Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на статив и глава (глави)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на статив и глава (глави)

    Не е толкова лесен избора предвид това, колко е ограничен. Това, на което съм се спрял е доста компромисно решение.
    Иначе Сируи имат складове в Германия и сякаш още не са коригирали цените. Там нещата са много интересни - оказа се че ползват кована сплав вместо лята и един метален статив тежи почти колкото карбонов.
    Александър

    Коментар


    • #32
      От: Избор на статив и глава (глави)

      След едни интересни разговори в Института по Металознание на БАН това, което със сигурност знам е, че е трудна работа разделянето на рекламата от реалността, особено за такива сплави. Да не говорим, пък за разлики между коване и щамповане и прочие. Сириу е реномиран производител, така че без значение какво пише за технологията със сигурност е достатъчно качествена.

      При едно и също тегло карбоновият статив ще издържа по-голямо натоварване във всички посоки и освен това има още едно важно предимство - "гаси" по-добре вибрациите от всякакъв порядък. Между другото, дървото е най-добрият материал в отношение поглъщане на вибрации.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        От: Избор на статив и глава (глави)

        И да не забравя, понеже написа за монопод като екстра одеве. Аз монопод си купих отделно и то след статива. Има случаи в които върши работа. Най-вече на места където със статив няма никакъв шанс да те пуснат то със монопод понякога става. Дори и да не може да го опираш на пода - имал съм такъв случай, то в скъсен вариант го ползвам като противотежест и със съответната техника на снимане много ми помага за постигането на максимално дълги експозиции. За спортни състезания и телеобектив също е много подходящ.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          От: Избор на статив и глава (глави)

          По принцип исках да си купя карбоновия c2680. Но няма. Вдъщност има, но от Германия и цената е 750 лв.
          Предвид очакваното поскъпване може и тук да стане толкова. Сега са извадили и нова серия Benro - доста интересни са.
          Просто не знам дали двойната цена ще ми оправдае очакванията. Разликата в теглото ще е една малка минерална вода. Вярно вибрациите....
          Александър

          Коментар


          • #35
            От: Избор на статив и глава (глави)

            Знаеш ли, много пъти съм съжалявал когато нещо съм спестявал, нито веднъж като надскоча бюджета, но си взема нещо което е "по-добро" отколкото ми трябва... след време за парите забравям, качествата си напомнят.

            За цените може да станат, такива, може и просто да премине психозата... не бих се обзаложил.

            За моя карбонов статив само веднъж се усъмних дали е добро решение, като обикалях около една гара в Антверпен през нощта и се гледахме не особено любезно с едни хора. Тогава си мислех че алуминиевият може да има някои предимства ако изгърбя някой с него. Но после ми се случи да тествам една пръчка от карбонов статив на якост и щом мен ме издържа ~105 кг без дрехи, реших че и за сопа ще става :-)
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #36
              От: Избор на статив и глава (глави)

              Избора е направен. Manfrotto 190Xpro3 + Xpro 3 глава + Sirui K30-x (ябълка). Сега остава и едно травъл стативче и чанта за манфротото.
              Александър

              Коментар


              • #37
                От: Избор на статив и глава (глави)

                Браво, честито! Чанта за какво ти е? Закачаш го на раницата и готово! Да нямаш десет ръце? За травъл статив си помисли, този който си избрал е "луксозна работа", след него шанса да хванеш друг малък и компромисен и да излезеш с него е почни никакъв... само ще си го имаш...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на статив и глава (глави)

                  Да, ще помисля. По принцип ми препоръчаха един Slik Sprint Pro II за лек травъл статив и наистина има всички функции. Все пак ще изчакам, дано да решат да намалят Sirui, защото там си харесах една основа идеална за травъл. Буквално и скачах отгоре и дори не помръдна. Няма да бързам толкова. Може и да се пробва идеята на Goblin с онези корейските.
                  Последно редактирано от axlastro; 26-01-15, 22:29.
                  Александър

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на статив и глава (глави)

                    И да не забравя. Ако ходиш по горите зимно време с твоя статив, или въобще на места където ще се натрупа по него сняг, лед и прочие, внимавай със затварянето на "щтракалките". Ако в основата попадне лед и натиснеш силно, това е своеобразен лост и се чупят лесно. Т.е. не натискай излишно ако не ще да "щтракне", прегледай защо...
                    Последно редактирано от Венцислав Петров; 27-01-15, 11:02.
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на статив и глава (глави)

                      Мисля за горите да ползвам "травъл" статива, но ще го имам предвид. Ето един тест от миналата седмица с него
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_2085_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5638674
                      Александър

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на статив и глава (глави)

                        "Гора зашуми, вятър повее, звезди обсипят свода небесен..." - причини за голям статив все ще се намерят...

                        Общо взето, от теб си зависи, ако си спокоен пейзажист, може да ти е достатъчно удобно с малкият. Аз за съжаление с колкото и мирни и спокойни намерения да изляза със статив, все нещо ги проваля и му ползвам възможностите...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_2010407.jpg
Прегледи:1
Размер:193.8 КБ
ID:5638754
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на статив и глава (глави)

                          Да. Затова е големия. Мерси за съвета за щипките. Ако реша да го "кръщавам" ще знам.
                          Александър

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на статив и глава (глави)

                            Много интересна и поучителна тема се заформи.След смяна на тялото с по-тежко такова и сега особено пък след смяната на обектива който основно беше закачен на фотоапарата с по-качествен, светлосилен и съответно...по тежък, стария ми статив е категорично за смяна.Не, че не издържа теглото , но...вибрациите са ужасни и затихват доста бавно....
                            Та...чета тук с интерес и се подготвям психически за финансовия колапс, който ще се наложи да преживея след закупуване на някакъв по-сериозен и качествен статив...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на статив и глава (глави)

                              Аз установих още не съм изкарвал манфротото навън, но за сметка на това го ползвам с голям кеф у дома. Познай тази снимка https://flic.kr/p/smC51Y с кой статив е...
                              Александър

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на статив и глава (глави)

                                Току що спечелих един Manfrotto Befree от ebay.de, но ще видим, че трябва да се плаща по банков път. Ако го взема, Cullman-a отива за продажба. Не че е лош, но се разглезих с манфротите.

                                Ето какви извращения си правих онзи ден с pixi-to.

                                20150506_163609 by a.petlichkov, on Flickr<script async src="//widgets.flickr.com/embedr/embedr.js" charset="utf-8"></script>


                                2015-05-06 18-38-32 (A,R25,S1) by a.petlichkov, on Flickr<script async src="//widgets.flickr.com/embedr/embedr.js" charset="utf-8"></script>
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X