Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подхранване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подхранване

    Здравейте, дойде време за подхраване.
    Подхранвахте ли вече?
    как го правите?
    С какво?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Подхранване

    Аз започвам да подхранвам първата седмица на февруари или когато позволи времето след това. При нас няма смисъл от по-ранно подхранване, а ако съм подготвил добре кошерите есента, си изкарват без проблеми. Подхранването го прая за стимулиране на семейството да отгежда пило.

    Коментар


    • #3
      От: Подхранване

      Аз подхраних вече със захаромедени питки,направени от 1кг. Мед и 4кг.пудра захар.

      Коментар


      • #4
        От: Подхранване

        Аз подхранвах на 20.12.14 с по един кг готова храна от Г.Богров.На 20.01.1 проверих с готовност да похраня при нужда с по още 1 кг, но повечето не бяха консумирали почти нищо и ще отложа за 10.02.15.Само да спомена ,че при поръчка над 200 кг храната ни я доставиха с куриер безплатно.

        Коментар


        • #5
          От: Подхранване

          И аз им сложих по един пакет готова храна с тимол през коледните празници. Вчера ги проверявах и им заложих още по един пакет. Понеже нямам място под таблите, та им го слагам в хранилките като им махам преградката. Всичко е качено горе и си обират храната. До края на февруари ще я опаткат и през март започва разпечатването на медните им запаси.
          Засега жертви няма.

          Коментар


          • #6
            От: Подхранване

            Аз вчера сложих по малко мед в хранилките. Искаше ми се да купя готова храна от магазина, но съм на работа, когато работи магазина. От 5 кошера един е умрял от студ, имаше няколко килийки със запчатано пило и не са се преместили. Другите кошери си жужат. Времето поомеква и се надявам да няма вече жертви.

            Коментар


            • #7
              От: Подхранване

              Два пъти съм подхранвал с мед кошерите. Днеска слагах лентички за акари и се виждат по 2 рамки пило в кошер. Стесних на 4-5 рамки и по 2 рамки с мед зад преградна дъска надраскани. Този мед ми е бил винаги проблем, че остава и не могат да го консумират пчелите. Имам и 6 рамки в сандъче почети до долу пълни с мед. Тази година мисля да не подхранвам със сироп, а да отварям и да надрасквам рамките зад преградна дъска и да си ги освободят. След това ще ги слагам за пило, понеже са сравнително нови рамки.
              За тази година ще се опитам да правя 2 отводки само, защото си мисля че са ми достатъчно. До миналата година имах много свободно време, но тази година нямам много и съм даже пред дилема да заминавам в чужбина.

              Коментар


              • #8
                От: Подхранване

                Драскаш и може малко да го напръскаш с пулверизатора. Що не ги центрофугираш есента? Медът като е в буркани винаги може да се яде, и от тебе, и от пчелата. Да се стопли хубаво времето и да направят 4-5 рамки с пило и слагай по една разпечатана медова между пилото. Ама и семейството да е силно.

                Коментар


                • #9
                  От: Подхранване

                  Ами не го вадя есента, защото в гледам да има в семейството достатъчно мед. Така аз зазимявам на 7-8 пити с мед. Но ето сега имам по 2-3 пити не бутнати, Така сега остава проблема да си консумират стария мед. Сега ще се опитам с повечко ръчкане да ги накарам да се хранят от този мед, както е зад преградната дъска, просто ще отварям и ще им го драскам по малко, докато не го оберат. Пилото за сега ми се струва добре. Времето ако даде другата седмица ще ги отворя пак.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подхранване

                    Айде стига с подхранването, стягате ли се за рапицата? При мене е кажи речи готова, след една седмица или две ще трябва да слагам магазини...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подхранване

                      Бие тази година май ще я пропуснем... Миналата седмица цъфна, а сме още далече от слагането на магазини
                      Кольо Динев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подхранване

                        Това е лошо, че не е готов кошера за рапицата. Сега е хубаво да ги стесниш на пилото и да слагаш магазина. Долу да не слагат от рапицата, че после и пчелите не могат да си го извадят. Чувал съм много да се оплакват от меда от рапица в гнездото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подхранване

                          Е той си е противопоказателен отвсякъде, но за зазимяването. Пише го даже и в справочника на Радоев. Иначе не е имало проблем. През топлите месеци си го изяждат.
                          Иначе те не са готови, не защото не съм направил нужните мероприятия, а защото рапицата цъфна много рано. Очаквах я към края на април, началото на май чак...
                          Кольо Динев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подхранване

                            Много колеги ползват 8рамкови Дб и са много доволни от тях, при ранна паша особено. Така че ако имаш достатъчно летяща пчела и хубаво време, не е нужно да чакаш да напълнят плодника и тогава да слагаш магазини. Разбира се рапицата може да я ползваш за развитие, ако правиш отводки или пък имаш друга главна паша - акация, липа - за медосбор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подхранване

                              Жалкото е че при нас следващата главна паша е чак слънчогледа... през останалото време-квото цъфне по къра.
                              Кольо Динев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X