Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

    До преди година и нещо в мобиле бг имаше уникално съхранен, не реставриран МБ 123 230, морско синьо на смешни км. за 21 000 пари. Колата наистина беше като нова, и вън и салона.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #62
      От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

      Искам да кажа на автора на темата, че ако дръпна с матрЯла и аз ще търся същото, като него, защото:
      -Динамиката на 123/300Д не е върха, но няма да се състезавам, така че ме устройва!
      -Модела става и за евридейка, защото се намират части на прилични цени.
      -Теглото от над два тона сухо тегло кара колата да "залепне" на пътя и зимата е много стабилна, за разлика от 124-та, която е "само" 1650кг., задния мост е по-малко натоварен и зимата си иска едно на ум и опит с "Лада"! М/у другото разпределението на теглото при 123-та е 50/50% на преден и заден мост!
      -Ако откриеш читав екземпляр ще съм ти полезен с магазини, майстори и...морги!
      -Още веднъж да кажа да приготвиш повечко лев, че после разходите са по-големи! Хвърляй по едно оков чуждестранните mobile-та, а там цените на читави 123-ки започват от 4-5000 евра поне. До 4000лв. е абсурдно да намериш що-годе запазено добиче от търсеният модел и по-добре не се занимавай!
      -Климатика го нямай за задължително условие-този двигател няма да усети допълнително монтиран такъв-демек няма да притриса и да гасне, като го включиш
      -Возията, стойката(ако не са омекнали пружините) и видът са забележителни(лично мнение)!

      П.С. Ако харесаш 123-ка, или 124-ка мога да ти кажа какво да гледаш, макар и от разстояние.
      Последно редактирано от mbenz; 19-01-15, 20:17. Причина: допълнение
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #63
        От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Искам да кажа на автора на темата, че ако дръпна с матрЯла и аз ще търся същото, като него, защото:
        -Динамиката на 123/300Д не е върха, но няма да се състезавам, така че ме устройва!
        -Модела става и за евридейка, защото се намират части на прилични цени.
        -Теглото от над два тона сухо тегло кара колата да "залепне" на пътя и зимата е много стабилна, за разлика от 124-та, която е "само" 1650кг. и зимата си иска едно на ум и опит с "Лада"! М/у другото разпределението на теглото при 123-та е 50/50% на преден и заден мост!
        -Ако откриеш читав екземпляр ще съм ти полезен с магазини, майстори и...морги!
        -Още веднъж да кажа да приготвиш повечко лев, че после разходите са по-големи! Хвърляй по едно оков чуждестранните mobile-та, а там цените на читави 123-ки започват от 4-5000 евра поне. До 4000лв. е абсурдно да намериш що-годе запазено добиче от търсеният модел и по-добре не се занимавай!
        -Климатика го нямай за задължително условие-този двигател няма да усети допълнително монтиран такъв-демек няма да притриса и да гасне, като го включиш
        -Возията, стойката(ако не са омекнали пружините) и видът са забележителни(лично мнение)!

        П.С. Ако харесаш 123-ка, или 124-ка мога да ти кажа какво да гледаш, макар и от разстояние.


        да разровя малко...
        Най-добрата, и най-поддържаната 123-ка в последните петнайсетина години...

        Коментар


        • #64
          От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

          Може и така да е, Вени. Продадох я само защото беше 200Д-60к.с. при тегло 2 тона! Ако беше 240, или 300Д никога нямаше да я продам, но още през 1997г. не намерих по-запазена 123-ка след една година активно търсене! Учудващо, но динамиката много се доближаваше до тази на TLK LJ-70-86к.с. при 1750кг. тегло
          Нормална скорост на магистрала и беше 115км.ч., като на равно определено и липсваше 5-та скорост.
          Правих и основен ремонт през 2000г., защото имаше паднала голяма шайба в картера(?!?!?), която в един момент "захапа" м/у зъбното колело на кол. вал и веригата и...!Ремонтът тогава излезе 2000лв., но беше направен перфектно!
          Абе хубави години бяха...

          Само за протокола, а и за да не се мъчи и друг, като мене-123-та се предлага само с 14" джанти! Джанти 15" стават само и единствено от 123-купе( с дебелите 5 лъча), и от никакъв друг цедес-личен и много горчив опит! Съжалявам, че нямам от последните снимки на 123-та с 15" джанти, които събирах по една, по две 4 години!
          Последно редактирано от mbenz; 19-01-15, 20:10. Причина: допълнение
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #65

            Коментар


            • #66
              От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

              Ама аз я помня още, бе, Пламене...
              Красота...

