Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - вибрация след изключване на преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2 - вибрация след изключване на преден мост

    Здравейте,
    Пак аз Видяло се е, че докато не го преровя целия тиранозавър, нито той, нито аз ще мирясаме.
    Намислил съм да сменям маслата по дифовете, скоростите и раздатката, че не знам кога им се е случвало подобно щастие за последно.
    Естествено, преди смяната ще погледна LSD-то до колко е живо, та ако има нещо за правене, да се прави преди новото масло.
    Тези проактивни размисли ме подсетиха, че преди време бях забелязал проблем при изключване на предня мост. Не винаги, но се случва, след изключване да се появява вибрация отпред в дясно. Вибрацията не е съвсем слаба и се появява около 70 км/ч. При по-бавно / бързо каране намалява значително, но пак си я има. При включен мост и без това доста неща се изменят, но като че ли я няма. "Проблемът" се опарвя, когато след изключване на предния мост покарам няколко метра на задна. Това временно решение май ми се оказа навик и от тогава този проблем не ме е подсещал за съществуването си. Обаче си го има и колкото и да го мисля, не измислям да е нещо съвсем безобидно Хъбовете в един определен бъдещ момент ще ги сменя с ръчни (основно защото доста карам и из града и не виждам смисъл да търкалям железата), ама ако беше от автоматичните, то май не трябваше да вибрира толкова. Имате ли жокер какво да гледам? Пък и някой "наш" подготвен за целта сервиз из София?

  • #2
    От: Терано 2 - вибрация след изключване на преден мост

    Прочети какво пише на сенника на шофьорското място.

    Коментар


    • #3
      От: Терано 2 - вибрация след изключване на преден мост

      Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение



      Хъбовете в един определен бъдещ момент ще ги сменя с ръчни (основно защото доста карам и из града и не виждам смисъл да търкалям железата)
      Ако е само затова според мен не си давай парите на вятъра-като си с ръчни и караш на ,,заключено,,пак ще търкаляш железа.Защо не свалиш твоите да измиеш старата смазка и да сложиш нова/подходяща за това място/и съм почти сигурен че няма да ти се налага да караш на задна ,ще си освобождават при първото по-рязко пускане на газта.Аз поне така направих.Между другото на хъбовете в 90% всеки си слага грес каквато намери.Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: Терано 2 - вибрация след изключване на преден мост

        В общи линии, затова отворих темата.
        Не съм убеден че са хъбовете и реших да питам.
        Порових с търсачката. Видях разни теми в които Андро споменава за тоя проблем. От контекста изглежда, че е обсъждано, но не можах да изнамеря къде
        Основното ми притеснение е вибрацията, която я няма при включен преден мост, а се появява при изключването. Ок, съгласен, хъба може да не изключва, щото и тях още не съм ги отварял за смяна на греста. Но дори да приемем че не изключва, то защо има вибрация? По идея просто ще се търкаля полуоската и толкова. За да вибрира, нещо някъде трябва да не е баш в ред. Може и да не съм прав де.
        Дано се позадържи по-топличко времето, та да ги разхвърлям хъбчетата набързо за промивчица
        Сегасе сетих, че на това терано преди време му сменяха ляв преден лагер, че го беше схрускал (още не го карах аз). Не помня само лагер или и главина, това обаче частично ми подсказва, защо проблемът сега е от дясно

        Коментар


        • #5
          От: Терано 2 - вибрация след изключване на преден мост

          По принцип на Тераното лагерите се оставят без луфт/веж сервизното/даже леко трябва да задържат.Ако има луфт на лагела и хъба не е ,,изключил,, познай на къде се предават вибрациите-ти сам си се досетил де

          Коментар


          • #6
            От: Терано 2 - вибрация след изключване на преден мост

            Пиша, колкото да "затворя" поне логически темата
            Остана ми малко време да се заровя по хъбоовете. В десния греста, не стига че беше много, ми се беше поизпекла.
            Размятах ги на колкото може, почистих ги и ги смазах по-тъничко, без да прекалявам с греста. Сега предния мост си се включва и изкючва както трябва. Вибрацията изчезна, но причината си остана - десния лагер ми е с по-голямшък луфт. Тези дни ще го натегна, както е по ръководство, но ми се струва, че най-вероятно е пътник и ще се сменя.

            Коментар


            • #7
              От: Терано 2 - вибрация след изключване на преден мост

              Въпреки всичко е по добре ,като изключиш предния мост ,да дадеш няколко метра назад ,да изключи съвсем.
              Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
              Уаз 469
              Nissan Patrol Y160

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X