Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна алармена система - каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Домашна алармена система - каква?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    ...
    Като фирма която до скоро обслужваше нещо към 4000 обекта само на "пингване" ,говоря за обекти на подобен принцип за който си мислиш,нещата не се получават точно така.
    4Г мрежата има много по-голям капацитет от 4000 пинга. Хиляди ако не и милиони пъти по-голям.
    Като си пътувам с влака и си вземам предплатена карта за 10-тина кинта, да си ровя за из път. Чак съм учуден колко добре върви на какви ли не зачукани места.
    Чудя се в момента дали да не седна и да билдна Андроид приложенийце. Да пингва до зададено в програмката ИП. Коментираното ИП слуша дали го пингват, и ако спре - има пропадане.
    Старо смартфонче може да се превърне в чудно непробиваемо дайлърче, с малко творчество.
    Има един кусур - на всяко пропадане на мобилния нет ще те буди да гледаш камерите.

    Коментар


    • #77
      От: Домашна алармена система - каква?

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Има,и то доста истински.
      Имай предвид обаче,че за мойта практика от малко над 20 г.не съм видял нито една банка,финансова институция,трезор,или депо за ценни метали,със такъв тип.Единствените безжични устройства са паник бутоните.
      А практиката ти какво казва за сотаджиите?

      За това което пита колегата, има достатъчно надеждни безжични връзки датчик-централа. И не се заглушават с ГСМи!
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • #78
        От: Домашна алармена система - каква?

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        4Г мрежата има много по-голям капацитет от 4000 пинга. Хиляди ако не и милиони пъти по-голям.
        Като си пътувам с влака и си вземам предплатена карта за 10-тина кинта, да си ровя за из път. Чак съм учуден колко добре върви на какви ли не зачукани места.
        Чудя се в момента дали да не седна и да билдна Андроид приложенийце. Да пингва до зададено в програмката ИП. Коментираното ИП слуша дали го пингват, и ако спре - има пропадане.
        Старо смартфонче може да се превърне в чудно непробиваемо дайлърче, с малко творчество.
        Има един кусур - на всяко пропадане на мобилния нет ще те буди да гледаш камерите.
        За какви 4000 пинга говориш? Аз говоря за 4000 обекта,които се пингват едновременно през секунда.
        Какво общо има 3-4-5 г мрежа?




        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
        А практиката ти какво казва за сотаджиите?

        За това което пита колегата, има достатъчно надеждни безжични връзки датчик-централа. И не се заглушават с ГСМи!
        Не разбирам въпроса,контактувам и работя със абсолютно всички фирми в града със изключение на две .Виждам много положителни и отрицателни неща.Лично аз знам на кой мога да се доверя ако това питаш.Виждам нови и млади хора в Пловдив които ме карат да се гордея с професията си,както и че въпреки липсата на читави кадри,има такива които искат и търсят постоянно начин да се развиват.Както става ясно ,аз съм от техническата страна на сота и физическата не ми е интересна.
        Последно редактирано от Roninn; 16-02-18, 19:58.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #79
          От: Домашна алармена система - каква?

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          За какви 4000 пинга говориш? Аз говоря за 4000 обекта,които се пингват едновременно през секунда.
          Какво общо има 3-4-5 г мрежа?
          ...
          Не знам колко хиляди юзера имат 3Г мрежите, ама са доста и жулят едни диви мегабайти в секунда всеки от тях. Имат широка честотна лента, не като ваще пейджъри.
          Един пинг айде на секунда да не е, ама на 20 секунди. Има матрял за алармите на цяла България.
          Пак да кажа, кофтито момент е, че мобилните мрежи често сговнят и тая система ще генерира излишен стрес.

          Коментар


          • #80
            От: Домашна алармена система - каква?

            Сега последно какво става- лесно ли се заглушава аларма или не? Питам за да знам за моята аларма. И много ви напреднали апашите бе, тука, ако ума някой познанията да ги прави някой тия шашкании със заглушаването, или няма да е бандит, или няма да се занимава с кокошкарство и с къщи.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #81
              От: Домашна алармена система - каква?

