Обява

Свий
Няма добавени обяви.

о. Корфу – Октомври 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • о. Корфу – Октомври 2014

    Тази тема е продължение на една дискусия в друг мой пътепис, като уговорката е аз да открия темата, пък след това Емо Герчев да я довърши
    Пътепис Grand Routes Des Alps 2014

    Имахме уговорка с Емо да направим някакво каране някъде през Октомври в Гърция. Емо е от Варна и последната година идваше често до София във връзка с образователен проект, като почти всеки път го правеше с мотора…. адмирации за което. Съобразявайки се основно с неговото разписание на поредното му пребиваване в София, определихме 16 октомври (четвъртък) за начална дата и към края на септември, започнахме да правим разни планове. Решихме да се насочим към Гърция, тъй като е сравнително близко и допълнително по това време на годината има значително по- добри шансове да уцелим хубаво време. Дните ги бяхме фиксирали като 4 дни/ 3 нощувки (от София до София) – от четвъртък до неделя.

    Някак си нещата все ни теглеха към островите, като първоначалната идея беше за островната група „Северни Споради“ – аз бях ходил там през 2011-та година и бях очарован… представяха островите, като едни от най- хубавите Гръцки островни архипелази- нещо което и аз можех да потвърдя
    http://en.wikipedia.org/wiki/Sporades

    Предишната ми обиколка на въпросните острови беше с лодка и тъй като вече имах някакъв опит с гръцките фериботи от пътуването ми от Анкона до Игуменица, като първа задача започнах да планувам пътуването на база на фериботите. За съжаление след като прекарах един следобед в търсенето на оптимална връзка между 3те най- големи острови (Skiatos, Skopelos, Alonnisos), се оказа че няма как да го направим за въпросните 4 дни, от гледна точка на разписание на фериботите и пътуване от София до Волос и обратно.
    Само като ценова информация, цената между Volos и който и да е от островите беше около 45 евро и цената вътре между островите е около 15 евро....., т.е. за фериботи биха ни били необходими 2х45Е + 1или 2х 15 евро, т.е.около 100 – 120 евро/човек + мотор.

    След като първия вариант отпадна, веднага се насочих към о. Корфу- той вече ми беше в ToDo листата от тази година. Допълнително група приятели Емо, Гошо и Ицо бяха ходили през същата година до Йоанина и бяха описали района около Йоанина като доста интересен:
    Балканика – мотопис

    И така беше решено- правим о. Корфу, като на отиване минаваме по стария път за Игуменица, т.е. без магистрала, а на връщане минаваме през Македония……ей така, за да ние е по- интересно

    Няколко седмици преди дата се включи и Свилен- приятел от Плевен. С него се бяхме запознали в Bikerz форума наскоро, покрай това, че и той имаше същия мотор като моя, но все още не се бяхме виждали. Емо пък включи негов приятел от Варна- Дарин и така се оформи и групата: Аз, Свилен, Рени (жената на Свилен), Емо и Дарин….. Един вид 3 БМВ-та и една Хонда
    Тук малко в аванс, ще пусна една обща снимка за да се визуализира групата:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02688.jpg
Прегледи:2
Размер:103.4 КБ
ID:6077322

    В седмица преди тръгването, на Емо му се отвори възможност да тръгне един ден по- рано, координираха го с Дарин и те тръгнаха дори 2 дни по- рано с допълнителни нощувки в Мелник и Метеора.
    Ние със Свилен и Рени си следвахме плана, като уговорката беше да се срещнем вечерта в Йоанина, като Емо и Дарин трябваше да са вече там, намерили място за нощувка.
    С Емо и Дарин се чухме един ден преди нашето тръгване. Те бяха вече в Гърция, като се обадиха с молба да купя семеринг за диференциала за БМВ-то на Дарин + масло…. нещо сълзял диференциала…. уж проста концепция, ама не съвсем

    Ние със Свилен се срещнахме на Макдоналдс след Перник, като аз бидейки по- близко успях да се наспя доволно. Запознахме се вече на живо и подкарахме вече в група от два мотора. Уговорката беше да спрем на Хепито в Сандански и там хем да хапнем, хем да обсъдим маршрута.

