Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Портативен осцилоскоп. Кой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Портативен осцилоскоп. Кой?

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    ...
    Esper, дай един тел. на лично. Да видиме цените на твоя човек. Тука има оферта за 180лв.
    Спарки, дано да станеш преди мен, та да не псуваш много.
    Ммм, ДДС-то май няма да покрие разликата от спомените ми за цената тук и тези 180лв.
    Ама пък има гаранция...
    Абе де да знам, преценявай си.
    Човека е серьозен, аматер е.
    Ако се разберете - супер.
    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      От: Портативен осцилоскоп. Кой?

      Спазарихме се с Вальо.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Портативен осцилоскоп. Кой?

        Да. Няма да си купувам нано.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #19
          От: Портативен осцилоскоп. Кой?

          E той продава Quad а не Nano.
          Принципно не е като да няма разлика.
          И в цена и във функционалност!

          П.С: Линковете са на производителя, надявам се да се приеме като реклама.
          Враг усраине

          Коментар


          • #20
            От: Портативен осцилоскоп. Кой?

            Ако става дума за това дето продавам - не съм сигурен, ама май е Quad. Купувал съм го за към 170 долара на времето . Има 4ри входа, 2та бяха съвсем стандартни като на осцилоскоп, а на другите 2 имаше някакви особености. Ей го на снимките от DX:
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              От: Портативен осцилоскоп. Кой?

              Това май се явява някакъв клонинг на Quad

              Коментар


              • #22
                От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                Дам, това е QUAD.
                Те май и сега са там някъде, въпросът е че са налични с повече памет - налични са нови хардуерни ревизии един вид.
                Не знам, за мен както писах по-горе е много сакато за работа. Еле пък за повече от един канал...
                Виж ако го намеря за 80, максимум 100 гроша (примерно) ще си го сложа в раницата вместо компактен мултиметър.
                Или да поцъкам тетрис с него - в това отношение е доста гъвкава платформа...
                Враг усраине

                Коментар


                • #23
                  От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                  Понеже наскоро отново ми се налага да вадя осциолоскопа навън - пак се оглеждам за джобен.
                  Така де, за 2 път тая година но пък сега идва коледа!

                  Все още помня колко сакато беше ползването на DSO Quad и съм го зачертал.
                  Да ма прощават привържениците на Open Source ама повечето им работи са такива
                  Та почти съм решил да си поръчам на Дедо Мраз ето това:

                  https://www.siglent.eu/siglent-shs806-oscilloscope.html

                  Далеч е от "джобен", вярно, но останалата част от спецификациите ми покрива нуждите.
                  Че у повече от тях.

                  Ще се ползва сравнително рядко и основно навън.
                  На масатата си имам "истински". цели аналогови 10 кила, които ми вършат прекрасна работа.
                  Обаче тежи и трудно се носи.
                  Точно затова искам да взема таква зифрова глупост, като дори съм склонен да пожертвам "кранчетата" на нормалният осциолоскоп в името на преносимостта


                  Тая марка има представител в БГ ама е в Сливен. Май не е важно...
                  Уж е наличен точно този модел ама в ЕU, тоест за седмица ще дойде.
                  Имат сервиз ама пак в EU.
                  Гаранция 3 години но евентуален транспорт до Германия в едната посока е за моя сметка,
                  В другата било за сметка на представителя, ако е купено от тях.
                  1000лв ще ми излезе почти.
                  От амазон например пак толкова излиза,

                  Някаква основателна причина да не купя точно тази марка?
                  Или ако имате предвид нещо, което е по-добро в този ценови сегмент - пишете тук.
                  Така и така есхумирах труп
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #24
                    От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                    Сега ако се върнеш на предната страница на настоящата тема ще видип че съм имал Hantek DSO1062B, а сега имам DSO1072E. Дали е по-добро или по-лошо не знам. Тия съм ги имал, хакнал съм ги на 180Mhz, и общо взето не съм открил сериозни бъгове. Другото е въпрос на вкус, но въпросния Siglent поразително прилича по много неща на DSO1062B.

                    1072Е е и водоустойчив - имаше някъде клипче из интернет дето един идиот го къпе с душа.

                    Не е "цифрова глупост" - съвсем пълноценен осцилоскоп си е. Ползвам го 10 пъти по-често от Tektronics 2445B до който обикновено стои. На "празен ход" почти не харчи батерия. За половин година си стоеше все едно вчера заредена. Това на 1072Е.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                      Спомням си, но също така имам спомени, че бяха по-скъпи.
                      Сега погледнах пак в ТМЕ - с 300лв повече е.
                      Малко повече от психологическата граница, за която съм се подготвил
                      Тук някой продава ли ги или през TME?

                      P.S: Направо са си +400...
                      А ти твоят продаде ли го?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSO_TME.jpg
Прегледи:1
Размер:46.1 КБ
ID:5774061
                      Последно редактирано от Esper; 05-12-17, 11:39.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #26
                        От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                        1062B-то го продадох на Вальо (Drukman). 1072E-то си го ползвам.

                        Това, дето си си харесал, по-скоро прилича на 1062B, тъй че сравнявай с него като цена.

                        Моя май го взех от Batronix, ама те в момента не продават HANTEK.

                        ПП: Не от Batronix. От другаде го взех, ама не помня от къде. Това за 1062-то. 1072-то го взех от TME.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                          Разликата в цената на двата не е драстична.
                          Почва да ме гъделичка обаче фактът, че е водоустойчив точно този модел.
                          Това не го знаех.
                          И не е хубаво това, което правиш...
                          Нищо, че питам
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #28
                            От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                            Velleman WFS210 - почти съм се навил да пробвам един за 170 лева. 2 канала по 10 мегахерца, уж. Ценното е, че е галв. разделен от таблета. Един от България ги има на склад.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                              Ереленмент поне твърдят, че ги имат на слад.
                              Видях ги но аз искам нещо малко по-серизоно.
                              Далеч съм от мисълта, че Hantek и Siglent са нещо много сериозно предвид еквивалентите модели на Fluke и Agilent.
                              Или както там се казват сега.
                              Все пак са една идея по-малко бесни китайци...
                              WFS210 и аз бих пипнал с удоволствие но пари за това не бих давал.
                              И като стана въпрос за галванично разделяне:
                              @Спарки, двата канала на хантек-а разделени ли са или съм прекалено нагъл за тия пари?
                              Питам щото не видях да го споменават.

                              Ще позастана до края на седмицата и ше купя един от двата, демек SHS805 или DSO1072.
                              Няма да ме събори разликата в парите но от ТМЕ съм купувал 2 уреда и единият умря бързо, малко след гаранцията.
                              Пък те дават 1 година само а гаранцията на Sigilent е цели 3 години.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #30
                                От: Портативен осцилоскоп. Кой?

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Velleman WFS210 - почти съм се навил да пробвам един за 170 лева. 2 канала по 10 мегахерца, уж. Ценното е, че е галв. разделен от таблета. Един от България ги има на склад.
                                Не знам с какво е ценен, ама 10 мегасемпъла в секунда е майтап. Реално можеш да гледаш сигнали до 1Mhz, и то с доста уговорки (при 1Mhz всеки период е описан с 10 точки - сам си представи какво ще видиш).

                                Милтиметро-осцилоскопа от началото на темата е много по-добър. Отделно дето до сега не съм попаднал на наистина читав осцилоскоп по отношение на скорост, дето да ползва компютър или телефон за дисплей.

                                Горещо ти препоръчвам преди да го пазаруваш да го опиташ на живо.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X