              Нещо не си наясно.Във всеки модул стои сим карта ,дали ще ти се падне 3г или 4г карта ,зависи от късмета.Тея модули освен слот за карта имат и стандартен Лан порт,и си мислят,хортуват,хитруват ,пазят тишина като подводница и какви ли още не прийоми като резервиране на линия,примерно комуникира през Лан и ако пропадне без отговор ,пуска гсм мрежата,но ти си решил че има по прост и лесен начин.Нищо,ако мога да помогна с нещо,съм насреща.




              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Сега последно какво става- лесно ли се заглушава аларма или не? Питам за да знам за моята аларма. И много ви напреднали апашите бе, тука, ако ума някой познанията да ги прави някой тия шашкании със заглушаването, или няма да е бандит, или няма да се занимава с кокошкарство и с къщи.
              Няма еднозначен отговор.Аз като един представител на Канадска техника,съм бил на обучение там,та около вас нещата стоят малко по друг начин.При вас централите комуникират със частни фирми за охрана или направо със полицията през адемко ИД ,услугата знам че не е евтина ,за радио може да мечтаете щото е непосилно скъпо,а истината е че държавата във вашия регион има твърда и ясна политика за разлика от Бг.При вас има добре развита далекосъобщителна инфраструктура.Бг е единствената държава в която ние работим наобратно по отношение на комуникациите.

              От друга страна ,по отношение кражбите при вас си има застрахователи,често някои "познати" крадци ги пращат на психиатър.Латинска Америка е по интересна по Тея въпроси,всъщност и там е най големия пазар за охранителна техника.Във и около испано говорящите.Всъщност и всички тренери на всички големи производители са латино американци с диалект.
              Ти ще кажеш,ако чуеш сирена в комшията,има ли практика да звъниш на 911
              Има ли при вас ,далекосъобщения някакви на 400 мегахерца,пейджър система има ли още или умря,гсм -ви на колко мегахерца работят.Тоест има ли честотен диапазон който го няма в Европа?
              Последно редактирано от Roninn; 16-02-18, 21:05.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #82
                От: Домашна алармена система - каква?

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Аз като един представител на Канадска техника...
                За Парадокс ли иде реч, че все се каня да ги храня на мейла им... Имам един SP65, и така и не успях да си смъкна софтуера за комуникация с централата. Сайтът им не работи.
                Мрежовия модул на централата има отчайващо бавен процесор и на практика вграденият WEB сървър не работи през htpps. Kлавиатурата ми я дават без грам описание и рових из форуми кой цвят за какво е.
                Туй, че ползват сигналната жица през прост резистор също не ме кефи, ама вече не е за форум. Искаха безумни пари за GSM модула, и си реших проблема на 1/3 от цената с външен модул на друга фирма. Постоянно си забравя и часовника, и като не съм постоянно там и не знам от какво е.
                Не бих си купил Парадокс ако пак вземам аларма.

                п.с. Елементарното ми Аполо отпреди повече от 10 години бачка много по-чисто.
                Последно редактирано от Ivan Terziev; 16-02-18, 21:59.

                Коментар


                • #83
                  От: Домашна алармена система - каква?

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  За Парадокс ли иде реч, че все се каня да ги храня на мейла им... Имам един SP65, и така и не успях да си смъкна софтуера за комуникация с централата. Сайтът им не работи.
                  Мрежовия модул на централата има отчайващо бавен процесор и на практика вграденият WEB сървър не работи през htpps. Kлавиатурата ми я дават без грам описание и рових из форуми кой цвят за какво е.
                  Туй, че ползват сигналната жица през прост резистор също не ме кефи, ама вече не е за форум. Искаха безумни пари за GSM модула, и си реших проблема на 1/3 от цената с външен модул на друга фирма. Постоянно си забравя и часовника, и като не съм постоянно там и не знам от какво е.
                  Не бих си купил Парадокс ако пак вземам аларма.

                  п.с. Елементарното ми Аполо отпреди повече от 10 години бачка много по-чисто.
                  НЕ,но съм и техен представител.Е65 не е лоша централа,даже за парите си дава много,излишно много дори.Не се заяждам ,но не е правилно да отсичаш така въз основа на собствен еднократен контакт със една бройка.Факта че не познаваш тази централа е показателен за евентуално допуснатите грешки при свързване и настройка и последващите проблеми.
                  Софтуера който ти трябва за е65 се казва бейбиуеар ,не мисля че е трудно да го намериш.Кабел обаче трябва да купиш и е скъп по спомен.