    Както бяхме коментирали, маршрута решихме да го правим без магистрали, като дори гледайки картата решихме веднага след влизането в Гърция да хванем на Запад, без да минаваме дори през Солун, т.е. през гр. Kilkis:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1_map.jpg
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:6077323

    Следвайки маршрута, хванахме стария път за Имуменица, който се вие покрай магистралата и лично мен ме изненада много приятно- хубав асфалт, прекрасни завои, почти като в Алпите , но за да бъде още по приятно нямаше почти никакво движение. Беше есен и аз карайки след Свилен, който водеше с ГПС-а, се наслаждавах момента, как въздушната струя на неговия мотор вдигаше падналите листа в въздуха.
    Прилагам няколко снимки някъде по пътя вече в планините, като тук дори сме хванали и пре асфалтиран участък. Като цяло такъв чисто нов асфалт бе по- скоро изключение, но пътя определено беше много добър за Българските стандарти

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1271.jpg
Прегледи:1
Размер:192.1 КБ
ID:6077328

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02631.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:6077329

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02633.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:6077330

    Карахме доста стегнато, почти без да спираме, тъй като деня напредваше, а желанието ни беше да минем максимално много километри без магистрала… и така до гр. Metsovo, като последната част минава през природен прак Pindou….. страхотна природа, пътища и атмосфера…. ако някой някога има път от там и време- няма да съжалява

    Вече в Metsovo бяхма някъде към 7 часа и решихме последната част, т.е. някъде около 50ина километра да ги минем по магистралата. Вече беше започнало да се смрачава, Емо и Дарин, вече бяха в Йоанина, бяха намерили квартира с паркинг за моторите, а пък останалите километри също си изглеждаха доста къдрави на картата. След като вече бяхме карали повече от 12 часа, нямаше смисъл от геройства. Тук успях да направя една интересна снимка (поне според мен)….. карахме няколко минути след стадо овци….. на пръв поглед нищо интересно, но овчаря беше иновативен- водеше ги с кола …. уникална работа са гърците, някак още тогава си направих асоциация с един виц, който дори и в съкратен вариант е много подходящ за описание на ситуацията:

    Mързелив рибар хваща златната рибка:
    - Пожелавам си един кон, да ме качиш на коня и една жаба.
    - Всичко добре, но за какво ти е жабата?
    - За да прави тц-тц-тц на коня!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02635.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:6077331

    Вече имайки ГПС координати на квартирата я намерихме почти без проблеми, събрахме се с Емо и Дарин, които дори бяха напазарували провизии за вечеря и бяха купили бира. Вече доволно изморени, но щастливи, в сладки приказки с бира в ръка прекарахме вечерта до мотрите на маса пред квартирата

    С това изпълних моя ангажимент и прехвърлям щафетата към Емо….. Емо ти си, НО за да не изпуснеш нещо само маркирам: Мелник => Метеора => Корфу => Йоанина => Охридското Езеро => Варна.

    Аз може само да добавя, че наистина благородно им завидях на двамата…. освен, че тръгнаха два дни по- рано, в последния ден, карайки вече на обратно вече Македония, както си пиехме кафе в Битола, спонтанно решиха че са доста близо до Охрид, обмениха ударно пари в хотела на центъра и се прибрахме така както и заминахме, т.е. по- отделно, а те с два дни по- късно ….. ГОЛЕМИ…… МНОГО ГОЛЕМИ Докато бях на работа в понеделник благородно им завиждах

    Емо, Приятелю,
    твой ред е от тук нататък

  • #2
    От: о. Корфу – Октомври 2014

    Благодаря , че започна , ще се опитам като подчертавам , че това ще ми е ПЪРВИ опит за пътепис и дано се оправя с качването на снимки .

