Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли за соларен панел за къмпинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Размисли за соларен панел за къмпинг

    Ето линк (дано не съм в нарушение) http://solar.bg1.biz/ . От тук си закупих моя соларен куфар. Виждам, че има добри предложения, дори е в района ти. Сега е двукрил с по малка площ, а моя е три крила. Вижда се на снимката и контролера на гърба на панела. Има и посочени размери. Не заема много място при транспорт. Едно много голямо предимство на мобилния солар, дори да не е куфар - когато го сложиш под ъгъл 45-50 градуса спрямо слънцето , и от време на време го завърташ по посока на слънцето, т.е. следиш го, то тогава при идеални условия ясно и слънчево време, кристален планински въздух, не запрашена повърхност на панела, КПД-то му е на макс и може да произведе повече А, отколкото пише на табелката. Проверено! Кабелите които вървят комплект към продукта, са тънки. Трябва да ги подмениш с 4кв.мм. многожичен проводник. Но това по късно, като се оборудваш.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120.jpg
Прегледи:1
Размер:7.8 КБ
ID:5636928

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120w-2.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5636929
    Това е моя соларен куфар - снимките са от нета.
    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

    Коментар


    • #17
      От: Размисли за соларен панел за къмпинг

      Не си ползвай стартовата за тягова
      Не трьгвай само с една батерия
      Не разчитай само на едно зарядно
      Не мисли,че соларче вьрши някаква работа освен да ти дьржи батерията жива
      Нищо под 5-7 ампера панел не ми е вьршило работа.

      С 2 думи - малко генераторче с 2 батерии и контролер да знаеш кьде са,туба с бензин или 2 на задника на джипа и си ти.

      Панел 5-7 ампера над задния прозорец с панти за да го вдигаш като спреш и сваляш на ход,и пак ти трябва тягова вьрзана за него както и ключ да я врьзваш кьм колата като си на ход.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Размисли за соларен панел за къмпинг

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Не си ползвай стартовата за тягова
        Не трьгвай само с една батерия
        Не разчитай само на едно зарядно.
        Морски, на сушата сме. В България.

        Коментар


        • #19
          От: Размисли за соларен панел за къмпинг

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Морски, на сушата сме. В България.
          Знам,нали и аз това казвам - тока си е ток и в България на сушата.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Размисли за соларен панел за къмпинг

            За нула време му скрои шапка за 1000 пари за проблем който той ще си реши с около 100 с необходимата на сушата и в България надеждност.
            Поне кемпер да имаше човекът, а той - лека кола. Айде жип.

            Коментар


            • #21
              От: Размисли за соларен панел за къмпинг

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              За нула време му скрои шапка за 1000 пари за проблем който той ще си реши с около 100 с необходимата на сушата и в България надеждност.
              Поне кемпер да имаше човекът, а той - лека кола. Айде жип.
              АЗ за пари не говоря,с трици маймуни още не сьм хващал макар да сьм заложил от триците,не става и не става.

              В джипа генераторче колко кофа ще влезе,да вади резервната дума и да я слага на задната врата,на нейно място 2 батерийки с кабел и ключ кьм стартовата та на ход да ги зарежда,другото е лесно.Може и около мотора някьде ако има място,ще му е близо и до стартовата.

              За 100 пари ако беше задачката.......аз не играя,за 100 пари има фенерчета.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                За 100 пари ако беше задачката.......аз не играя
                И аз това имах предвид.

