Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трасе за трофи...дискусия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трасе за трофи...дискусия.

    Тенев , Стоян го е написал много добре
    Хард - не повече от 30 - 35 км на ден , възможно най трудни но задължително преминати с подготвена за такъв тип състезания машина . Лебедките - не е задължително всички SS-и да се преминават на лебедка , но трябва да има поне един със много / 5 6 7 .../ лебедки една след друга . Свързващите участъци между SS-те - да са сравнително трудни и да се преминават почти без лебедки , дълги стръмни изкачвания , дерета , стари корита на реки , реки , блата и каквото още ти предлага терена . Така средната скорост пада много и компенсира местата където може да се раздава газ . Навигацията - трябва да я има и тя да е не е лека , все пак караш трофи а не траял или затворено трасе .

    Софт - трасе 60 - 80 км , каране по съществуващи черни пътища , без никакви екстреми и ползване на лебедка / просто защото повечето нямат такава / . Навигацията със същата трудност като в клас хард , в крайна сметка ако и навигацията е лека тогава какво им остава ...
    Друго което в повечето случаи се омаловажава е продължителността на състезанието - за нашите условия 3 дни нормално , но и трите дни да са по пътна книга - тогава си проличава издръжливостта и подготовката на екипаж и машина .
    Така мисля аз , макар че пак ще ме емнат че нищо не разбирам ...
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #17
      От: Трасе за трофи...дискусия.

      ..
      Последно редактирано от Бакалов; 16-01-15, 20:44.
      "АСК ЗАГОРА 4х4"
      0897937797....по всяко време!

      Коментар


      • #18
        От: Трасе за трофи...дискусия.

        ..
        Последно редактирано от Бакалов; 16-01-15, 20:44.
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #19
          От: Трасе за трофи...дискусия.

          Тенев, както ти казах онзи ден, сухата река я пусни вместо да се кара по нея да се кара на зиг-заг. И половината трасе за деня е готово.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            От: Трасе за трофи...дискусия.

            ..
            Последно редактирано от Бакалов; 16-01-15, 20:44.
            "АСК ЗАГОРА 4х4"
            0897937797....по всяко време!

            Коментар


            • #21
              От: Трасе за трофи...дискусия.

              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
              ... Лебедките - не е задължително всички SS-и да се преминават на лебедка , но трябва да има поне един със много / 5 6 7 .../ лебедки една след друга ...
              Ааааа, малко са им, повече трябва да са...това да е само за загрявка

              Винаги ме е кефил термина "задължителна лебедка" Изпадам в транс и екстаз като го видя
              Нищо лично към никой, просто ми стана хубаво и затова...

              Коментар


              • #22
                От: Трасе за трофи...дискусия.

                Ееее, не така де! Хубава тема е отворил Тенев, а вие сега да я ос...те- стига сте се джавкали, иначе ще ви трия!
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • #23
                  От: Трасе за трофи...дискусия.

                  Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                  Ааааа, малко са им, повече трябва да са...това да е само за загрявка

                  Винаги ме е кефил термина "задължителна лебедка" Изпадам в транс и екстаз като го видя
                  Нищо лично към никой, просто ми стана хубаво и затова...
                  Не видях някой да е употребил "задължителна лебедка" ама щом те кефи
                  На Пловдив миналата година имаше два такива екстрема с много лебедки - на първия / където Хари спука радиатора и отпадна / бяха 5 , а последния се преминаваше минимум със 6 по най късия път . Атанас / макар че този екстрем го беше правил Антон / миналата година беше направил истинско трофи , както се казва -за образец
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #24
                    От: Трасе за трофи...дискусия.

                    Въпреки, че и мен ме кефят трасетата с много лебедки, споделям мнението, че не трябва при събирането на трасето да се слагат места които не могат да се минат по друг начин освен на лебедка.
                    Естествено-който е по-подготвен, или може да кара-ще го мине на ход, а който не-ще опъва въжето.
                    Точно това е и идеята-да се стимулира карането и майсторството при преминаване на препятствия и трудни места, а не да правим курс за кранисти.
                    Лебедката трябва да се разглежда като средство да се извадиш, ако нещо си объркал, а не като начин за придвижване.

                    Трасетата трябва да са сравнително тежки, но не и непреминаваеми на ход. Точно в това е идеята на трофито. Иначе отиваме към траяла, а това е съвсем друга дисциплина. Речни корита, реки с вода даже и над метър, стръмни изкачвания(но не на задължителна лебедка), и още по-стръмни спускания, дълбоки коловози, дерета с неравно дъно, камъни с големина на маса, все такива хубавини...

                    Страната ни предоставя навсякъде възможности за добро трофи, въпрос на организаторски мерак да направят подходящото трасе.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Трасе за трофи...дискусия.

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      Не видях някой да е употребил "задължителна лебедка" ама щом те кефи
                      Виж как хората уцелват броя на лебедките, не като тебе да го раздаваш скромно с някакви си 5-7 лебедки

                      Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                      . Лебедката е задължителна и за нормално подготвен джип да има поне 10-15 лебедки в трасето
                      Между другото, да попитам само, кога ще карат и ще карат ли изобщо, щото покрай тия схеми с лебедките, като смятам времето, май само ще "мятат"
                      Пак повтарям, не се заяждам с никого, просто ми е интересно, за да си направя концепция и за Кърджали...

