Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трасе за трофи...дискусия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Трасе за трофи...дискусия.

    Много постове написани и малко смислени неща казани. Дъвка се все едно и също, от много време насам и нищо конкретно не става ясно. Темата иначе е много интересна, но просто не се развива. Много хора са изказали мнението си и са прави, но изниква един въпрос- защо всеки прави трасе за Трофи състезание, както му падне? Отговора е много прост- защото няма утвърдени изисквания и правила, по които да се прави едно такова трасе. Веригата е едно от малкото смислени неща, които сме направили и има за цел да обедини и да доближи всички състезания в нея, както като формат, начин на провеждане и оценяване, правила, класове и т.н.
    Колкото до трасетата за отделните класове, мога да кажа- за любителския клас(хоби или софт)-трасето трябва да бъде така съобразено, че да може да се премине на собствен ход (разбирасе винаги може да има и някоя и друга заигравка)и да се наблегне на навигацията, като има разбира се и някои ограничения- като размер на гуми и др. Този клас трябва да се превърне в нещо като обучение за бъдещи състезатели в по-големия клас. За клас Експерт, нещата стоят малко по-сложно.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • #62
      От: Трасе за трофи...дискусия.

      Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
      Този клас трябва да се превърне в нещо като обучение за бъдещи състезатели в по-големия клас.
      Но някои си станаха абонати в него,вече две години се обучават-нищо лично.Явно не искат да отидат при Експертите и да посредствен екипаж,докато в Хобито са си вечни призьори.Това не е мое мнение,но е факт.Няма как да ги накараш да сложат клетка,не можеш да ги изгониш от малкия клас!!!
      Последно редактирано от Валентин Исаев; 19-01-15, 09:48.
      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
      0885 660 613

      Коментар


      • #63
        От: Трасе за трофи...дискусия.

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        ...И първото правило, което си отбелязвам е : " Организатора трябва да има грижата трасето в екстремните си части да остане максимално непроменено след всеки следващ преминаващ участник. "
        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Второ правило: " средното време за деня да е 4-5 часа".
        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Трето правило: " трасето да е проверено и преминато от организатора, като трудноста и дистанцията да предоставят възможост на участниците, независимо от метеорологичните условия, за финал в рамките на контролното време поне за 70% от екипажите".
        Пламене, една идея - слагай ги в първото мнение по темата, за да ги има на едно място. Или ако ти не можеш модератор да ги копира.
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • #64
          От: Трасе за трофи...дискусия.

          Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
          Но някои си станаха абонати в него,вече две години се обучават-нищо лично.Явно не искат да отидат при Експертите и да посредствен екипаж,докато в Хобито са си вечни призьори.Това не е мое мнение,но е факт.Няма как да ги накараш да сложат клетка,не можеш да ги изгониш от малкия клас!!!
          Може да се обучават бавно . Трупат опит сигурно, а и не може да ги накараш насила да карат в експерт. Там и разходи и разправийте са по други, за това трябва да има ограничения, които технически да не позволяват предимство.
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #65
            От: Трасе за трофи...дискусия.

            Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
            Може да се обучават бавно . Трупат опит сигурно, а и не може да ги накараш насила да карат в експерт. Там и разходи и разправийте са по други, за това трябва да има ограничения, които технически да не позволяват предимство.
            Да , трябва да има някакво ограничение за да се изравнят шансовете на всички екипажи, но става сложно и за организатора и за самата верига.
            Пример-победителя в клас Хоби от тая година няма право да участва следващата година в същия клас,но да е освободен от такса за веригата в клас Експерт за следващата година.Достойна награда с поощряване за развитие.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • #66
              От: Трасе за трофи...дискусия.

              Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
              Да , трябва да има някакво ограничение за да се изравнят шансовете на всички екипажи, но става сложно и за организатора и за самата верига.
              Пример-победителя в клас Хоби от тая година няма право да участва следващата година в същия клас,но да е освободен от такса за веригата в клас Експерт за следващата година.Достойна награда с поощряване за развитие.
              Да, като идея е хубаво това предложение, но пак казвам, не може да забраниш на някой да си кара в Хобито, ако така е решил. Иначе да бъде стимулиран по този начин да кара в Експерта е добра идея.
              Тенденцията в момента е колкото по-тежки стават състезанията толкова по-малко участници има и това се дължи главно на липсата на средства и малкото подготвени машини за толкова тежки изпитания. Виждате сами, че на по-леките състезания участниците са в пъти повече. В това няма нищо лошо, но е показателно колко подготвени машини има изобщо. Някои организатори гонят масовост, други наблягат на по-хард състезанията и това е определящо , за напред накъде ще се развива този формат. Пак казвам- в това няма нищо лошо!
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • #67
                От: Трасе за трофи...дискусия.

                Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                Да, като идея е хубаво това предложение, но пак казвам, не може да забраниш на някой да си кара в Хобито, ако така е решил. Иначе да бъде стимулиран по този начин да кара в Експерта е добра идея.
                Тенденцията в момента е колкото по-тежки стават състезанията толкова по-малко участници има и това се дължи главно на липсата на средства и малкото подготвени машини за толкова тежки изпитания. Виждате сами, че на по-леките състезания участниците са в пъти повече. В това няма нищо лошо, но е показателно колко подготвени машини има изобщо. Някои организатори гонят масовост, други наблягат на по-хард състезанията и това е определящо , за напред накъде ще се развива този формат. Пак казвам- в това няма нищо лошо!
                Вярно е,на един му харесва повече "ралиджийското" или "друсни полянка",на друг хард-лебедкажийско.Точно по тая причина не трябва да се стремите да уеднаквите всички състезания по трудност.Всеки сам да си преценява къде да кара,според подготовката на джипа и възможностите му.Но и състезателите да не съдят организаторите заради типа на трасето,всеки прави трасе според терена и природата.Сложно стана,НО!!!
                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                0885 660 613

                Коментар


                • #68
                  От: Трасе за трофи...дискусия.

                  Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                  Вярно е,на един му харесва повече "ралиджийското" или "друсни полянка",на друг хард-лебедкажийско.Точно по тая причина не трябва да се стремите да уеднаквите всички състезания по трудност.Всеки сам да си преценява къде да кара,според подготовката на джипа и възможностите му.Но и състезателите да не съдят организаторите заради типа на трасето,всеки прави трасе според терена и природата.Сложно стана,НО!!!
                  Абсолютно съм съгласен! Всеки сам решава, къде да кара. Когато едно състезание е направено с акъл и от хора, които знаят какво правят, макар и да не е било супер хард, но пък е било интересно и незабравимо за участниците- това състезание се превръща в стимул и пример за всички.
                  0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                  Коментар


                  • #69
                    От: Трасе за трофи...дискусия.

                    Аз съм против уеднаквяването на състезанията.
                    В траялния шампионат стана точно така, и на мен ми беше леко скучно миналата година. Няма значение къде се провеждаше състезанието-препятствията бяха много близки.
                    Та нека поне в трофито да се организират разнообразни състезания, в това е чарът им.

                    Има един стар спор за трудността на състезанията в България.
                    Двете основни становища са, че трябва да се правят трасета на световно ниво, че иначе няма развитие на машините, и другото е, че ако се направи толкова тежко трасето-няма да има джипове които да карат, защото в България няма такива машини.
                    Моето становище е, че трасето трябва да е съобразено с джиповете които се състезават тук, като всяка година нивото се вдига. С колко-по преценка на организаторите с оглед какви машини са се появили през изминалата година. Вярно е, че без трудност няма растеж.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Трасе за трофи...дискусия.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Аз съм против уеднаквяването на състезанията.
                      В траялния шампионат стана точно така, и на мен ми беше леко скучно миналата година. Няма значение къде се провеждаше състезанието-препятствията бяха много близки.
                      Та нека поне в трофито да се организират разнообразни състезания, в това е чарът им.

                      Има един стар спор за трудността на състезанията в България.
                      Двете основни становища са, че трябва да се правят трасета на световно ниво, че иначе няма развитие на машините, и другото е, че ако се направи толкова тежко трасето-няма да има джипове които да карат, защото в България няма такива машини.
                      Моето становище е, че трасето трябва да е съобразено с джиповете които се състезават тук, като всяка година нивото се вдига. С колко-по преценка на организаторите с оглед какви машини са се появили през изминалата година. Вярно е, че без трудност няма растеж.
                      И какво ново каза бре Кольо!?
                      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                      Коментар


                      • #71
                        От: Трасе за трофи...дискусия.

                        Приеми го, че съм гласувал.
                        Няма обявена анкета, или избори, просто си давам мнението. За да се случват нещата трябва да сме активни, и да се говори за тях.
                        И си мисля, че това е част от дискусията относно типа на трасето за трофи, та мнението ми не виси във въздуха.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Трасе за трофи...дискусия.

                          Кольо, далеч съм от мисълта, че не трябва да си даваш мнението- просто си плямпаме едно и също.
                          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X