    Коментар


    • #3
      От: о. Корфу – Октомври 2014

      В София приключих с ангажиментите си във вторник 14.10 около обяд. Реших да не чакам Дарин в София както се бяхме уговорили предварително , а да тръгна на юг към Мелник и да се засечем там. Просто много ми се караше , а цялата предишна седмица някакви преподаватели от УНСС ми бяха пълнили главата с разни безполезни неща и шапката ме беше стегнала достатъчно. С две думи ИСКАХ ДА ИЗБЯГАМ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО- БЪРЗО от всичко и да започна да си почивам карайки мотор безцелно по разни места , където и без това не съм бил . Честно казано ми беше все тая къде ще ходя , стига да не съм ходил там и да има достатъчно завои и фън по пътя. Та :звъня на Дарин(който още сутринта беше тръгнал от Варна) и му казвам , че плана се променя и да кара към Мелник, където аз при всички случаи ще го изпреваря и ще се постарая да намеря подходящо място за спане . В Мелник съм ходил много пъти и не ми беше интересен, но НИКОГА не бях ходил в Роженския манастир и всеки път все нещо ми се случваше и все отлагах за ДРУГИЯ ПЪТ. Ето , че най-накрая този ДРУГИЯ ПЪТ дойде.
      Изходния ми пункт в Сф беше Аерогарата и тръгвайки от там без много да се напрягам да мисля (мисленето не ми е най- силната страна )се озовах в Горубляне. През стотиците автокъщи и покрай Панчарево започнах да се изтеглям покрай яз. Искър в посока Самоков. Пътя София - Самоков не го бях карал никога . Имам роднини в гр. Рила и все минавам или през Костенец-Самоков-Дупница , или през Владая, и надолу по главния път за Кулата. Пътя София - Самоков ми беше интересен и едва ли щях да пиша толкова за него , ако не ми направи впечатление , че има доста камиони а и беше доста влажен въпреки сухото време. Като цяло ми хареса, но все още мислите ми бяха в Мордор и не успях да му се накефя достатъчно. Другия път пак.
      Може би защото беше вече средата на октомври и натоварени с палатки , шалтета и други такива излишни вещи мотори не се срещаха често забелязах , че почти всички които изпреварвах, ме гледаха доста странно и учудено.
      Та , до към 16 вече бях в Мелник и без да се мотам директно се отправих към Роженския манастир. Направи ми впечатление на хубаво и най- важното НЕ ТОЛКОВА КОМЕРСИАЛИЗИРАНО място. Снимки от този първи половин ден каране нямам , а и те едва ли биха впечатлили някого. Предполагам повечето хора са го посещавали и надали би било интересно.
      Дарин ми каза , че е към Костенец някъде и се успокоих, че имам достатъчно време да търся квартира. Тук искам да направя едно уточнение. Първоначалния ни план с Асен беше уж да спим на палатки и в краен случай на хотел или в квартира , но пак не ни се получи много (да не кажа хич). Средата на октомври е извън сезон и цените на квартирите и къмпингите бяха на кантар , така , че всеки ден да разхвърляме и събираме катуна щеше да е просто загуба на време. Не се наложи да опъваме палатка никъде и само дето влачих напразно толкова излишен инвентар. Не можах и да покажа колко съм задобрял с разпъването и събирането на палатка, че като се сетя как ме бъзикаха Гошо , Асен и Иво Марков преди години още ми е смешно.

      Коментар


      • #4
        От: о. Корфу – Октомври 2014

        Горе на Роженския манастир попитах една жена , която продаваше сувенири и ме посъветва да сляза и да търся хотел долу в Мелник, за по изгодно. Попаднах на това -https://www.google.bg/maps/@41.525012,23.391534,3a,75y,34.73h,106.75t/data=!3m4!1e1!3m2!1smk5rsZxLktrlHJVSlNkygQ!2e0?hl=bg семейно хотелче "РИМСКИ МОСТ", където за 35лв двойната стая и гараж за моторите ми се видя приемливо. Човекът даже си извади колата от гаража за да си вкараме моторите там . Това във Варна нямаше как да се случи сигурен съм.
        Спуснах се долу на центъра , в една механа отразих две бири и една ракия и една пържола(или обратно), предупредих ги , че след малко ще доведа още един гладен клиент и след успокоение от тяхна страна , че работят до късно, отидох в хотела да чакам Дарин.По някое време (беше вече тъмно ) , той се появи . Паркирахме и БМВ-то в гаража , заведох го в механата да сгъне и той една пържола и денят приключи.
        На следващия ден сряда започваше истинската емоция.

        Коментар


        • #5
          От: о. Корфу – Октомври 2014

          Добро начало!
          Тъкмо се бях наканил да ти исвам на гости, ако не пропишеш!

          Чакаме продължението!
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: о. Корфу – Октомври 2014

            https://www.google.bg/maps/dir/%D0%9...6053!3e0?hl=bg. Това е маршрута ми за първия половин ден , но не знам защо не става да излезе като снимка. Ако някой може да ми го оправи , ще съм благодарен.

            Коментар


            • #7
              От: о. Корфу – Октомври 2014

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Добро начало!
              Тъкмо се бях наканил да ти исвам на гости, ако не пропишеш!

