Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на 7 местен, комфортен SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на 7 местен, комфортен SUV

    Дойде време да се разделя с верния си Jeep Grand Cherokee. В момента сериозно се оглеждам за 7 местен SUV (паркетник). Има различни варианти, които ще опиша, но първо искам да разкажа защо съм пред дилема
    Преди години, когато "прохождах" в темата 4х4 доста почетох и се спрях на Черока (2.7 CRD, 2003 г.), защото освен съвсем задоволителните офроад възможности е доста комфортен, бърз и сравнително икономичен като за Джип (всъщност това е Jeep-а, де ). Въпреки, че го оборудвах с добри гуми, на няколко пъти прежалих боята и т.н., от собствен опит установих, че това не е кола за в гората. За това си купих "горски джип" - Паджеро единичка, къса база, което обух с кални гуми и с което вече нямам спирка извън пътя.
    И така - сега търся 7 местен, комфортен SUV, който да използвам за семейна кола. Не искам да се лишавам от клирънса и високите гуми, защото с годините изградих маниер на каране при който с лек автомобил едва ли бих минал повече от 100 км по надупчените с ями междуградски пътища, а първият опит за паркиране в София вероятно ще остави генерацията на колата на някой бордюр. И така - основните изисквания са:
    1. 4х4, SUV, 7 местен, дизел (АГУ-абсурд. Изобщо не искам бутилки в багажника, нито пък зареждане на всеки 300-400 км)
    2. Минимум 6 скорости, гоним малко по-голяма икономичност, защото въртя около 30-40000 км на година
    3. Сравнително нова кола (за мен това е след 2007-ма)
    4. Добро поведение и комфорт на пътя със скорост от порядъка на 140-150 км/час (трябва да отбележа, че критерий са ми Q7, BMW X5)
    5. Нямам нищо против електрониката, даже държа да има навигация, компютър, камера за задно виждане и т.н.
    6. В никакъв случай "нов внос" от Италия
    7. Малко банално, но ЗДРАВИНА. Мнения за двигател, трансмисия (вкл. раздатки, дифове), окачване (вкл. пружини, възд. възглавници), джунджурии по врати, табло и т.н.
    8. Не на последно място - бюджета - около 25000 лв. без ДДС
    Най-общо - спрял съм се на следните модели:
    1. BMW X5 3.0D - притежава всичко, което харесвам. За съжаление 7 местни са май след 2008-ма година, което прави цената на този етап малко над моя бюджет
    2. Audi Q7 3.0 или 4.2 TDI тук май здравината не е силна страна
    3. Land Rover Discovery 3 TDV6
    4. Toyota Land Cruiser 120 D4D
    5. Jeep Commander 3.0CRD
    6. Nissan Pathfinder 2.5 DCI
    7. Volvo XC90 2.4D (по предложение на gabocvet)
    Интересувам се от менението на хора, които имат пряк досег до такива автомобили. Също така бих помолил за малък тест-драйв (не е проблем да платя) с всяка от колите след т. 3.
    Последно редактирано от Veselinv; 25-01-15, 09:17.
    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

  • #2
    От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

    Това погледна ли го http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=9524
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Това погледна ли го http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=9524

      Не ми е много по сърце Волвото. Няколко години карах V70 и не бих казал, че "блести" с нещо. Но по критериите, които съм задал с това предложение си уцелил точно в десятката
      Ще включа и него в анкетата. Благодаря.
      Suzuki GSXR
      VW Touareg
      Mitsubishi Pajero II

      Коментар


      • #4
        От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

        Добави в списъка Санта Фе, задължително фейслифта от 2010г - 197кс, 6ст. Кутия... БМВ-то и Q7 за тоя бюджет ще са на г@з... Пък и не блестят с икономичност...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

          То ако ще добавяш и последната КИА Соренто, която на 2 години ще струва към 30К с ДДС. Пълноправни 7 седалки, шест степенен автоматик, разход извън града при моето каране дава между 8-9, в града 12-13. Аз също карам по 40К на година и е добре колата. Имай предвид, че ако не е някой американски тип Форт Експедишън, все ще си е високо комби колата.
          Хюндай също стават.
          Иди до официалните представителства на тия фирми и се огледай в някоя върната от лизинг, щото ще е сервизирана и поддържана правилно.
          Има ли значение за теб и до колко са крадени, щото точка 1,2 и 4 просто не могат да спят на улицата.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

            Благодаря за съветите до сега
            Искам, обаче да отбележа, че целта ми е не да разширявам, а да стесня кръга на издирванията си.
            За апетитите към 1, 2 и 4 знам. Имам гараж, а и от много години задължително правя каско.
            Корейските автомобили не са ми по сърце... Дизайна им е много далеч от моето схващане за ... хармония (да кажем).
            Suzuki GSXR
            VW Touareg
            Mitsubishi Pajero II

            Коментар


            • #7
              От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

              Ако сравняваш стабилността с Х5 и Q7, половината от списъка не издържат на това изискване.
              Също така смятам, че за тези пари Х5, Q7 и ЛК120 ще са с много въпросителни около състоянието.
              Въпреки това Дискавъри и Патфайндър ще са съвсем реализуеми цели, друг е въпроса дали са повече или по-малко желани.
              XC90 лично мен ме отвращава! Защо? - На опаковката от скалата от 1 до 10 слагам 9, може и 10 - въпрос на вкус, но на интериора като качество на изпълнение 2-3! Отделно здравина и надеждност пак толкова! (Не искам да предизвиквам ненужни спорове, просто имам живи пример, но не на мой гръб - добре че)
              В крайна сметка състоянието е от първостепенно значение, така че понякога "по" е повече от "най"!

