Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли за соларен панел за къмпинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Размисли за соларен панел за къмпинг

    На Оптимата нормално напрежение на заряд не и върши работа. За това съм писал не АГМ. Трябват други джаджи, дето е писал Гошко за тях. А за това, да са два еднакви, само ако ще ги точиш заедно. Тука единия е стартов, а другия за къмпинга и просто ги зареждаш заедно.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #62
      От: Размисли за соларен панел за къмпинг

      Kонтролерите какво поддържат? За какви акумулатори са?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #63
        От: Размисли за соларен панел за къмпинг

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Kонтролерите какво поддържат? За какви акумулатори са?
        Ако говорим за соларните контролери, различни са. Има такива, които си избираш вида на акумулатора и имат температурна компенсация, има и прости, които си зареждат като автомобилните. Аз съм с прост контролер 10A, полутягов Монбат 90 Аh, и панел 100Wp. Сега Монбата е в гаража и като се сетя го включвам на зарядното за ден-два на поддържащ заряд.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #64
          От: Размисли за соларен панел за къмпинг

          Земи си един Одисей за втори акумулатор и стига се занимава с дивотии. С две ключ маси можеш да зареждаш в движение който си искаш. Номера е да не се объркаш да изключиш този който се зарежда преди да си включил другия. Сиреч, с ключ масата първо включваш изтощения и тогава изключваш заредения.













          http://www.odysseybattery.com/
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #65
            От: Размисли за соларен панел за къмпинг

            И този е АГМ.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #66
              От: Размисли за соларен панел за къмпинг

              За Одисеите чета на различни места много различни мнения. От 0 до 100, което пък ме разколеба да ги пробвам. За Оптимите все по-рядко срещам добри думи, освен за сините( аз лично съм уморил 3 в гаранция, но при заряд м-ду 13.5-13.7 волта). Ба ли га! Сега третия ми е голяма жълта Оптима. Забелязвам драстично подобрение на кондицията му след повишаване на заряда с МАХАМР 120А + волтоповишаването +МXS Booster regulator( по-бърз заряд)+ ...( мойта система е за три акумулатора) м-ду 14.3 и 14.7 волта и след минаване през СТЕК-овете. Всичко онагледявам и следя с Вортек. Естествено Оптимата изхвърча при първа възможност
              Последно редактирано от goshko-loshko; 24-01-15, 22:19. Причина: махамр

              Коментар


              • #67
                От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Земи си един Одисей за втори акумулатор и стига се занимава с дивотии. С две ключ маси можеш да зареждаш в движение който си искаш. Номера е да не се объркаш да изключиш този който се зарежда преди да си включил другия. Сиреч, с ключ масата първо включваш изтощения и тогава изключваш заредения.













                http://www.odysseybattery.com/
                Е точно това се избягва с кръглия превключвател от мойта снимка. "Make before you break" най-общо казанo включва следващото положение преди да изключи първото. Е за това може да си го връткаш и в движение. Ако ще се купува специално за целта втори акумулатор, се взима тягов със същата химия като щатния, и възможно най-голям.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #68
                  От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Niva_Solar roof.JPG
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5637071