              Чакаме продължението!
              Ти с гости няма да ме уплашиш Румене (винаги си добре дошъл), обаче утре , понеделник и вторник съм в Сф, така , че за другия ден ще се наложи да почакате малко . Ще пробвам да кача една снимка , дано се получи.О, май стана !Извинявам се , но не съм догледал и датата на фотоапарата ми е с 2013г. То в същност какво ли значение има де .

              Коментар


              • #8
                От: о. Корфу – Октомври 2014

                ..... сряда е
                Много се радвам, че се захвана да пишеш този пътепис Емо. Очаквам да се превърне в шедьовър.
                Поздрави !!!
                0887 246718

                Коментар


                • #9
                  От: о. Корфу – Октомври 2014

                  Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                  Ти с гости няма да ме уплашиш Румене (винаги си добре дошъл), обаче утре , понеделник и вторник съм в Сф, така , че за другия ден ще се наложи да почакате малко . Ще пробвам да кача една снимка , дано се получи.[ATTACH=CONFIG]769934[/ATTACH]О, май стана !Извинявам се , но не съм догледал и датата на фотоапарата ми е с 2013г. То в същност какво ли значение има де .

                  Eмо,
                  Браво! Без да сме се разбирали, ти направо се включи на пета

                  Мисля, че със снимките обаче нещо не се получава!
                  Съвсем набързо…. може след това модераторите да изтрият моят пост. Според мен най- лесно може да качваш снимки по следния начин:
                  1/ Най- долу в поста, натискаш „Иди в напреднали“
                  2/ Където искаш да сложиш снимката – натискаш бутона, на който е нарисувана една снимка
                  3/ Отваря се нов прозорец, от където трябва да избереш “From Computer”
                  4/ След това като влезеш в секцията “From Computer”, избираш „Избор файл“
                  5/ След това си избираш директорията от компютъра, където се намират снимките и съответната снимка.
                  6/ Натискаш „Оpen“
                  7/ След това натискаш „Изпрати файла“….. това е малко коварно, тъй като не изглежда като бутон…. Просто трябва да отидеш върху текста и да кликнеш.
                  8/ Така снимката ти влиза в полето, в което пишеш на мястото между текста, където искаш да излезе….
                  9/ След това може да прегледаш дали се получава, като натиснеш „Преглед на публикацията“
                  10/ Така в полето „Преглед“, виждаш как биха изглеждал поста…. след това като скролнеш най- долу, можеш да продължиш да пишеш/редактираш.


                  Друго, което може да ти дам като съвет е, да пишеш нещата в отделен файл в “Word” или някаква друга текстова програма, а не директно във редактора на форума…. За да не загубиш дълъг текст, който си писал и след това просто да направиш Copy-Paste.
                  Аз работя по този начин, като където имам снимка, просто докато пиша във файла, слагам и името на снимката и след това в редактора на форума само я добавям. Например, конкретно за твоята снимка:
                  DSCN0018.JPG

                  Има и друг начин, при който трябва снимките да са ти качени някъде в мрежата и тогава добавяш линка, но мисля че този, който ти описах по- горе ще ти бъде по лесен за начало……

                  Ето и визуално нещата, следвайки точките по- горе:

                  1/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5635836

                  2/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5635837

                  3/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:37.2 КБ
ID:5635839

                  4/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:36.2 КБ
ID:5635838

                  5/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.JPG
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5635840

                  6/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.JPG
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5635841

                  7/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.JPG
Прегледи:1
Размер:23.4 КБ
ID:5635842

                  8/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:59.8 КБ
ID:5635843

                  9/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5635844

                  10/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5635845

                  11/

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0018.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5635835

                  Така би трябвало да стане…. чакаме продължението със снимките

                  Коментар


                  • #10
                    От: о. Корфу – Октомври 2014

                    15.10.2014-сряда- ДЕН ПЪРВИ (реално)


