Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пушка за лисица в БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пушка за лисица в БГ

    Вьпрос,какво ми става аз си знам,вие кьжете на права пьтечка ли сьм.

    Лов на лисици в БГ на около 200 метра и малко горница,тьрси се добрата пушка за кекав като мене,тежки неща не мога да мькна.
    Tikka JRTE352 T3 Lite 7mm-08


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tikka-t3-lite-7mm-08-jrte352-with-rings.jpg
Прегледи:1
Размер:11.7 КБ
ID:6077095

    • Caliber: 7mm-08 Remington
    • Weight: 6.6lbs
    • Rifle Overall Length: 42.5"
    • Action: two locking lug T3 action
    • Trigger: single-stage TRIGGER pull is adjustable 2 to 4 lbs
    • Safety: two stage
    • Rifle Barrel Length: 22.4"
    • Rifle Barrel Twist: 9.5"
    • Rifle Stock: glass-fiber reinforced copolymer polypropylene
    • Scope Mount: tapped to receive standard (Weaver) scope mount bases






    От това по-добро за тия пари има ли?В тоя калибьр или???Минусите на избора?

    Мерси
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Пушка за лисица в БГ

    Защо пък точно за лисици?
    Като гледам цената му е около 600 $
    Аз лично ползвам това за тези цели:
    Пушката е лека и късичка и не заема място
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28916683.jpg
Прегледи:1
Размер:79.2 КБ
ID:5634890
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Пушка за лисица в БГ

      Що се подпичкваш сега с мене,аз 22ка си имам,ЧЗ455 ма калибьра му куца и ми трябва нещо наистина ловно,а не флоберка.

      Лисици и калибьра горе на 200 метра и горница ме вьлнува,бой в главата на 150 метра с флоберка сьм го покрил.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Пушка за лисица в БГ

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Що се подпичкваш сега с мене,аз 22ка си имам,ЧЗ455 ма калибьра му куца и ми трябва нещо наистина ловно,а не флоберка.

        Лисици и калибьра горе на 200 метра и горница ме вьлнува,бой в главата на 150 метра с флоберка сьм го покрил.
        Не съм запознат какво имаш,сори


        Значи ти трябва 223. Ремингтон 700

        Ето и филмче
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Пушка за лисица в БГ

          Тежи и му кекав патрона за това тегло,имам СИГ SSG3000 ако е за болт и карабина която спокойно бие на 300 метра тенис топка / карабината,не аз /.

          Тика Т3 лайт 7мм-08 за лисици до около 300 метра добре ли е или?


          Тиката е 6.6 либри,Сига ми е 12 и нещо или двойно,ремингтьна е 9 и малко.Тиката в тоя калибьр бие и има сила на 300 метра спокойно и не виждам смисьл да се мькне нещо тежко из гората та за това питам.
          Последно редактирано от BENZBOSS; 14-01-15, 18:59.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Пушка за лисица в БГ

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Тежи и му кекав патрона за това тегло,имам СИГ SSG3000 ако е за болт и карабина която спокойно бие на 300 метра тенис топка / карабината,не аз /.

            Тика Т3 лайт 7мм-08 за лисици до около 300 метра добре ли е или?
            Моята Тика е кал 308 WIN и основно я ползвам за едър лов . Ловувал съм с нея и на хищник / лисица ,чакал / на стървилище , но там разстоянието не е голямо. Мисля че за калибъра който си посочил е излишно голям за острел на лисица , а оръжието пряко сили ще покрие тази дистанция откъм точността . Търси нещо с по дебела цев , нещо за бенчерест стрелба в калибър 270 WIN .
            Къде ще ги стреляш тия лисици на такова разстояние от 300 м , направи си едно чакало и стървилище и спокойно си ги бий от 100 м
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #7
              От: Пушка за лисица в БГ

              5,6x52r е калибърът за тая цел. Пушка - според бюджета. За лисици от чакало виж CZ584, 5.6x52R + 12. Ако можеш да стреляш - доволен ще бъдеш.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Пушка за лисица в БГ

                ...калибър 270 WIN ... МалиЙ, яко омекнаха китките ... Само преди 80 години Джим Корбет е трепал с .270 тигри-човекоядци в Кумаон...(С.Индия).
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Пушка за лисица в БГ



                  Мерси,ще прегледам.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пушка за лисица в БГ

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    ...калибър 270 WIN ... МалиЙ, яко омекнаха китките ... Само преди 80 години Джим Корбет е трепал с .270 тигри-човекоядци в Кумаон...(С.Индия).
                    Чел съм книгите като дришляк.

                    http://chitanka.info/text/20700-leop...ot-rudraprajag

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пушка за лисица в БГ

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      5,6x52r е калибърът за тая цел. Пушка - според бюджета. За лисици от чакало виж CZ584, 5.6x52R + 12. Ако можеш да стреляш - доволен ще бъдеш.
                      Може ли някакви предложения за марки и модели пушки в този калибър. И дали се продава в България. Поздрави.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пушка за лисица в БГ

                        За мен, си избрал правилната марка на пушката.Калибърът, ако не ти трябват кожите става, но не е типично хищничарски. Като цяло, рядък за България.Излишно мощен, даже и с най-леките куршуми. В БГ, класиката за хищници си е 223 rem. За да стреляш лисица или друг хищник на 200-300 м., което в общия случай значи на здрачаване или нощно време, трябва да го виждаш, т.е определяща тук е оптиката, а не калибъра. Патроните в 7mm-08 Rem по нашите географски ширини са кът по магазините.В момента, в сайта на най-известния продавач на патрони има само 6 вида с цена от 1,55 лв. до около 5 лв. Предимство е, че калибъра става перфектно за най-масовия лов у нас, този на диво прасе!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пушка за лисица в БГ

                          Видях някои предложения за Щаер.
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пушка за лисица в БГ

                            АЗ Тикка гледам ма не знам какви патрони се продават в БГ,като видна диванна нинджа аз залагам на разпространени такива - 223,308,7.62 Х39 или нещо от сорта.

                            Да речем,че Тиката в 223 ще го дотика тоя патрон на 300 метра / не знам защо ма ми е мерак с тия метри,на 100 по-добре с флоберката да се пробва / и сме решили кое да е,идва другия вьпрос.

                            Оптика до 1000 долара - гледам Никон Бушмастьр май беше за 200 кинта от 400,делана за тоя калибьр.Гледам и вортекс Вайпьр намален на около 650 долара.Препорьчайте ми нещо от сорта което се намира в БГ на нормална цена,30 или 35мм на тялото примерно
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пушка за лисица в БГ

                              Ще приема че съм сънувал и че всъщност не съм трил нищо. Да видим кой ще се събуди.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X