                  Нивата ми е с VIPV т.е. на покрива съм монтирал 2Х70W фотоволтаични панели от mc-Si. Акумулаторите ми са два: 60 Ah стартерен и 100 Аh тягов/гел. Върху багажника с фотоволтаиката мъкна и кану. Причината е че по време на движение се мени ъгъла на панелите спрямо слънцето и работата на фотоволтаиката не е ефективна. Спирам Нивата, ориентирам я спрямо слънцето, защитавам интериора и гумите от слънчевите лъчи и разполагам с 8 - 9 А от панелите. Консуматорите ми са хладилна чанта, сателитна TV, таблет, LEDs, радиотелефони и др. От фотовлтаика има смисъл при продължително време на престой в изолиран обект от енергийната мрежа, без шум и емисии, дълъг и слънчев ден. Когато практикувам hard off-road в планината я свалям - вибрации, кал, прах, сняг и лед върху равна повърхност която не се чисти сама са срещу фотоволтаиката. Нивата с монтирана фотоволтаика я спирам на слънце до дома и с един grid tie invereter си подавам 220 V ac в мрежата която зелена електроенергия консумирам приоритетно.
                  Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                    Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                    Акумулаторите ми са два: 60 Ah стартерен и 100 Аh тягов/гел. .
                    Я кажи какъв точно е тяговия (марка, модел) и какъв е соларния контролер.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #70
                      От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                      Това 8-9А мерено?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #71
                        От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                        MONBAT 12MVR 100, Solar Charge Controller Conrad за 70 Wp PV модул. Двата PV модула могат да се включват разделно, последователно и успоредно в зависимост от това какво искаш да правиш с тази електроенергия от покрива на джипа. За целите си трябва подходящи контролери. По-добрите контролери са с MPPT система така, че товара да е в MPP в зависимост от радиацията и температурата. На задната страна на PV модула съм замервал температура до 65 оС която дава отражение върху к.п.д. на модула. В джипа не използвам инвертор, а само електроника на 12 V dc.
                        Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                        Коментар


                        • #72
                          От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                          Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                          MONBAT 12MVR 100, Solar Charge Controller Conrad за 70 Wp PV модул. Двата PV модула могат да се включват разделно, последователно и успоредно в зависимост от това какво искаш да правиш с тази електроенергия от покрива на джипа. За целите си трябва подходящи контролери. По-добрите контролери са с MPPT система така, че товара да е в MPP в зависимост от радиацията и температурата. На задната страна на PV модула съм замервал температура до 65 оС която дава отражение върху к.п.д. на модула. В джипа не използвам инвертор, а само електроника на 12 V dc.
                          Този акумулатор също е АГМ, а не е гелов. И контролера ти не е правилен за този акумулатор, защото няма температурна компенсация. За обикновенни контролери като твоя, подходящия акумулатор от серията на Монбат е Monolith Power.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #73
                            От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                            Имам нов контролер не само с температурна корекция, но и с MPPT система които още не съм тествал през зимата. Тежък е акумулатора 27,5 кг да е пълен само със стъклена вата, Pb, H2SO4, H2O. Мъкнем го двама човека и все си мисля, че вътре има SiO2. Не го използвам за стартиране на Нивата. Проблемите с този акумулатор са съвсем в друга посока - при каква температура се намира в джипа през лятото и колко му пречат вибрациите, но това е друга тема за дискусия.
                            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                            Коментар


                            • #74
                              От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                              АГМ, съкращение от какво е?
                              Защо геловите акумулатори да са по-подходящи за соларни системи?
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                                Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                                Имам нов контролер не само с температурна корекция, но и с MPPT система които още не съм тествал през зимата. Тежък е акумулатора 27,5 кг да е пълен само със стъклена вата, Pb, H2SO4, H2O. Мъкнем го двама човека и все си мисля, че вътре има SiO2. Не го използвам за стартиране на Нивата. Проблемите с този акумулатор са съвсем в друга посока - при каква температура се намира в джипа през лятото и колко му пречат вибрациите, но това е друга тема за дискусия.
                                Производителят съвсем ясно е описал технологията - АГМ, та няма никакъв гел. А специално цитирания от теб го дават да тежи 39кг, та сигурен ли си в модела?

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                АГМ, съкращение от какво е?
                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Защо геловите акумулатори да са по-подходящи за соларни системи?


                                Absorbent Glass Mat

                                Всички акумулатори са подходящи стига да ги използваш по предназначение. AGM (като предложените Optima, Monbat MVR, Odyssey) акумулатор зареждан от автомобилен алтернатор или от обикновен контролер не живее дълго. За тези условия си трябва нормален (полу)тягов оловно-киселинен.
                                Последно редактирано от Jimi; 25-01-15, 21:55.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X