Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

    Като компромис - някои SOHO насове имат начин за синхронизация с куп облаци. Който иска, клика иконата, и ползва и тая услуга. Който не иска, не клика.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #77
      От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      ... Който не иска, не клика.
      ... и не знае дали ползва

      Коментар


      • #78
        От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

        Философски погледнато, не ни е дадено да знаем всичко в тая галактика...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #79
          От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          ...
          Иване,

          Примера с киндъл не е удачен, киндъл не е клауд, ако искаш може да се вързваш към мрежата ако искаш може и да не се вързваш, аз имам киндъл от много години и от много години НЕ съм се връзвал и познай как ще ми изтрият дедовия, а всичко без 1-2 книги са ми пиратски, просто на времето не можех да си позволя да си плащам за много неща и теглех на халяву.
          А, значи предлагаш cloud, пък умишлено се дърпаш от онлайн достъп!

          И отново ме чети правилно ако обичаш криптираш си ти сам ако има какво да криеш ако качаш снимки ти дреме, разчиташ на тяхното криптиране, не разчиташ на световен монополист да те пази, както не разчиташ и на котката да ти пази млякото
          Не знаех, че не давали да качваш криптирано инфо, както разправя Ясен. Един ден може да се наложи да ходиш да даваш обяснения какво има вътре, както е тръгнал светът... Още по-зле ако си изгубил ключовете.
          В клауда ако ползваш тъпо криптиране могат лесно да те обезвредят, но ако криптираш с добри инструменти, си защитен, и пак говорим за любителски цели не за супер дупер сикрет на ниво Иранска военна програма
          Сещаш се за скандалът с Епъл, дето не щеше да отключи телефона на свой клиент. Епъл едвам устискаха. Тоя път ще си сам срещу Голиат.

          Интересно ми е Иване какъв телефон ползваш, каква ОС на работния си компютър - сигурно сам си одитирал Андроида на телефона си като код и си го компилирал сам и не ползваш никакви външни приложения, дори си орязъл всички гугъл услуги в Андроида и за ПиСи ползваш Кюбс версия 4, шегувам се защото е смешно да заключваш у вас входната врата а да ти зеят отворени прозорците и гаражната врата...
          На компа е Линукс, сега по изключение и за малко съм с Windows докато подкарам едни софтове. Всички външни хардове дето има нещо ценно на тях са изключени физически.
          Извънредно много ме дразни как почва да дращи по дисковете които намери, ама с часове. Не го знам кво прави, и не искам да знам!
          Ползвам неъпдейтнат 8.1., за да не ми качват гадориите с новите шпионски ъпдейти. Само пачовете за Иска Плаче, и дотам! Не ми дреме и да ме хакнат.
          На таблета е Андроид, и там също нямам нещо ценно, освен това съм с фалшива поща като акаунт. Ползвам го основно за навигация, и като пътувам да имам някакъв нет.
          Неслучайно се дърпам до последно да си вкарам кредитна карта, че да плащам в Google Play. Сабин изгуби няколко клиента само заради това. Нямам и една разпознаваема снимка в Нета, нито съм дал телефон на Гугъл, дето се скъсаха да ми реват, "за мое добро"! Имам какво ли не в мейла им, но нямат черно на бяло, че това съм аз!
          Наистина нямам от кого да се крия, това е интернет хигиена и нищо повече.
          В резюме аз не съм търговец на процент в Амазон или Дропбокс нито имам някаква пряка или далечно косвена цел да агитирам, просто искам да предложа различна гледна точка нищо повече нищо по-малко!
          Не видях някой да те обвинява. Просто приеми, че не всеки е ОК да му ровят в личния живот. Директно газят Конституциите на половината свят, ама докато "аз нямам какво да крия" е новата мода наедно с 50-те пола... По-зле ще става. Тестват ни докога ни е границата на търпимост.
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 29-01-18, 22:56.

          Коментар


          • #80
            От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

            Толкова много напъни и загуба на време трудно се срещат събрани на едно място,но е факт че го има побрано тука

            По темата на автора,няма ли да е по добра идея да копираш данните в реално време на друго място при теб и едва тогава на трето външен носител ?!
            Примерно NFS сървър на рутера ти и NFS клиент на работното място/станция,като веднъж седмично копираш данните на сървър/а на външен хард, ?
            Имам предвид домашна сапунерка с 2 усб порта. Порт 1 усб/усб хдд за нфс-а в реално време. Порт 2 за усб/усб хдд седмичния архив.
            Сислога от рутера на нотифита на десктопа на потребителя.Това е безплато решение в рамките на 1/2 Тб сторидж и скорост на запис/четена в рамките на 7/10 MB/s с най калпавите.
            Със SoC станций и 3/6 Г портове скоростите и сигурносттта стават съвсем прилични даже и за нас,българите
            Use since:
            OpenBSD 3.x
            FreeBSD 4.x
            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