                    Събудих се към 5 и 30 сутринта и изобщо не дочаках да ми звънне алармата на телефона. Имам някакъв вътрешен часовник (по- скоро май часовника на ЕГН-то, ама винаги съм си бил така -може и да не е от това) и колкото и да съм си легнал и в каквото и състояние да е било това , винаги се събуждам десетина минути преди алармата. С лелята, собственичка на хотела се бяхме разбрали да я събудим да ни отвори гаража , където ни бяха моторите, ама тя ни беше изпреварила. В главата ми нямаше и помен от снощните бири и ракии дето ги бяхме пили с Дарин, а и простотиите от Мордор бяха някъде далече, далече в миналото. По правило не пия и почти винаги връщам алкохола , който си нося, но правилата са за това да се нарушават понякога.
                    Лелята се опита да ни предложи кафе, но удари на камък. Не съм стиснат по принцип , но винаги пия само едно кафе сутрин и ДЪРЖА ДА СИ ГО ПРАВЯ САМ. Та лелята се изуми , когато за има-няма минута бяхме кипнали на къмпингарския котлон половин литър вода и даже и предложихме ния да я почерпим с кафе. Вечерта тая леля , за разлика от мъжа си , който изглеждаше на много хрисим човечец, се опита да се направи на страшна , ама като пообщува с нас и разбра , че не палим къщи (не искаше да дава на Дарин да пуши в стаята, което пък беше съпер за мен), стана много любезна и дори накрая взе да говори , че ни завижда за това, което ще правим.
                    Заради строежа на СТРУМА, пътят след Сандански прави някакви отклонения и май минава през Петрич за Кулата(може и да бъркам), та лелята ни написа на едно листче как да минем през селата за да слезем директно на Кулата.
                    Идеята къде ще караме се раждаше в движение:имахме 2 дни преднина пред Асен, Свилен и Рени (уговорката беше да се срещнем в четвъртък вечерта в Йоанина, или Янина , -кой както иска така да си го кръщава) и тия 2 дни идеята беше да караме на юг и запад БЕЗ МАГИСТРАЛИ И С КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПОВЕЧЕ ЗАВОИ. Вечерта в стаята като разисквахме с Дарин къде да караме и той предложи:
                    - Какво ще кажеш да се спуснем до Метеора, да спим там някъде сряда срещу четвъртък, а в четвъртък да си потърсим най- засукания път до Йоанина? Чел съм за манастирите там , ама много подробности не знам.
                    Плана стана готов за около 1 минута . Такива безпланови карания най- ги обичам..хехехе..Ако имам много свободно време ще си карам само така.
                    След кафето възпламенихме( да изплагиатствам и аз един глагол..хехехе) и още не се беше напълно разсъмнало когато по роудбука на лелята благополучно се добрахме до ГКПП Кулата. Там щяхме да минем и без дори да си свалим каските, обаче аз трябваше да доказвам на един съд, че точно по това време съм бил извън Бг и няма как да му се явя, а по разбираеми причини( т.е. пътувайки без целно и безпосочно почти) не можех да се оправдая с хотелска резервация, каквато съда признава. Та на малките зелени човечета от Паспортен контрол на Гранична Полиция хич не им стана приятно , като им заявих , че трябва да се потрудят и да ме вкарат в компютъра, че съм излязал, но ......не могат да откажат(това го бях проучил предварително) и се наложи да поработят малко. Ако тук някой такъв чете, да не се обижда на малко зелено човече(няма нищо общо с тия в Украйна), по моя край те така си правят майтап със себе си -по- широко скроените де -че били независими и от тях нищо не зависело. За тяхна чест ми свършиха работа без да кажат и думичка или да ме погледнат накриво. За разлика от колегите им на Златарево след 4 дена ,когато на влизане за същото нещо бая трябваше да си вдигаме взаимно нервите...А ве ..кво ли съм взел да пиша за Шенген. Толкова километри и кеф пред нас , а аз ..някакво си ГКПП(дето и без това скоро няма да го има).