                Коментар


                • #23
                  От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                  Истинската шапка на мен ми излезе 1700 евро пари ( Панели(меки) общо 360 вата, акумулатор, контролер, алтернатор бустер+охладител, соленоид за разделяне на акумулатор/и....) мойте акумулатори станаха три, но това е друга тема. Ползвам СТЕК D250s dual + smartpass.Автоматик Само си контролира от къде му идва тока (алтернатор, солар), подържа акумулаторите в кондиция. Прекъсва някой от трите при падане на волтаж автоматично на 10.3волта, а аз съм му добавил и джаджа, на която аз да задам минималния волтаж......Но това е за много консуматори (хладилници, помпи за вода, печка при необходимост и т.н.) Но за парите, които струва едно ненужно соларено куфарче може да си вземеш система за втори акумулатор на Т-макс и един акумулатор негелов. Геловите(AGM) си искат въпросния бустер на алтернатора за да работят правилно.
                  Последно редактирано от goshko-loshko; 23-01-15, 19:47.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                    Истинската шапка на мен ми излезе 1700 евро пари ( Панели общо 360 вата акумулатор, контролер, алтернатор бустер+охладител, соленоид за разделяне на акумулатор/и....) мойте акумулатори станаха три, но това е друга тема. Ползвам СТЕК D250s dual + smartpass.Автоматик Само си контролира от къде му идва тока (алтернатор, солар), подържа акумулаторите в кондиция. Прекъсва някой от трите при падане на волтаж автоматично на 10.3волта, а аз съм му добавил и джаджа, на която аз да задам минималния волтаж......Но тава е за много консуматори (хладилници, помпи за вода и т.н.) Но за парите, които струва едно ненужно соларено куфарче може да си вземеш система за втори акумулатор на Т-макс и един акумулатор негелов. Геловите си искат въпросния бустер на алтернатора за да работят правилно.
                    Колегата пита за няколко дълги уикенди в природата! За телефони и лаптоп.
                    Не за изнесен в гората офис.
                    Най-тънко ще му се върже да припалва за 15 минути или да се разходи с машината за продукти.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                      Втора батерия с ключ за да я врьзва за стартовата като запали.

                      Тягова разредена до 80% е жива двойно по-дьлго от тягова разредена до 50%,едната ще дьржи 4 години да речем,а другата може и десетина да извади.Това не го бьрка обаче,за няколко уикенда и солар не му трябва,ще се паднат облачни или на сянка ............
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ...с трици маймуни още не сьм хващал макар да сьм заложил от триците,не става и не става.
                        И аз пробвах, ама нейсе!.... Иска си пара сигурното. Едно табло за 12 бушона на Blue See Systems излезе над 100 кинта...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Колегата пита за няколко дълги уикенди в природата!..
                          Абе да не вземат да му станат по-дълги от плануваното....И апетита идва с яденето, нали знаеш!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                            Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                            И аз пробвах, ама нейсе!.... Иска си пара сигурното. Едно табло за 12 бушона на Blue See Systems излезе над 100 кинта...
                            А знам та за това и аз и ти пишем долу горе едно и сьщо - или стреляш с парите или не ги хвьрляй на вятьра ми да сложи още една и за 300 кинта толкова.

                            Всяка една базова лодка идва с алтернатор 80 ампера да речем,една стартова и една или 2 тягови в ключ за тях.Искаш да е кретеноустойчиво и кафето да е топло,да имаш лед за пиенето и жена ти да не става на кьртица вечер.Е за 5 кинта само на прИмоция на гарата,не става и не става.

                            Той човека бюджет не е дал та колко е луд не се знае,вземе да набие едни 2000 евро за няколко уикенда,знаеш ли





                            Чакай да бьзна Ясен на тема ток - защо Блу Сий Систьм избра,това да не е лодка,какви са тия Сини Морета

                            е сега ако не ме банне,няма кога.Отивам да споря с Близнаците за силова броня
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 23-01-15, 20:04.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                              Абе да не вземат да му станат по-дълги от плануваното....И апетита идва с яденето, нали знаеш!
                              Ми аз карам и по 40 дни в гората около Голям Беглик, даже и без никакъв солар.
                              Просто през 2-3 дни ходя за хляб и провизии на 10-20 километра и по време на пътя компа и телефоните се зареждат.
                              п.с. хладилника е на газ.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Размисли за соларен панел за къмпинг

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Ми аз карам и по 40 дни в гората около Голям Беглик, даже и без никакъв солар.
                                Просто през 2-3 дни ходя за хляб и провизии на 10-20 километра и по време на пътя компа и телефоните се зареждат.
                                п.с. хладилника е на газ.
                                Въпрос на избор, нужди, възможности, късмет и нагласа. Казвам нагласа неслучайно. Единствената газ, която имам на път е тази в запалката в джоба и не по-голямо патронче от 250мл за примус....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X