Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на 7 местен, комфортен SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

    Баш пък кожата на волвото НЕ се напуква... За неманевреност и за проблемите с АСК съм напълно съгласен! Също така Д5 мотора идва малък според мен - аз затова избрах 70-ка вместо 90-ка...

    Темата беше за читав 7-местен СУВ с малък разход дизел... и затова предложих СФ...

    Пък се оказа, че търсим мутро-мобил
    Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 27-01-15, 09:37.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

      Съжалявам за лиричното отклонение, ама ми стана интересно. Ако имаше 7 месетен Grand CRD би ли си взел пак?
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #18
        От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        Съжалявам за лиричното отклонение, ама ми стана интересно. Ако имаше 7 месетен Grand CRD би ли си взел пак?
        Честно казано дори и не-седемместен май на този етап предимствата, които виждам в него надделяват над тези, които установихме в дискусията тук за другите предложения.
        Малко по-конкретно по въпроса ти - специално заради това условие се бях загледал в Commander-а. Вярно, че е по-ръбат от моето схващане за добре изглеждаща кола, но пък... За съжаление никой за сега не е споделил нищо за този модел. Но, като цяло - да. Бих обмислил сериозно този вариант. Поне от гледна точка на комфорт - мисля, че превъзхожда повечето от списъка. Същото мога да кажа и за разхода на гориво. За разхода за ремонти... трудно е да се съпостави, но си спомням, че поне една година (тогава беше 7 годишен) го карах без да има нужда от никакви ремонти. Сега, обаче е вече на 12
        За щастие не бързам за никъде. Джипа е "чакмак" - ще си го карам, докато се оглеждам за негов приемник
        Suzuki GSXR
        VW Touareg
        Mitsubishi Pajero II

        Коментар


        • #19
          От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
          8. Не на последно място - бюджета - около 25000 лв. без ДДС

          Най-общо - спрял съм се на следните модели:
          1. BMW X5 3.0D - притежава всичко, което харесвам. За съжаление 7 местни са май след 2008-ма година, което прави цената на този етап малко над моя бюджет
          2. Audi Q7 3.0 или 4.2 TDI тук май здравината не е силна страна
          3. Land Rover Discovery 3 TDV6
          4. Toyota Land Cruiser 120 D4D
          5. Jeep Commander 3.0CRD
          6. Nissan Pathfinder 2.5 DCI
          7. Volvo XC90 2.4D (по предложение на gabocvet)
          по точка 8 посочените 7 не отпадат ли за произведени след 2010-та?
          за 13 000 Е в диапазона 2007-2010 избора ще е доста ограничен... или км ще са безкрайни... или...
          и май това означава просто читав екземпляр с гарантирана поддръжка, сервиз и км...
          иначе подреждането за мен би изглеждало така:
          Toyota Land Cruiser 120 D4D
          Land Rover Discovery 3 TDV6
          Nissan Pathfinder
          и/или по скоро Audi Q5 - т.е. почти Туарег

          Коментар


          • #20
            От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

            колега, преди да купя паджерото /първи джип/ рових яко из форуми, статии, сравнения...., бях се спрял на Диско 3, заради малко по-големите габарити, но пусти му пари , а и паджерото изпадна на оферта откъм цена и поддръжка/да е жив и здрав първият му собственик/ и поради тази причина съм с него. моето лично мнение е диско 3 HSE от последните модели преди 4-ката.
            поздрави и успех с покупката.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

              Определено Pathfinder.
              Преди няколко месеца се сдобих с такова животно и е идеалната форма и големина (с три хлапета съм).
              Събира багаж (и то много), комфортен е, сравнително икономичен и позволява и по-високи скорости

