Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна алармена система - каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Домашна алармена система - каква?


    Прехвърлих темата, може да съм пропустал нещо, но определено от над 20 годишния ми опит в сферата на охраната казвам, че няма как да се подсигурите на 100% от кражба.
    Всичко опира до информация, т.е, има ли какво да се краде и заслужава ли си. Алармените системи, независимо колко за модерни, ако ще и извънземни да са, обрани сте, при това лично ще я изключите, и закопчан за тръба на парното примерно, ще чувате как ви обират. За колите важи същото.
    Няма никакво спасение, ако си белязян.







    Коментар


    • #92
      От: Домашна алармена система - каква?

      Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение

      Прехвърлих темата, може да съм пропустал нещо, но определено от над 20 годишния ми опит в сферата на охраната казвам, че няма как да се подсигурите на 100% от кражба.
      Всичко опира до информация, т.е, има ли какво да се краде и заслужава ли си. Алармените системи, независимо колко за модерни, ако ще и извънземни да са, обрани сте, при това лично ще я изключите, и закопчан за тръба на парното примерно, ще чувате как ви обират. За колите важи същото.
      Няма никакво спасение, ако си белязян.







      Ти си ловджия,алармата ти сигнализира докато спиш ,имаш минута две време ,доброволно ли ще си свалиш гащите или първо ще отвориш касата с оръжие?

      Тежко му на крадеца,дето дръзне да ми идва неканен!
      Алармата не е физическа бариера,тя е техническо средство което известява някой,някого с цел предприемане на последващи действия.Какви ще бъдат те,зависи от организацията.
      Някой може да се бие,да се отбранява с оръжие,палка,стол,точилка,други ще се заключат в мазето и ще чакат да дойде СОТ,трети друго...и така.Всичко е въпрос на подготовка.

      Дали ще бъда обран,зависи от мен а не от крадеца.Крадеца търси възможности,колкото по малко му даваме такива,толкова сме по неуязвими.
      Последно редактирано от Roninn; 26-02-18, 07:16.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #93
        От: Домашна алармена система - каква?

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        ...
        Алармата не е физическа бариера,тя е техническо средство което известява някой,някого с цел предприемане на последващи действия...
        ..
        +

        Коментар


        • #94
          От: Домашна алармена система - каква?

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
          За апартамент говорим, тристаен,, стотина квадрата.
          Датчиците щом не са окабелени, какво ги захранва ?
          Панел - Paradox MG5000
          Датчици - PMD2P
          МУК - DCT2
          Клавиатура - по-добре жична
          "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

          Grand Cherokee Limited 2.7CRD

          Коментар


          • #95
            От: Домашна алармена система - каква?

            Търся алармена система за охрана на гараж,намиращ се на 100-120 метра от спалнята ми.В гаража има ток.Един датчик според мен е достатъчен,вратата е ролетна,вертикална.Въпросът е,има ли алармена система,да не работи със СИМ карта,датчика на батерия,или акумулатор?Тиха ли да е,или да буди блока?Търси се и някакво качество-с по-голяма вероятност да не дава фалшива тревога...Благодаря

            Коментар


            • #96
              От: Домашна алармена система - каква?

              Има едни приемо-предаватели Рис на BSM. Ползвал съм, мятат на около километър. Използвах ги преди бая време, за да свържа към жична система (paradox) жични PIR датчици (dg65) без да пускам кабел.

              Кутия, захранване paradox ps817, акумулатор, стандартен жичен датчик PIR или МКД, това в гаража, при теб стандартна жична аларма в кутия с акумулатор и приемника(4 канален). Сирената зависи от теб. Фалшиви тревоги няма.
              Последно редактирано от simeon; 09-09-18, 14:49.

              Коментар


              • #97
                От: Домашна алармена система - каква?

                Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                Има едни приемо-предаватели Рис на BSM. Ползвал съм, мятат на около километър..
                Много добре замислени от бсм,но калпаво или евтино направени.Имам лош опит с тях,а съм ползвал може би към 10 комплекта.





                Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #98
                  От: Домашна алармена система - каква?

                  https://m.youtube.com/channel/UCFfBQ2_N16e-8MqLrSLDKPQ

                  Попрочетете за тая безчична система.
                  Изпбщо не е за пренебрегване. А и през тлф. всичко става. Верно цената не е лоша ма кеф цена няма.
                  Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                  freelander 1,8 2001g.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Домашна алармена система - каква?

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Ти си ловджия,алармата ти сигнализира докато спиш ,имаш минута две време ,доброволно ли ще си свалиш гащите или първо ще отвориш касата с оръжие?

                    Тежко му на крадеца,дето дръзне да ми идва неканен!
                    Алармата не е физическа бариера,тя е техническо средство което известява някой,някого с цел предприемане на последващи действия.Какви ще бъдат те,зависи от организацията.
                    Някой може да се бие,да се отбранява с оръжие,палка,стол,точилка,други ще се заключат в мазето и ще чакат да дойде СОТ,трети друго...и така.Всичко е въпрос на подготовка.

                    Дали ще бъда обран,зависи от мен а не от крадеца.Крадеца търси възможности,колкото по малко му даваме такива,толкова сме по неуязвими.
                    Стар пост, не съм го видял, късно отговарям.
                    Значи, никой няма да ти идва неканен когато си вкъщи. Ако се набиваш в очите със скъпа кола и подобни, т.е. ти ги каниш, ще те проучат кога, къде, в колко часа и т.н. След това в точния час те причакват примерно на площадката пред асансьора, и изненадан с подходящите средства, сам ще си отвориш апартамента или къщата. Останалото е ясно. А и алармата е техническо средство, което може да се елиминира много лесно, и докато спиш ще те оберат,дори ако си оставил под охрана останалите помещения.
                    По същия начин ще те чакат до колата сутринта, когато тръгваш на работа, ще я отключиш, и лично "доброволно" ще им предоставиш ключовете.
                    А това че си ловец, и отвориш касата с ловно оръжие за да се защитиш от кражба, закона с цялата си тежест върху теб.
                    И колкото по- безжична е една система, толкова по-лесно се елиминира.

                    Коментар


                    • От: Домашна алармена система - каква?

                      Не си прав,когато си подготвен за това,нещата не се случват така както ги описваш.
                      Алармената система е част от подготовката.

                      Лично аз съм попадал на какви ли не случаи ,от комични до трагични.Няма два еднакви.Пак казвам,ако сам се слагаш в графата жертва,значи си изгорял.Направи си сам оценка на риска и действай.

                      А как се елеминира алармена система е чисто технически аспект ,който никак не е елементарен.За справка ,последния обир на банкомат,при който задържаха най накрая извършителите.Аз съм го монтирал,видеото също и не само на този обект ,а и на повечето съседни магазини,и всичко си свърши работата,вкл.и аз.



                      Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                      Последно редактирано от Roninn; 10-09-18, 07:38.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Домашна алармена система - каква?

                        Филмирате се нещо,
                        Ако вляза да крада у нас, вместо криптирания лаптоп или 65 инчовия телевизор, бих гепил стълбата за 400 лева и единия датчик завеса. Камерите май без парола са нула лева. Банкомати вкъщи не държа.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X