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Въпреки, че и мен ме кефят трасетата с много лебедки, споделям мнението, че не трябва при събирането на трасето да се слагат места които не могат да се минат по друг начин освен на лебедка.
                      Естествено-който е по-подготвен, или може да кара-ще го мине на ход, а който не-ще опъва въжето.
                      Точно това е и идеята-да се стимулира карането и майсторството при преминаване на препятствия и трудни места, а не да правим курс за кранисти.
                      Лебедката трябва да се разглежда като средство да се извадиш, ако нещо си объркал, а не като начин за придвижване.
                      Кольо, за това мнение ти слагам голяма зелена точка + троянска сливова, отлежала бутилка + мезе !
                      Изкефи ме, изненада ме и ми спести писане ! Тенкю дето се вика в Шумен

                      Коментар


                      • #26
                        От: Трасе за трофи...дискусия.

                        Коле , точно в траяла хич не ги тачат лебедите , дори според думите на един наш приятел траяладжия е " Да опънеш лебедка в траялна зона е срамно " . А и на теб ли да казвам че едно препятствие може да се преминава на собствен ход в началото , но след петия шестия джип вече е само на лебедка . Другото е критерият- до колко ще е подготвен джипа с който правиш трасето , че да можеш да сложиш чертата докъде ще мине на собствен ход и докъде ще е на лебедка . Щото може и така - правиш трасето със супер подготвен джип , никъде не хвърляш лебедка , а на състезанието участниците се скъсват от лебедки ...
                        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение



                        Между другото, да попитам само, кога ще карат и ще карат ли изобщо, щото покрай тия схеми с лебедките, като смятам времето, май само ще "мятат"
                        Пак повтарям, не се заяждам с никого, просто ми е интересно, за да си направя концепция и за Кърджали
                        Остава и то достатъчно , при 10 часа контролно време имаш време за всичко - и да мяташ лебедки , и да караш , пък ако искаш можеш и да спреш да си починеш ...
                        Последно редактирано от Бакалов; 16-01-15, 21:09.
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Трасе за трофи...дискусия.

                          И кой претендира за "задължителни лебедки",хората с механични такива.Живко,Стоянчо-нищо лично,но купувам един "Самец",вземам на Близнаците задната лебедка под наем и съм номер едно,така ли?
                          Обещавам,ако ми остане време от ангажименти тая година,ще направя в В.Търново състезание по "мерене" на лебедки,на разтояние до 3 километра,но да се биеш поне 4-5 часа само на лебедки и пак ще е ТРОФИ така ли?
                          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                          0885 660 613

                          Коментар


                          • #28
                            От: Трасе за трофи...дискусия.

                            Живко, не бъди краен.
                            Много добре знаеш, че опитен състезател или организатор може да прецени що-годе добре кое препятствие ще се минава без лебедка и кое не. Говорим за средно подготвен джип, със средно можещ да кара пилот. Няма значение с какъв джип ще се прави трасето, щом организатора е опитен. Може да сложи препятствия като за джипа на близнаците, или за санта фе-то на Тодор. Кое ще сложи-въпрос на гледна точка на организатора.

                            Относно промяната на трасето-няма как, това е част от състезателния офроуд, но пак е във възможностите на организатора да избегне в максимална степен тези места. Знаеш за какво говоря-минаване през трупи, камъни, бетонови канали-все неща които не се повреждат, и са сравнително еднакви от началото до края.

                            Абе има ли желание...


                            @Тодор Христов-обещаното си го търся като наследство
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Трасе за трофи...дискусия.

                              Интересна тема, половината мнения изтрити още от първа страница. Тенев, не очаквах да хвърлиш бомбата точно ти в трофито, ама ме изкефи максимално. Най- добре, обаче първо да направим разграничение между средна и максимална скорост, че иначе става мазало. И да изясним каква ще е навигацията, като не искате полски и горски пътища, а да не говорим, че за азимути пък въобще не искате да чуете в трофи. Как ще се кара в деретата и по баирите- по ленти не става щото пък прилича на траял. А сега де. Ааа, забравих и, че лебедките трябва да са балансиран брой, ама колко е това, трябва някой специалист да каже.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • #30
                                От: Трасе за трофи...дискусия.

                                Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                                И кой претендира за "задължителни лебедки",хората с механични такива.Живко,Стоянчо-нищо лично,но купувам един "Самец",вземам на Близнаците задната лебедка под наем и съм номер едно,така ли?
                                Обещавам,ако ми остане време от ангажименти тая година,ще направя в В.Търново състезание по "мерене" на лебедки,на разтояние до 3 километра,но да се биеш поне 4-5 часа само на лебедки и пак ще е ТРОФИ така ли?
                                Не така Вальо , далеч съм от мисълта лебедката да решава състезанието особено пък механичната . Идеята е да е съвкупност от всичко - навигация , каране по тежки терени и SS-и някои от които да са с лебедки . Миналата година най тежкото трофи в България - това на Пловдив , го спечели Влади със електричка 9500 , а в същото време Киро от Видин / един от най добрите състезатели в БГ / със перфектна механична лебедка отпадна защото за пореден път машината го предаде . Лебедката не определя колко тежко да е трофито , просто тя е част от оборудването на една трофи машина
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X