Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Турция 2015

    Преди няколко години не пречеше да си минаваш с мотора покрай бариерата, без да плащаш, въпреки камерите. Сирените си виеха де. Ама то веднъж се настъпва мотиката
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • #47
      От: Турция 2015

      Прясно инфо за HGS системата. Върнах се от петдневно пътуване в комшиите преди ден. Имах да минавам около 70 км. по магистрала около района на Измир, щото не ми се набутваше в градския трафик и не исках да еспериментирам. Стикери се продават на самата граница. В случая М.Търново. Щом там има, значи ги има и на останалите. Цена 35 турски лири. Продават се и на гишета в началото на всяка магистрала. За колко километра важат обаче не знам. Надявам се да използвам стикера още няколко пъти. Щото магистралите не са ми приоритет. То там всички първокласни, а и доста второкласни пътища са като магистрали. При всички случаи много по добри от нашите "магистрали".
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • #48
        От: Турция 2015

        Ето тук в този руски сайт има тарифите и друга важна информация за таксите, и магистралите в Турция, пък и в други държави. Всеки може да си сметне, каква сума му е необходима за преминаването през различните магистрали и дали ще му стигне минималната сума за стикер 35 лири, от която 5 лири струва самият стикер. Магистралата Одрин - Истанбул е 7,25 лири за МПС категория 1, а само за минаването през мост над Босфора в посока от Европа към Азия пак за категория 1 (мотори, коли, пикапи и малки бусове) таксата е 4,25 лири. http://autotraveler.ru/turkey/
        Последно редактирано от ВладиЧ; 08-05-15, 07:21.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #49
          От: Турция 2015

          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          Има ги все още и двете. Картата е OGS система, а стикера е HGS система. Планирало се в бъдеще стикера да се махне и всички да минат на карти OGS, но за сега важат и двете. Стикера пък който се ползва и в момента заменил по-старата система KGS, която давала много грешки.
          Така че и карта да се вземете, и стикер все важи, стига да ви стигнат парите да не минете някъде транзит, щото глобата била 11 кратна на стйността, която дължите за неплатеното преминаване. Това изрових от интернета. Картата е малко по-скъпа от стикера 40 срещу 35 лири за стикера (минимална сума), но май картата може да се дозарежда, а стикера не. Картата я водят "транспондер".
          Не е точно така. Сега системата е само със стикер HGS, старите KGS карти важат, но като се изчерпи сумата се заменят с HGS. И новите HGS, които се лепят на вътрешното огледало за обратно виждане и трябва да не са затъмнени от челния прозорец /това за автовобилите/ като мине 1 лято и се опекат от слънцето спират да отчитат, но после системата автоматично си сваля пари от сметката на HGS, ако има депозит естествено. При преминаване и вой на сирени, ако има полицаи те спират автомобила, правят проверка в сайта по номера на МПС и Ви пускат, ако има депозит.
          Сега се обмисля модернизирани, или смяна с нова система, но пак старите карти и HGS ще важат до изчерпване на депозита.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #50
            От: Турция 2015

            Минаха неусетно три години от големите амбиции за обиколка на цяла Турция, през които обиколих само Мраморно море! И ето изненада - другата седмица съм свободен и мисля да пробвам най-сетне двете морета и Арарат! Лошото е, че имам 8-9 дни на разположение и това при 5400км прогнозен преход прави по 600км на ден минимум - демек ще е търчане основно, но по-добре от нищо, че нито аз нито Хондата ставаме по-млади! Дали ще ми стигнат силите също не е ясно, но знам със сигурност, че е по-вероятно тази машина да ми вземе здравето отколкото аз нейното! Не вярвам някой да успее да се присъедини в последния момент, но може да има и други луди... Тръгвам в събота от София и ще търся хотели в тези прогнозни градове - Ayvalik, Side (след Анталия), Gaziantep, Van, Rize, Kastamonu, Sile. Арарат ще си го гледам от пътя, за офроуд просто няма да има време!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #51
              От: Турция 2015

              На добър път!
              Ще чакам с интерес, че и на мен сякаш ще ми се освободят едни 9-10-11 дни след средата на септември. Та също си мисля за нещо такова стегнато и набързо - черноморското крайбрежие, Немрут, Каменния път, Арарат, евентуално за малко в Грузия...
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • #52
                От: Турция 2015

