Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

    Между другото още от средното образование 90-91 година,мечтаеше за такава кола,сега са 4 ,една от тях купи преди 4-5 години на жена си с думите,ако ми родиш момиче,ще ти купя такава като моята,роди се момиче.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
      Една снимка на една наистина хубава 300д ат, клима и хубава червена боя.

      Пп. Щях да забравя. Металните тасове в цвета на боята са задължителни.
      Тази кооперация е на ъгъла на "6-ти Септември" и "Славянска", ма що съм пропуснал да забележа тази красавица ?!

      P.S. Преди 22г. имах 240D Автомат, а малко преди това 180 бензин за реставрация, пък и му бях приготвил дизелов двигател.
      123-ката ми липсва, а се радвам, че се отървах от мечока на време, че това със старите коли е страшна болест.

      P.P.S. ... ама тайничко си мечтая за някое читаво 123С !
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

        Хубави и интерсни също са 123 250-ките. Прекрасен мотор за онова време. А купето е наистина красиво.

        Червената не спира там, там я снимахме.

        Коментар


        • #19
          От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

          Уникален автомобил !

          Имах възможност да карам такъв, около месец, в далечната '92.
          Беше с 4 скорости.
          На 2-ра вдигаше 110 (по стръмен баир!) , а на 3-та 170.
          От "Черковна" (Тогава, все още, си беше "Паун Грозданов". ) и "Оборище" до Люлин 10, "Блока с розата" (който си го спомня ) 3.5 минути, това около 4:30 сутрин, разбира се. Резултата беше проверен няколко пъти.
          ... и други простотии, но не ми е удобно да споделям.

          ... та за въпросният 123 250, беше с всички възможни екстри, но без климатик,
          и ми направи впечатление, че всички 250 бяха с по-висок клас на оборудване, за разлика от 280, без значение дали бяха карбуратор или инжекцион !
          Разхода не искам да коментирам, ама и аз бая му се радвах.

          Никога не съм карал, или возил, в 123 с климатик и ми е интересно как ще работи, особено на фона на всички "тройници" с които са наблъскани новите коли ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

            Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
            .......М' То т'ва днешното Mercedes - Mercedes ли е?
            ......
            А , Мерцедес .... Никакъв Мерцедес не е , само марката му е такава . Иначе отвсекъде си е Москвич.

            Иначе , с така заложените параметри , на колегата наистина ще му трябва много , ама много късмет .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              А , Мерцедес .... Никакъв Мерцедес не е , само марката му е такава . Иначе отвсекъде си е Москвич.

              Иначе , с така заложените параметри , на колегата наистина ще му трябва много , ама много късмет .
              Е от 123 с климатик има ли изобщо?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                Има има....

                Коментар


                • #23
                  От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                  Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                  Има има....
                  Че от завода са излезли няколко бройки знаем.
                  Те и със задни ел стъкла има на теория
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                    Има моят бял лебед беше такъв 123 300 дизел 4 бр. ел. стъкла, клима, подгряване на преден и заден прозорец ,а бе класика.
                    Още не съм си простил ,че го продадох.
                    Скоро видях един уникат в дружба на паркинг ,обаче беше бензинов с фул екстри.
                    Напред и нагоре
                    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                    0886769809-Юлиян
                    kiko00@abv.bg

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                      Каква теория,на снимка съм виждал със задни ел.стъкла.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Че от завода са излезли няколко бройки знаем.
                        Те и със задни ел стъкла има на теория
                        По онези времена разпечатката с екстрите беше къде трийсетина страници, а Мерцедес се славеше като единствената марка при която обявената цена е "приблизителна", понеже за да си я докараш във вид удобен за логаритмуване трябваше да я удвоиш. Също се славеха като единствената марка при която можеш да умножиш цената по 2.5 само с екстри. При другите марки и да ги надиплиш всичките екстри пак не можеше да се удвои.

                        В трети клас им пишех писма че искам да си купувам мерцедес и ми връщаха пълни пликове с проспекти, разпечатка с екстрите и писмо започващо с "Уважаеми господине" и ми обясняваха каква ще ми е цената да ми я докарат до което искам пристанище в Алжир (5000 марки май беше), и каква отделно ще е цената техен човек да ми я докара на адрес, и да ми я сдаде след последна проверка.

                        Единствени те играеха играта и ме брояха като възрастен, другите пращаха само диплянки и рекламни лепенки.

                        Имаше абсолютно всичко. Не задни ел. стъкла, хладилен багажник имаше. Имаше екстра "тропическо изпълнение" (подсилен климатик), северно изпълнение, имаше възможност за различен акумулатор, и каквото още се сетиш.

                        Естествено климатика (обикновения) беше 2500 марки (на ония пари), дясно огледало беше поне 500, и тъй нататък. Модерните коли ги псуваме че са боклуци, ама такива нежни моменти ги забравяме (може би понеже в крайна сметка много малко хора у нас са поръчвали нова 123ка по каталог )

                        Това че рентакарите на Балкантурист и първите бивши таксита внесени в България са били без задни ел. стъкла е съвсем друг момент, нямащ отношение към това колко такива са изкарани от завода.
                        Последно редактирано от Goblin; 16-01-15, 17:11.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Това че рентакарите на Балкантурист .
                          Да де, ма тука обсъждаме кво се продава на вторичния пазар в България.
                          Където:
                          а) няма живи 123
                          б) малкото налични са климатик до хладилния багажник
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                            Даммм, всичко го има написано.













                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Да де, ма тука обсъждаме кво се продава на вторичния пазар в България.
                              Където:
                              а) няма живи 123
                              б) малкото налични са климатик до хладилния багажник
                              Дръзко твърдение, освен за моментно състояние на пазара (какво се продава в момента). Какво е внасяно, кога и кой в момента си го държи няма как да знаем. В крайна сметка това в много отношения си е колекционерска кола.


                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Даммм, всичко го има написано.
                              И това го брой при 2.25$ за един паунд (вярно - през 1908та курса на долара беше много нисък, четири години по-късно беше се удвоил).
                              Последно редактирано от Goblin; 16-01-15, 17:25.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся Мерцедес 123 300Д с климатик

                                Колекционерска кола обикновено изключва ежедневката в която да вози булката на климатик.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X