                  Аполото вероятно 7Д ,е пародия неземна която със указ трябва да се забрани.Единственото добро в нея са четирите в дарлингтон транзистора които телетек правят от 25 години.
                  Последно редактирано от Roninn; 16-02-18, 23:19.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #84
                    От: Домашна алармена система - каква?

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Като пингвам постоянно алармата няма как да я заглушат и да не разбера. Понеже се дърпат, че нямало как да ми дадат IP на алармата - самата аларма може да контактва сървър, който ако спре да получава сигнала и да вдига тревога. Досегашните тракери са на тоя принцип, ама тия дето търсих искаха месечен абонамент и съответно им гласувах нула лева за услугите.
                    Няма как да ти дадат защото алармата е зад nat.
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Домашна алармена система - каква?

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Не че е невъзможно, ама вероятността да са подготвени каква аларма имаш...
                      Е, хубавото е че има хора които подробно обясняват в публичното пространство какво биха направили, което доста би улеснило процеса по подготовката. Ето, ти вече им даде един "жокер"...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Домашна алармена система - каква?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        НЕ,но съм и техен представител.Е65 не е лоша централа,даже за парите си дава много,излишно много дори.Не се заяждам ,но не е правилно да отсичаш така въз основа на собствен еднократен контакт със една бройка.Факта че не познаваш тази централа е показателен за евентуално допуснатите грешки при свързване и настройка и последващите проблеми.
                        Софтуера който ти трябва за е65 се казва бейбиуеар ,не мисля че е трудно да го намериш.Кабел обаче трябва да купиш и е скъп по спомен.

                        Аполото вероятно 7Д ,е пародия неземна която със указ трябва да се забрани.Единственото добро в нея са четирите в дарлингтон транзистора които телетек правят от 25 години.
                        Аполото е съвсем друг клас. Парадокс идва с 2 книги сервизно описание. Писали фичъри до несвяст. За Парадокса накрая викнах техник да погледне свързването, и беше правилно. Тоя кабел дето дава ethernet не става ли за бейбиуеар? Идеята ми е да писка и през нета. И едни мощни предаватели съм нагласил като за пейджър, ама ще видим колко ще стигна до тях.

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Е, хубавото е че има хора които подробно обясняват в публичното пространство какво биха направили, което доста би улеснило процеса по подготовката. Ето, ти вече им даде един "жокер"...
                        Хаха, най-големия фън е, че тая аларма и видеото е най-скъпото нещо в къщата. Нещо като вилата от темата, просто не искам да ми газят вътре. Който има какво да варди не разчита само на аларма.
                        Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                        Няма как да ти дадат защото алармата е зад nat.
                        Обаче алармата може да се свързва към статичен адрес, както вече описах. Което е същото и точно това правят тракерите за камионите.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Домашна алармена система - каква?

                          От безжичните може ли препоръка за конкретни модели?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Домашна алармена система - каква?

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                            От безжичните може ли препоръка за конкретни модели?
                            Някакви особености, къща, апартамент,мезонет.Ако е къща ,колко етажа.

                            Ако говорим за читави,Dsc ,те са малко капризни от към обхват и репитера е задължително жичен инъче ги класиран на първо място.Парадокс по отношение на обхвата нямат проблем,репитера е безжичен,иска само 220 в. Недостатък на парадокс е малко недодялания нескопосан вид,след време всички датчици пожълтяват и зяпват пластмасата на кутийките особенно на муковете ,и двата производителя са Ок.Цените им са сходни с малка разлика.
                            Имам и една система с обхват 3 км. и не е скъпа.

                            Ако говорим за малък обект DSC,Ако обекта е нещо като голям мезонет,хотел и т.н Парадокса е за предпочитане.


                            Току що монтирахме в една кооперация безжична на DSC,4 етажа ,4 гаража,като основно се ползват 128 бита криптирането на DSC
                            Последно редактирано от Roninn; 21-02-18, 19:04.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #89
                              От: Домашна алармена система - каква?

                              За апартамент говорим, тристаен,, стотина квадрата.
                              Датчиците щом не са окабелени, какво ги захранва ?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Домашна алармена система - каква?

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                                За апартамент говорим, тристаен,, стотина квадрата.
                                Датчиците щом не са окабелени, какво ги захранва ?
                                Имат си батерии,карат между 2 и 3 години
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X