            Коментар


            • #81
              От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

              Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
              Толкова много напъни и загуба на време трудно се срещат събрани на едно място,но е факт че го има побрано тука

              По темата на автора,няма ли да е по добра идея да копираш данните в реално време на друго място при теб и едва тогава на трето външен носител ?!
              Примерно NFS сървър на рутера ти и NFS клиент на работното място/станция,като веднъж седмично копираш данните на сървър/а на външен хард, ?
              Имам предвид домашна сапунерка с 2 усб порта. Порт 1 усб/усб хдд за нфс-а в реално време. Порт 2 за усб/усб хдд седмичния архив.
              Сислога от рутера на нотифита на десктопа на потребителя.Това е безплато решение в рамките на 1/2 Тб сторидж и скорост на запис/четена в рамките на 7/10 MB/s с най калпавите.
              Със SoC станций и 3/6 Г портове скоростите и сигурносттта стават съвсем прилични даже и за нас,българите

              Супер хитро звучи

              1. Би ли пуснал за колко време ще преточиш 2ТБ които идват от дискове с плочи?

              2. Би ли предложил няколко масови "рутера", които ще поемат 2ТБ данни през тях?

              3. И накрая черешката на тортата, кое приложение ще свърши тази работа с архивирането - щото мрежата пада, флуктуира, уиндоуса забива заради кофти имена на файлове, отворени файлове, забива заради спорта и т.н. ???

              Е няма да е лошо и всичко това да успее да го конфигурира и подкара един Джо Блогс, но това е пак към подробностите
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #82
                От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Като компромис - някои SOHO насове имат начин за синхронизация с куп облаци. Който иска, клика иконата, и ползва и тая услуга. Който не иска, не клика.
                Подкрепям.

                Облака само ако е мой се ползва за основна работа
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #83
                  Re: От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Супер хитро звучи

                  1. Би ли пуснал за колко време ще преточиш 2ТБ които идват от дискове с плочи?

                  2. Би ли предложил няколко масови "рутера", които ще поемат 2ТБ данни през тях?

                  3. И накрая черешката на тортата, кое приложение ще свърши тази работа с архивирането - щото мрежата пада, флуктуира, уиндоуса забива заради кофти имена на файлове, отворени файлове, забива заради спорта и т.н. ???

                  Е няма да е лошо и всичко това да успее да го конфигурира и подкара един Джо Блогс, но това е пак към подробностите
                  Не е нужно да е в реално време - може да синхронизира данните с DFS - бавно славно но веднъж преточено ще си ги има и се синхронизират доста прилично, на бейкъп сървера може да си пусне и шадоу копи за да има някакво хистори на файловете. От тук насетне локално може да си бейкъпира с каквото си иска защото ще е локално. Примерно Veeam Backup & Replication.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Супер хитро звучи

                    1. Би ли пуснал за колко време ще преточиш 2ТБ които идват от дискове с плочи?

                    2. Би ли предложил няколко масови "рутера", които ще поемат 2ТБ данни през тях?

                    3. И накрая черешката на тортата, кое приложение ще свърши тази работа с архивирането - щото мрежата пада, флуктуира, уиндоуса забива заради кофти имена на файлове, отворени файлове, забива заради спорта и т.н. ???

                    Е няма да е лошо и всичко това да успее да го конфигурира и подкара един Джо Блогс, но това е пак към подробностите

                    Хитро е,имащо смисъл и кономично

                    1. Не зная за колко време,но времето за домашен потребител е компромис от гледна точка на инвестиция. Ако ще търся сигурност/скорост пак бих ползвал същата схема на работа,но с по надежден хардуеър ( вграден енерго спествяащ процесор , 2 пци-експрес слота примерно за каквото ми трябват и 2/4 6Г слата слота за истински дискове райд 1 + 2 за адачнат сторидж) и пак ми се връзва цената.

                    2. Който и евтинджос на Tp-Link да хванеш със WRT ще побереш каквото му закачиш.

                    3. NFS. Ако мрежата падне спира и процеса на синхронизиране на 2-те директорий. Когато сървърната и клиентската страна са на линия процеса отново стартира.

                    Тия работи не ги пиша щото нямам работа,ами просто вършат добра работа и са работоспособни.
                    Use since:
                    OpenBSD 3.x
                    FreeBSD 4.x
                    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                      Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                      Хитро е,имащо смисъл и кономично

                      1. Не зная за колко време,но времето за домашен потребител е компромис от гледна точка на инвестиция. Ако ще търся сигурност/скорост пак бих ползвал същата схема на работа,но с по надежден хардуеър ( вграден енерго спествяащ процесор , 2 пци-експрес слота примерно за каквото ми трябват и 2/4 6Г слата слота за истински дискове райд 1 + 2 за адачнат сторидж) и пак ми се връзва цената.

