Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

    Може ли малко разяснение за това, какви са тези комбинации от букви NAS and RAID1
    Аз също се чудя къде да си прибирам файловете. Имам 2тб тайм капсула на епъл, ама хич и нямам доверие, че малко странен ми се вижда начина и на употреба и достъпа до нея. Пък и все пак работи като рутер, та се притеснявам от постоянните местения.

    Коментар


    • #32
      От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

      Network Attached Storage и Redundent Array of Independant Disks. На кратко НАС съхранява информацията като има много възможности за достъп и управление. РАЙД е конфигурация на дискове в зависимост от нуждите - размер, скорост, сигурност и т.н.
      It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
      Mark Twain
      https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

      Коментар


      • #33
        От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

        Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
        ... Имам 2тб тайм капсула на епъл, ама хич и нямам доверие
        И правилно. Вътре има само един диск, при това вечно прегрял.

        Коментар


        • #34
          От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

          Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
          Network Attached Storage и Redundent Array of Independant Disks. На кратко НАС съхранява информацията като има много възможности за достъп и управление. РАЙД е конфигурация на дискове в зависимост от нуждите - размер, скорост, сигурност и т.н.
          Благодаря, това облачни пространства ли са или физически дискове?
          Може ли на аматьорски принцип да се справя с тях или трябва да тормозя някой приятел, който вече е спрял да слага сирене пред мишката
          Откъде могат да се вземат такива устройства?

          Коментар


          • #35
            От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
            Благодаря, това облачни пространства ли са или физически дискове?
            Може ли на аматьорски принцип да се справя с тях или трябва да тормозя някой приятел, който вече е спрял да слага сирене пред мишката
            Откъде могат да се вземат такива устройства?
            Има такива устройства за домашна употреба.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Има такива устройства за домашна употреба.
              Това е въпроса, откъде мога да се докопам до такова, което да си заслужава. Ясно е, че да поровя в гугъл и ще ми излезе, но описанията и всички други неща са на китайски. Когато питам някой приятел дето се занимава с мрежи и подобни неща, той или ползва същия език или нецензурен по мой адрес, та затова се опитвам да взема готова информация, от хора които вече са ги пробвали

              Коментар


              • #37
                От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                Тук вече ме хвана. Ама днес-утре ще направя едно проучване че и на мен ми виси подобен въпрос.

                Ей това е истинското
                https://www.crowdsupply.com/gnubee/personal-cloud-1

                Ама трябва да се разправям да си го внасям.

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                  За да намалим вероятността от омазване на информацията, е хубаво освен NAS, да се сложи и UPS, като двете да могат да си общуват, да се харесат и да се вземат.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                    Читавите НАС не омазват информацията при спиране на тока. Но няма лошо.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                      Благодаря, ...
                      Моля ☺
                      Дисковете са физически. Може да се конфигурират и като домашен "облак". Инсталация и настроика са доста интуитивни, има и подробни инструкции. От къде се вземат, ами от магазина предполагам

                      Мога да споделя линкове на лични, не искам да правя реклама.
                      It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                      Mark Twain
                      https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                        Ако се сметне за реклама изтрите линка .

                        https://www.jarcomputers.com/Qnap-TS....html?ref=prod


                        Преди половин година взех на едни познати такъв NAS Qnap TS-228 . Цена около 300 лв без дисковете . Поддържа RAID Огледален което трябва в случая . Вече избора на хард дисковете като обем зависи от потребителя . Примерно 2 диска по 4TB са 480 лв общо двата за създаването на RAID огледало с обем от 4TB . И като крайна сметка получавате мини сървър с 4TB място за съхранение на файловете за сумата от 780 лв .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                          На мен ли нещо се губи, ама стари компютри бол, пълниш го с дискове и си свиркаш! Кви 300 лева, кви чудеса? Дори някоя видеокарта мога да му забуча да не скучае, ми да копа валута...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Леко неудобство за м-дисковете е и факта, че са сравнително малки, 4.7гб за двд и 25гб за блурей, значи че ще трябва да си заделиш един цял рафт в библиотеката за съхранение. Между другото, тестовете за дълговечност са правени само на двд-вариянта.
                            Като цена в момента ползването на м-дискове е леко по-скъпо от закупуването на прост външен хард, но пък ще изкараш поне четири пъти по-дълго време без да има нужда от допълнителни разходи, та компенсира.

                            Според мен външния хард (дублиран, за всеки случай) е най-лесното за ползване решение. Ако са два, не трябва и да ги мислиш колко ще изкарат, като се счупи единия го сменяш, едва ли ще заминат двата едновременно.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                              Аз пак да попитам аборигенската...Добре де, говорим, че харда ако паднел и всичко свършвало/принципно ако не работи не мисля, че е точно така, защото все пак е заключен и вероятността да се случи прецакване е доста по-малка, от ако падне докато работи/, ама...във въпросната система Nas не се ли слагат същите въртящи хард дискове...???Какво печелим ако падне примерно системата на земята...вътре хардовете не си отиват отново скоропостижно???
                              П.П.Също така не разбирам...Защо трябва хардовете ми да не стоят един до друг и дори чак да не са в един и същи апартамент...
                              Да да речем , че са в шкафа и аз го отварям по-буйно/вече почти 5 години не се е случило де, ама знам ли пък/ и...паднат и двата на земята.Това според мен е единствения риск за тях, ако са и двата на куп...Или нещо не вдявам както трябва???
                              П.П.П. А струва ли си купуването на външен хард 3,5"...и ако "ДА"...какво му е преимуществото пред по-малкия 2,5"???
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на надежден външен хард диск за съхранение на снимки

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                На мен ли нещо се губи, ама стари компютри бол, пълниш го с дискове и си свиркаш! Кви 300 лева, кви чудеса? Дори някоя видеокарта мога да му забуча да не скучае, ми да копа валута...
                                Ами много често мястото, шума от вентилатори и разхода на електроенергия имат значение.

                                Ето два примера, в едното има 3х 3тб в Раид 5, и си джитка с никакви вратове на фона на старата щайга.

                                Не ми заема място и не го мисля и това за някакви си 300 кинта горница.



                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X