              Коментар


              • #8
                От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                Помисли и за 100-ца...
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                  Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                  ... сега търся:
                  1. 4х4, SUV, 7 местен, дизел
                  2. Минимум 6 скорости
                  3. Сравнително нова кола (за мен това е след 2007-ма)
                  4. Добро поведение и комфорт на пътя със скорост от порядъка на 140-150 км/час
                  5. Нямам нищо против електрониката, даже държа да има навигация, компютър, камера за задно виждане и т.н.
                  ...
                  7. Малко банално, но ЗДРАВИНА. Мнения за двигател, трансмисия (вкл. раздатки, дифове), окачване (вкл. пружини, възд. възглавници), джунджурии по врати, табло и т.н.
                  8. Не на последно място - бюджета - около 25000 лв. без ДДС
                  Най-общо ...
                  Mercedes Ml280 май отговаря на всички изисквания .
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                    Ако държиш наистина да могат да се използват и 7-те места от възрастни, тогава вариантите са малко: Мерцедес ГЛ от европейските и Тахо, Събърбан и тнт от американските(но там май все още няма дизели).
                    M57D30T1
                    W450

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                      Понеже преди половин години минах по същия път - може да сложиш в сметките Pajero 4; X5 имаше 2-3 7-мести с ниско ниво на оборудване. Относно здравина мога да кажа за XC90 - скоростна кутия им е голям проблем, поне така си помислих като се счупи. Но когато отидох при Коко от Малинова Долина пред мен бяха наредени/разглобени - GL/X5 (фейса след 2007)/ G500/Q7 и не, не бяха за смяна на масло. За този бюджет се мяташ на луксозен джип над 7г, всичко е въпрос на късмет и експлоатация от предишния собственик- желязо = чупи се. Поне при XC90 си спестяващ 4бр въздушни възглавници които са консуматив при X5/Q7/ML/Discovery, 2.4d мотора е един от най-сполучливите. Иначе абсолютно пасва на изискванията ти, но има и недостатъци:

                      - най-незавивищата кола в премиум сегмента.
                      - скоростната кутия е най-слабата част в този автомобил

                      Относно вложените материала в интериора поне при мен - махагона си е е махагон, пластмасата е добра, не скърца/тропа/хлопа/пада. Кожата е много високо качество/ не се различава от тази на X5/Q7. Точно високото качество на интериора на XC90 прави автомобила конвертируем 12 години след официалното излизане на модела на пазара.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                        И аз я имах тази дилема и съм ги пробвал повечето от изброените. Избрах Х5, карам го от 5г. и не съжалявам. Въздушните възглавници са две отзад и не са скъпи. По окачването съм сменил 2 носача, един лагер главина и една възглавница за 140х км. А, и едно уплътнение на шибедаха. Това ми е най-безпроблемното МПС до момента.
                        Пътното поведение е по-добро от на повечето леки коли.
                        Х5, от първите години и за 30х лева е рискована работа.
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                          И аз я имах тази дилема и съм ги пробвал повечето от изброените. Избрах Х5, карам го от 5г. и не съжалявам. Въздушните възглавници са две отзад и не са скъпи. По окачването съм сменил 2 носача, един лагер главина и една възглавница за 140х км. А, и едно уплътнение на шибедаха. Това ми е най-безпроблемното МПС до момента.
                          Пътното поведение е по-добро от на повечето леки коли.
                          Х5, от първите години и за 30х лева е рискована работа.
                          Мишо, 80-ката още ли я държиш...аналогията е неуместна, но направи сравнение...
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                            Ако ти се даваха повече пари можеше да вземеш моята Тойота, но поне мога да ти дам да я разгледаш и да ти разкажа + и - за 120 ките.

                            За мен най-доброто е БМВ Х5 ама парите са малко за хубав модел.

                            Обади ми се ако искаш.
                            Т5
                            Crossrunner

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                              След като ще се кара само по асфалт и сняг, варианти 3,4,5,6 би трябвало да отпаднат. Остават БМВ, Ауди и Волво. Въпрос на лични предпочитания и състояние на дадения екземпляр. Виждал съм попиляни от каране и въпреки това здрави всеки от посочените модели, чувал съм и за такива с много проблеми пак за всеки от моделите. Лично на мен Волвото не ми допада заради дизайна на таблото и кожата на седалките която бързо се напуква.
                              Малко лирично отклонение:
                              Баща ми искаше да си сменя мураното за нещо по-бързо, по-голямо, по-лъскаво.... и тн. Общо взето твоите критерии, но при него изискването беше да бъде бензин, а не дизел. Също така 7-те места не бяха от значение. Оглеждах и карах всички джипки които се сетих....
                              В крайна сметка не можах да намеря джипка която да си оправдае 3-4 пъти по-високата цена и бащата си запази мураното и си взе Лексус кабрио.
                              Карал съм ги и трите само че бензинови двигатели. БМВ-то е по-динамично(за мен фаворит), Аудито е по-голямо и тежко(със всички плюсове и минуси произхождащи от голямото му тегло), за Волвото..... не ми харесва кожата
                              И трите са хубави!
                              ПП Парите които си приготвил са малко за хубава кола от този клас.
                              ППП Ако ще се купува кола от България, мисля че е удачно да бъде малко по-нова, току що излязла от гаранционния си период! Ако пък е от първи собственик и отговаря на предното условие за гаранционния период какво и пречи да е от Италия. В противен случай огледай какво се предлага в чужбина с максимум 2-ма предишни собственици.
                              ПППП Ако ще се купува от Германия, да се обърне внимание дали е купена нова от там. Напоследък стана практика коли от Италия да се внасят в Германия и да се продават като "немска" кола.
                              Поздрави и успех!
                              What happens in my garage stays in my garage.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X