                      2. Който и евтинджос на Tp-Link да хванеш със WRT ще побереш каквото му закачиш.

                      3. NFS. Ако мрежата падне спира и процеса на синхронизиране на 2-те директорий. Когато сървърната и клиентската страна са на линия процеса отново стартира.

                      Тия работи не ги пиша щото нямам работа,ами просто вършат добра работа и са работоспособни.
                      ТП-ЛИНК и още няколко китаеца доказано имат вградени троянци на ниско ниво и всичко отива в голямия брат с дръпнатите очи, нали знаеш поговорката - получаваш точно толкова колкото си платил!

                      Принципно съм съгласен с теб, просто искам да кажа, че е трудно и уя до края и душата в рая, компромиси се правят от редовия потребител, който има възможности за плащане вече има опции бол, трябва просто да се осъзнае, че редовия потребител винаги е от надупената страна, колкото и грубо и невидимо за просто око да е това.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                        ТП-ЛИНК и още няколко китаеца доказано имат вградени троянци на ниско ниво и всичко отива в голямия брат с дръпнатите очи, нали знаеш поговорката - получаваш точно толкова колкото си платил!
                        Вече не мога да ви дебъгна дискусията през reply на reply на reply по номер.
                        Та какво за какво устройство на tp-link? Рутер или нещо друго?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Вече не мога да ви дебъгна дискусията през reply на reply на reply по номер.
                          Та какво за какво устройство на tp-link? Рутер или нещо друго?
                          Вероятно става дума за NAS на tp-link - и понеже BatGeorgeone е малко отнесен, говори за троянци на устройство с *WRT.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                            Не,никои не е разбрал какво точно имам предвид,може би трябваше малко по подробно да развия идеята на схемата.
                            Имам предвид нискобюджетен домашен рутер с необходимите технически данни който позволяват превръщането му в мултифукнционално устройсто, "впрегнато" да извършва несвойственни по предназначението му задачи.Конкретно мога да посоча TP-Link TL-WDR3600 / TL-WDR4300 / TL-WDR4900 като такива заради процесор/памет/флаш с който са окомплектовани ( Atheros AR9344@560MHz, 128 Мб рам , 8 Мб флаш,2 усб2 порта, 5х1гб порта ). Флашнати с openwrt всичко това накуп дава ширки граници на употреба,буквално за каквото се сетите. Разбирта се всичко това има и компромиси като се има предвид хардуера, но скорости в порядъка 5-10 Мб/с като НАС са реални.
                            Use since:
                            OpenBSD 3.x
                            FreeBSD 4.x
                            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              До 1-2ТБ данни, които не са супер секретни, и трябва да се достъпват отдалечено, за обикновен частен потребител нищо и никой не може да бие клауда - цена надежност, защита и т.н. са непостижими по друг начин, ...
                              За бизнес нужди са други изискванията и там пак или е 100% клауд или някаква смес от хибриден, вътрешен и външен клауд но без клауд НЕ става вече с тия обеми на данни и изисквания за сигурност и достъпност.
                              Това с клауда го разучавах преди няколко месеца за бизнес нужди. Има доволно количество компании, които с радост и почти без пари ще приемат за съхранение стотици ТВ. Веселото става, когато рязко ти потрябват данните. Голямото цакане идва при свалянето на файловете - сметката да си дръпнеш обратно 120-150 GB, колкото е master-копието на един филм в HD, идваше около 800-1000 долара, особено ако искаш да стане за по-малко от седмица.

                              Затова събирам джобни за приличен NAS сървър за средносрочен архив и LTO за дългосрочния.
                              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                                Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                                Не,никои не е разбрал какво точно имам предвид,може би трябваше малко по подробно да развия идеята на схемата.
                                Имам предвид нискобюджетен домашен рутер с необходимите технически данни който позволяват превръщането му в мултифукнционално устройсто, "впрегнато" да извършва несвойственни по предназначението му задачи
                                Леко стар модел, който с един USB диск у дома се справяше доста добре като DLNA сървър и някакво подобие на NAS: ASUS RT-N18U, дори и без флашване. Сега си остана само за рутер, а всичко останало се върши от един QNAP TS-251 с два харда в RAID 1. По-старите модели на QNAP като него вече се намират на съвсем прилични цени.

                                Остава само да се наканя да му взема и един диск за бекъп, че имам едно наум за дискове от един и същи модел. Наскоро в едно другарско студио изгърмяха подред около 20 еднакви диска точно в края на гаранцията - дружно, за по-малко от месец. А не бяха от евтините.
                                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X