                    Коментар


                    • #11
                      От: о. Корфу – Октомври 2014

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0020.jpg
Прегледи:1
Размер:186.7 КБ
ID:5636650Та по живо по здраво влязохме към 7 и нещо в Гърция, като идеята беше веднага след границата , около 10 км , през Нон Петриси да гоним Килкис, от там Солун(ама да не влизаме , а да го заобиколим през Диавата. Добре, че беше още рано , защото този път се оказа , че в по-голямата си част минава през разни села, или по- точно през промишлените зони на тия села и след 9 като плъзнаха едни камиони и бусове, (колите не ги броя изобщо), карането ни се превърна в безкрайно гонене и изпреварване на някакъв камион. Поне това съм запомнил от пътя до Солун и щом не съм снимал нищо , значи е нямало какво. Денят се заформяше топъл и бездъждовен. Добре , че Дарин пуши цигари и през стотина километра ме натискаше да спираме, че иначе спомените мищяха да са смо от бензиностанции..хехехе
                      На една такава фаспауза Дарин си погледна кардана и реши, че няколкото мазни капки около него са теч на масло . Звъннахме на Асен, да купи масло и семеринга и да ни ги донесе в четвъртък и човекът го изпълни . Но ако някой си е помислил , че заради някакъв си такъв измислен проблем , ще спрем да караме и да си разваляме кефа...хич не е познал. И моята Африка след втория ден остана без километраж и си карах по навигацията само , ама иначе без технически проблеми какво пътуване ще е .....До сега май съм нямал пътуване без някакъв технически проблем, ама то това му е фъна на пътуването..хехехе..Миналата година в Алпите в сравнение с тая беше къде , къде по- зле....хехехе..Ама пак си беше готино .
                      Значи,установил съм, че при пътувания едно от топ 3 на нещата, които човек не трябва да прави е ДА СИ ГУБИ ПОЛОЖИТЕЛНОТО МИСЛЕНЕ И ДОБРОТО НАСТРОЕНИЕ. Ако се спаружиш и започнеш с черните мисли ...работата отива на сговнясване .Не , че имам много опит(тук има хора , пред които даже ме е срам да говоря), но (ПОНЕ ПРИ МЕН)- КАКВОТО И ДА СЕ СЛУЧИ, НИКОГА НЕ СИ ГУБЕТЕ ДОБРОТО НАСТРОЕНИЕ И ПОЛОЖИТЕЛНОТО МИСЛЕНЕ !!! По-този начин нещата стават в пъти по- лесно .
                      И така към 13 часа с Дарин установихме , че сме гладни и пътя сам ни заведе до един LIDL. Тук ще пробвам да пусна и първата снимка , която се опитах да направя със сапунерката с която миналата година Асен направи толкова хубави снимки в Алпите. А аз освен музикален съм и фотографски инвалид и затова моля за извинение.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        От: о. Корфу – Октомври 2014

                        Ураа....може и да успея да кача снимки. Сега остана и да разбера как се смаляват

                        Коментар


                        • #13
                          От: о. Корфу – Октомври 2014

                          След Диавата подкарахме на запад по пътя за Едеса, но само след десетина километра завихме наляво към Александрия и после Верия. От тия два града споменът ми е , че пътя минаваше през центровете им , стана МНОГО ТОПЛО, и докато се измъкнем от тях провирйки се през рани тесни улички(да се чудиш как са прекарали пътя да минава така ) перката на радиатора ми работеше почти постоянно. Според мои познати , които вече 20г. пътуват в посока Игуменица , завоите на стария път за Игуменица(демек хубавото) започват именно след Верия.
                          Сега като си преглеждам снимките установявам, че май снимки от първия ден нямам, така , че ако нямате желание изобщо не четете драсканиците ми . Снимките ми започват от втория ден на Калампака,т.е направо от манастирите. Нямаме снимки дори от къмпинга на село Кастраки( в подножието на Метеора), но пък къмпинга си има сайт www.campingkastraki.gr и за този , който е решил да ходи на Метеора е чудесна база. За къмпинга после.
                          Та след Верия, маршрута беше Козани, Гревена и от там надолу към Трикала. Може да се опише с една дума:ФЪН-много завои, адреналин и рок в ушите(за който слуша музика докато кара, като мен и Дарин)и така до късния следобед когато се добрахме до Калампака. Но за там и после..както казваше на времето Педя Човек-Лакът Брада (за който помни социалистическата телевизия и ЛЕКА НОЩ ДЕЦА)..в следващата ни среща. Благодаря за търпението да ми четете глупостите и дано не съм ви отегчил с толкова много думи . Снимките...нататъка.

                          Коментар


                          • #14
                            От: о. Корфу – Октомври 2014

                            Дооообре
                            0887 246718

                            Коментар


                            • #15
                              От: о. Корфу – Октомври 2014

                              Емо,
                              Браво! И за разказа и за това, че си успял да се справиш с качването на снимките
                              Персонажа на Педя Човек, Лакът Брада, също е много на място ….. в тази връзка трябва някъде да разкажеш и за товара в торбите ….. може би това е една от причините за по- високия разход на Африката

                              Аз съм мъничко човече,
                              На децата мил другар,
                              Имам шарено елече,
                              А в торбата скъм товар!

                              Припев/2: Тра-ла-ла,хи-хи-хи
                              Тра-ла-ла,хи-хи-хи
                              А в торбата скъп товар

                              Зная приказки и песни,
                              Що съм слушал по Света,
                              Зная хитрости чудесни,
                              Те помагат ми в беда!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X