              Коментар


              • #22
                От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                Такааа... По моето скромно мнение тези които си набелязал са "престижни" и ще береш ядове... Баща ми имаше туарег 1, а сега кара 2-ка... безпроблемна, но в никакъв случай седемместна... Аз карам Мицубиши аутлендър 2-ка (след 2007 до 2012), от която съм много доволен. Има си седем места (последните две са за деца или аварийно пътуване но все пак), електроники, горе-долу визия (симпатично си изглежда според мен, а и доста ми правят път по шосетата)... Мойта е бензин на газ, но дизелите даже повече вървят. Моята (2.4 бензин на газ) над 160 се задъхва, а над 180 няма душа (а на 190 се включва ограничител), но май дизелите могат и още. С големите стокови джанти (18') се държи учудващо стабилно по завои. от фейслифта 2010-а има автоматик и за дизелите, които са на фолксваген (2.0 помпа дюза за първите години на мицубишито), пежо/ситроен (2.2 хди) и на мицубиши дизела 2.2. Алтернативи са пежо 4007 и ситроен ц-кросер, които май са с малко по-меки пластмаси по таблото (не съм проверявал, но предполагам) и май са малко по-скъпи. Но се намират за прилични пари и не се чупят.
                "That is not dead which can eternal lie,
                And with strange aeons even death may die."
                ~H. P. Lovecraft

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                  Volvo XC90 2.4 D5 185к.с, 6ст. автоматик, ако намериш и 6ст. ръчна още по-добре.Място има много, третия ред седалки си е използваем, здрав е, сигурен, изработката е доста качествена.
                  Влез във Волво форума, виж кога има срещи за София отиди, покарай, разгледай колата.
                  В мото пфое също предлагат тест драйв.

                  BMW X5 с много приятна визия, разхода е доста голям, поддръжката е доста скъпа, а и стане ли дума за малко сняг и кал...За посочения бюджет не е най-подходящото решение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                    Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                    Ако ти се даваха повече пари можеше да вземеш моята Тойота, но поне мога да ти дам да я разгледаш и да ти разкажа + и - за 120 ките.

                    За мен най-доброто е БМВ Х5 ама парите са малко за хубав модел.

                    Обади ми се ако искаш.
                    Мога ли да попитам за мотивите за раздяла с тойотата ти? От темата за поддръжката на 120 -ките и отношението ти към нея, сега малко се изненадвам, че си готов да я продадеш. Естествено всичко е въпрос на цена и по - хубаво от новото няма, но не си я пуснал и в темата за продава и затова ми е интересно. Извинявам се пиша в общото пространство, но се надявам скоро да мога да пиша/получавам ЛС...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                      LR Discovery-3 е това, което търсиш и което отговаря най-много на критериите ти. Няма друг джип, който да съчетава в себе си това, което предлага Диското.
                      Аз го карам вече седма година и сега ако го сменя ще е за новия Диско-4. Кой каквото и ще да ти разказва това е колата!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                        Темата поостаря, но ще се наложи да я събудя отново
                        Накратко историята:
                        След тези дискусии ми попадна много добра Х5-ца Е70, която си купих. Карах я около 2 години, като след ремонтите при закупуването й - всмукателен колектор, въздушни възглавници, предни дискове и някои неща по интериора (включително и i-Drive) нищо не съм правил. Взех я на около 115000 км и я карах около 60000. Продадох я, защото взе да ми омръзва да й треперя, да се вглеждам във всяка драскотина, а и да й плащам 2500-3000 лв. каско. След това (и до сега) карах едно Ауди А6, което е страхотен автомобил, но ... не е джип.
                        Сега много съм стеснил кръгът за избор. От едно време си харесвам Pathfinder-ите и сега все по-често се вглеждам в тях. Май освен сравнително евтината изработка на интериора не видях някакви по-сериозни негативи.
                        Харесвам и Диско 3-ките, но няколко места се натъкнах на оплаквания, че често дават проблеми по електрониките, което някак ме отблъсква. Не искам да се занимавам постоянно с някакви човъркания и дооправяния на бъгове.
                        Бюджета е редуциран - не ми се дават повече от 15000 лв. (е... разбира се това не е окончателно), но пък виждам, че има обяви и за едните и за другите коли на възраст 9-10 години в този ценови диапазон.
                        Основният проблем е, че не съм карал, нито пък съм се возил нито на Нисана, нито на Диското.
                        Да помоля? Ако някой може да ми предложи съвсем каратък тест-драйв на Патфайндър или Дискавъри 3-ка в София или близката околност?
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                          Диско 3 дизел ли търсиш или бензин?
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на 7 местен, комфортен SUV

                            Само дизел
                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X