Обява

Свий
Няма добавени обяви.

о. Корфу – Октомври 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: о. Корфу – Октомври 2014

    И така да си довърша писането за първия ден . Стигнахме Трикала(града до манастирите) около час преди стъмване. Заредихме и докато чаках Дарин да си изпуши цигарата правехме в движение плана за по- нататък. Трикала е туристическо място, квартири и хотелчета много и всякакви. Тръгнахме да обикаляме , но навсякъде или заето , или цените не от най- добрите за това , което се предлага. Зардихмме , хляб, бири и още някакви неща и решихме , че Трикала не е мястото , където ще спим.
    Около километър преди да се влезе в Трикала се минава покрай едно доста по-малко село на което първоначално не бяхме обърнали внимание-Кастраки. ОКАЗАВА СЕ ,ЧЕ ЗА ТОЗИ КОЙТО ХОДИ НА МЕТЕОРА ТОВА Е МЯСТОТО ЗА НОЩУВКА И ЗА БАЗА АКО Е РЕШИЛ ДА ХОДИ ДО МАНАСТИРИТЕ ПЕШ ИЛИ С КОЛЕЛО! Цялото Кастраки е само готини хотелчета, стаи за нощувкии няколко къмпинга. Сигурно този къмпинг в който ни отведе GPS-a беше най-големия, защото работи целогодишно , има басеин , каравани , магазин и работещ ресторант.
    Влязохме и на въпроса ни :има ли място и къде да и опънем палатките, собственика , който беше и управител на ресторанта , ни попита : не искате ли каравана за 20 евро ?Цената за палатка, мотор и човек беше пак към 10 евро някъде, може би защото не беше топ сезон. На мен ми беше все тая, ( а и исках да си тренирам уменията за бързо разпъване на палатка), но Дарин като видя караваните и .....до там бяха желанията ми за палатка..хехехехе. Караваните не бяха нещо особено, стандартни каравани за теглене от кола, но имаше 2 много широки легла и достатъчно място за всичко.
    Собственикът ни каза, че се плаща на заминаване , но аз платих веднага с идеята сутринта рано да се изнасяме. Дори не ни записаха данните.(тия неща ги пиша за евентуални бъдещи посетители, защото Метеора е близо и за един уикенд човек може да си направи чудесно пътуване...ако не е от Варна като мен естествено .... . На мен всичко все ми е далече)
    До всяка каравана имаше маса с пейки и след няколко бири и не помня вече какво , първият ни ден приключи. Спомен: Километри, камиони и умерено количество завои.

    Коментар


    • #17
      От: о. Корфу – Октомври 2014

      Хайде Емо,
      загуби се някъде.....давАй, давАй

      Коментар


      • #18
        От: о. Корфу – Октомври 2014

        Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
        Хайде Емо,
        загуби се някъде.....давАй, давАй
        Толкова неща ми се събраха на главата през последните дни , че изобщо не мога да стигна до тук , но ще се постарая скоро да продължа.

        Коментар


        • #19
          От: о. Корфу – Октомври 2014

          Добре се справяш адаш. Интересно звучи. Дарин и палатка .... няма как да стане

          Коментар


          • #20
            От: о. Корфу – Октомври 2014

            Хайде Емо,
            дай да те сръчкам и тук малко ........ почнахме по Коледа, а вече стана Великден

            Коментар


            • #21
              От: о. Корфу – Октомври 2014

              След това,аз съм се мотал!!!
              Димитър Анастасов
              d.anactacov@gmail.com

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X