              Коментар


              • #67
                От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Ама аз я помня още, бе, Пламене...
                Красота...
                То може ли да се забрави от истински любител на марката, като теб, Вени?
                Еххх-младост(на 40г. бях тогава)...ама бях глуповат и си мислех, че следващите модели цедес ще са е-хеее...врЪо! Та не запазих поне 124Е/250Д!
                Последно редактирано от mbenz; 19-01-15, 19:40. Причина: корекция
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #68
                  От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                  Чичо ми продава 123-ка 240 D,маслено зелен металик,а тапицерията е червен плюш. В нашето семейство Мерцедес 123-ка е на почит. Имаме още един двигател 240 и един 300. Баща ми върна неговата на вторични преди 5 години и чак легна на леглото ,за да не гледа как я качват на платформата .Колата се намира във Варна ,така ,че при интерес пишете на ЛС. Наистина е запазен като модел , все пак чичо ми е тенекеджия и бояджия ,и му е слабост ,но го прибра в гараж и си кара голф 2-ка ,не че не иска мерцедеса,но разхода му е около 8 а голфчето около-4-5 .Поздрави
                  Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                  Уаз 469
                  Nissan Patrol Y160

                  Коментар


                  • #69
                    От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                    Привет пичове!
                    Ей това изкочи в шведско

                    300Д с 4степенна ръчна с.к. , на 190 хил.км петима собственика. Цена около 2500 евро.
                    Тази ще отида да я видя в събота.
                    И още една

                    На тази малко се двоумя. скрит регистрационен номер. Според обявата на 130 хил.км , 200 бензин
                    Малко извън темата

                    Ескорт от първите 3 -ма собственика. 130 хил.км, много ме съмнява ама...
                    Последната интересна-корола 78г , един собственик на 180 хил.км. Тази май най си струва да се види.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                      300D с ръчка па ако ще 15 собственика да е имала,закопала е поне половината.

                      ВЕрвай ми.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                        Ха ха !
                        Идеята е да не да ме закопава , а да ми вози задника три-четири пъти месечно. Майтап, не можах да се сдържа.
                        Един от най коравите мотори на мерцедес, ще я видим на какво прилича. Цената и е леко неприлична, затова и отблъсква повечето потенциални купувачи. Ако е запазена и смъкне с около 500 евро , в същност ако е запазена я вземам независимо дали ще има пазарлък или не.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          ...в същност ако е запазена я вземам независимо дали ще има пазарлък или не.
                          Аз ако съм и купувач бих спазвал златното правило в автопазаруването: "...'Тюнинга' смъква цената на колата с толкова колкото е струвало да се купи и монтира...". Тъй че за конкретната, и по отгатнати шведски цени:

                          - 1000 надолу заради джантите и гумите

                          - 250 за отвратните пушени мигачи

                          - 250 за това че си е позволил да пусне снимка с открехнат капак на кола на която ще иска такива пари, и поне 50 за терзанията ми дали е открехнат или просто толкова може да се затвори.

                          - 500 за терзанията ми какво още може да е "тюнинговал" по колата и за гаданията ми как тези валяци са се отразили на окачване, лагери и шаси ако е карана дълго така.

                          - 50 за времето което ще прекарам в слушане на глупостите му докато ме убеждава че тези "подобрения" всъщност вдигат цената на колата.

                          - 200 за наказание че е окипазил хубавата кола.

                          Към получената сума ще добавя великодушно 100 евро такса "...иначе кюрдите ще я купят за да си я карат с крадена домашна нафта...", и още 50 ако успее да ме излъже на коя точно оригинална разцветка на Мерцедес от ония години пасва тази боя.

                          И цената горе-долу ще се върже на истинската стойност.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #73
                            От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                            Тази горната е направо окепазена! Прав е Гоблина, ама квото и да и смъкнеш... не е в оригиналния вид...
                            Честно да ви кажа, много отдавна не съм виждал по пътищата и в Австрия и в Южна Германия 123-ка...
                            В гаражи ли ги държат, по изложби ли...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                              В тая тема в беля ще ме вкарате !! Покрай нея се загледах тук какво има ... и ето какво изскочи
                              Mercdes 380 SEL 1982 ... на 78 000 хиляди! Само за 2400 канадски .. или пък и по-малко
                              Тук може да се вярва на обявените километри - не лъжат хората.
                              http://www.usedvictoria.com/classifi...0-obo_24669380

                              те и един дизел .. в идеално състояние, но и на други парички
                              http://www.usedvictoria.com/classifi...iesel_24636438

                              Коментар


                              • #75
                                От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                                В тая тема в беля ще ме вкарате !
                                уаууу, тия много хубави бе... тук ще трябва да се издирват по гаражите на дедовци с бастуни и бабета с дантелени шапки... казвам ви, не съм виждал скоро такива... а и цените... са направо и състоянието... колекционерите веднага ще ги налапат и по X3 и X5...
                                Бре тая Америка, бре тая Канада... а уж тук са правени...
                                макар, че 380sel съм мяркал по-често...
                                Последно редактирано от ivied; 23-04-15, 19:52. Причина: цената

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X