътре има терморегулатор и когато ножа е в режим нагряване, т.е. когато нагревателя работи, всичко е супер, само лекичко го движиш и восъка почти сам пада, обаче като изключи терморелето, т.е. когато нагревателя не работи, самия мед явно охлажда малко ножа и почти веднага започва да завлича восъка и ако продължиш дори разрушава килийките ...
            Пробвах няколко пъти и се отказах, и пак си разпечатвам с добрия стар механичен нож, който за ДБ плодникови рамки идва малко къс, ама се свиква, пък и нали уж ще минавам изцяло на ЛР ...
            Добре поне, че в Одрин беше на цена около 80 лв, а не като тук около 140 ...

            Така и не си направих вана за разпечатване като хората, последния път импровизирах, като си направих една дървена скара, сложена върху едно пластмасово корито, което се оказа доста удачно, само да имаше мрежа под скарата за да се изцежда меда от разпечатките направо ... Но предстои Преди това разпечатвах върху същото корито, но отгоре слагах една ханеманова решетка
            Дървената скара е по-удачно, тъй като разстоянието между летвите е да кажем 10-ина см, и без проблем разпечатката си пада направо в коритото, доста бързо става.
            Освен това, само един човек разпечатва и същия върти и центрофугата (липсва ни работна ръка ), ако бяха двама разпечатващи да кажем, тогава може да помисля да си измайсторя като купешките вани ...
            След центрофугиране меда минава през двойна цедка естествено пак неръждавейка, събирам го в голям съд и задължително го оставям около 5-6 дни да постои с тензух отгоре, и след това вече се бурканира.

            Този електрически нож от горните снимки би трябвало да е по-добър, защото може да си настройваш температурата. Мисля си примерно, моя ако работи на малко по-висока температура, може би ще върши работа ...
            Последно редактирано от HD; 29-01-15, 19:54.
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #21
              От: Направа на центрофуга за мед

              Колега, като гледам има начин за преработка на твойа нож, има едни малки поялници за запояване на 220v държат постоянна температура, мисля достатъчна за разпечатване, само малко преработка на ножа. Разпечатваш ножа махаш вс старо и наместваш реотана на поялника и затваряш,мисля че е добра идея и ще върши работа... Поздрави

              Коментар


              • #22
                От: Направа на центрофуга за мед

                Първоначално публикуван от AUDI_FEN Преглед на мнение
                Колега, като гледам има начин за преработка на твойа нож, има едни малки поялници за запояване на 220v държат постоянна температура, мисля достатъчна за разпечатване, само малко преработка на ножа. Разпечатваш ножа махаш вс старо и наместваш реотана на поялника и затваряш,мисля че е добра идея и ще върши работа... Поздрави
                Доста трудна задача ще е, те двете половини на ножа са точково заварени една към друга ...
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #23
                  От: Направа на центрофуга за мед

                  Ние с дядо двамата вадим от 5 кошера мед, надявам се догодина да направя още поне два. Той разпечатва със нож и вилица, аз въртя в хордиална, алуминиева центрофуга за 2 плодникови и 2 магазинни рамки, или 6 магазинни. Ръчна е. Но кучето скача според тоягата. Мисля че ще се справяме по този начин и с 8 кошера. Повече не искам. Или поне така си мисля.
                  Кольо Динев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Направа на центрофуга за мед

                    Аз работя с хордиална 4 рамкова от хром-никел. Баща ми я е купувал края на 80-те и не е ползвана. Аз заради това че имам центрофуга се запалих да работя с пчели. Сега са ми 5 кошера, но се броят март месец. Миналата година ми се увидя, понеже сам си работя. От няколко години мисля да я преправям на радиална. В моята могат да се съберат 9 магазинни рамки. Гледах и с по 12р преправени, номного на гъто сбити и не ми се стори удачно. Предимството ще е че няма да обръщам рамки.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Направа на центрофуга за мед

                      Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                      Но кучето скача според тоягата. Мисля че ще се справяме по този начин и с 8 кошера. Повече не искам. Или поне така си мисля.
                      Ще се справяте, ние по този начин се справяме с 25 кошера , но би било добре ако имахме още един човек, т.е. двамата с жена ми да вадим рамките от кошера, един да разпечатва и един да върти ...
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Направа на центрофуга за мед

                        За ваденето на рамки от кошерите е достатъчен един човек, но за разпечатване и въртене си трябват двама. Поне аз като ми помагат, изваждам един магазин и го занасям. Докато занеса втория, не са започнали да центрофужат. Нагласяме за една центрофуга рамки и аз започвам да разпечатвам, а помощника върти и след като събера малко празни рамки се връщам пак при пчелите за още. Предполагам че ако надграждат пчелите повече над рамката става по-лесно разпечатването и не се губи много време, но при мене е слаба пашата и рамките са ми до летвичките запечатани и предимно с вилица се разпечатва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Направа на центрофуга за мед

                          Според мен ако рамката, не е надградена е по-лесно, тъй каро караш направо с ножа по летвите и готово. А при нас дядо ми винаги в магазините слега 11 рамки, на много по-голямо от стандартното разстояние, пчелите ги надграждат и 11 дебели пити, събират повече мед от 12 нормални, но разпечатването е... обаче нали не го правя аз не се обаждам. Но все си мисля че и 12 да са рамките, пак ще ги удебеляват.
                          Кольо Динев

                          Коментар


                          • #28
                            От: Направа на центрофуга за мед

                            Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                            Според мен ако рамката, не е надградена е по-лесно, тъй каро караш направо с ножа по летвите и готово.
                            Тъкмо обратното
                            Когато рамката е надградена е по-лесно и бързо, защото минаваш един нож набързо и готово.
                            Когато рамката не е надградена и на места дори има леко хлътнали участъци, с ножа не става, защото минава над тези участъци и не може да ги закачи - там трябва с вилицата, оттам и по-трудно и бавно.
                            Виж, ако се снабдиш с електрическа вилица, е съвсем друга бира
                            Hristo Draganov
                            http://htftp.domainbg.com/HD/

                            И аз искам България чиста ! ! !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Направа на центрофуга за мед

                              При мене точно това се наблюдава - хлътване на рамката. Слагам 11 рамки в магазина поради причината да надграждат малко, но не го правят. Това се дължи на по-слабата паша в региона или по-точно че станаха много семейства. Аз имам 6 кошера и не са много, но на около 100м от мене има дърводелец пчелар, който от 20 кошера ги направи 75 за 2 години.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Направа на центрофуга за мед

                                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                                При мене точно това се наблюдава - хлътване на рамката. Слагам 11 рамки в магазина поради причината да надграждат малко, но не го правят. Това се дължи на по-слабата паша в региона или по-точно че станаха много семейства. Аз имам 6 кошера и не са много, но на около 100м от мене има дърводелец пчелар, който от 20 кошера ги направи 75 за 2 години.
                                Комбинация от слаба паша и доста пчелни семейства ...
                                То като цяло през 2014 нямаше много градеж, поне при мен, доста често ползвах и вилицата, докато през 2013 си спомням, почти само с ножа разпечатвах ...
                                Hristo Draganov
                                http://htftp.domainbg.com/HD/

                                И аз искам България чиста ! ! !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X