                Така, както си го дал маршрута колега, най-напред ще караш по крайбрежието на Средиземно море, после по край самата граница със Сирия, после отиваш, около езерото Ван и Арарат, където са кюрдски райони... Надявам се да нямаш никакви премреждия и нежелани срещи, и контакти със официалните власти, (пък, и с неофициалните) по всичките тези места.
                Обиколката е интересна и тъкмо ще научим съвсем актуална информация, точно, какво става там. Освен това сезонът вече е започнал, така че по средиземноморското крайбрежие чак до Анталия ще има повече трафик полиция, та ще трябва да внимаваш със скоростта, и да си отваряш очите. А по другите места пък, ще има повече армия и жандармерия.
                Последно редактирано от ВладиЧ; 21-06-18, 08:20.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #53
                  От: Турция 2015

                  Успех, колега!
                  Имам бивш колега в Диарбекир, говори английски, много свестно момче. Ако нещо се наложи - може да се разчита. Имай го като вариант.
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #54
                    От: Турция 2015

                    Благодаря колеги! Дано всичко мине безаварийно! Сега си купих лири, но като гледам курса /0,37лв/ май няма да ми стигнат по 200 на ден?! Миналата година ме оправяха по 150 лири дневно - хотел, обяд, вечеря и някоя такса.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #55
                      От: Турция 2015

                      Е няма да е днес! В тоя дъжд не ми се тръгва на дълъг път, пък и чак сега разбрах, че утре има избори в Турция - мисля да ги пропусна! Ако се разбера с фамилията да ми отпуснат цяла самостоятелна отпуска мога да тръгна в понеделник и да не бързам толкова.
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #56
                        От: Турция 2015

                        Готово! Тръгнах миналия понеделник и се прибрах късно снощи, за седем дни навъртях 5340 км и видях много красоти. Маршрута беше почти без изменения - София-Ayvalik-Side-Gaziantep-Van-Rize-Cide-София, трафика беше ужасен на места, но мотора не може да бъде спрян по никакъв начин! Излезна ми средно по стотина лева на ден храната, хотела и бензина. Хондата се представи блестящо и освен, че поставяше на място разните местни рацери, даде стабилен разход 3.5/100 при доста динамично каране и разнообразни условия: от над 40 градуса на сянка към Диарбекир, до пороите около Черно море. Арарат ми взе акъла и само там си позволих цял час почивка, да седя и да го зяпам безмълвно - в Киргизия също бях по големи планини, но тази е просто огромна в сравнение с околните. Планините около Анталия също са много интересни и красиво начупени - има идеално копие на Пирин над Денизли, мислех да го снимам и да питам един банскалия "това Конче къде е"?! За съжаление нашето море ме посрещна с проливни дъждове и там не беше голям кеф, искам само да отбележа участъка след Синоп до Амасра - много красиво, но екстремно и в дъжда направо опасно с този тесен безумен път и летящи насреща камиони! Последните три дни си ме валя на почивки и това ме накара да съкратя пътуването с един ден и да взема последните 1054 км на един път, което за мен си е персонален рекорд. За тази седмица не срещнах нито едно не-турско МПС и не видях турчин да говори някакъв чужд език, за сметка на това всеки един задминат от мен почваше да ме гони докато ме мине той и след това се успокояваше и пак го минавах - може би има нещо в Корана, че ако те мине някой на магаре трябва да го догониш на всяка цена за да отидеш в Рая? В Чанаккале ме подгони една пирамида както си беше с дограмата за монтаж, стигна до 130 преди да се убеди, че няма да ме стигне - през това време се виждаше как летят разни парчета и хартии от каросерията! Това което направи това пътуване, с тези средно 760 км/ ден, възможно, бе пълното неспазване на ЗДП особено в населените места където всички летят в пакет със 100! Като цяло е голяма свободия и ще ми трябва време пак да се върна към "цивилизованите" рестрикции!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #57
                          От: Турция 2015

                          Благодаря за споделеното.
                          Може ли да дадете трака и ако има някоя и друга снимка.
                          35/100 с каква средна скорост?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Турция 2015

                            Стискам ти ръка, колега!
                            Аферим!

                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #59
                              От: Турция 2015

                              Трак нямам, а за средната скорост излиза към 80: 760 км за по 9-10 часа на ден. Ето някои снимки:
                              Троя естествено:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1155.jpg
Прегледи:1
Размер:475.7 КБ
ID:5793672Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1159.jpg
Прегледи:1
Размер:777.3 КБ
ID:5793673
                              Айвалик
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1162.jpg
Прегледи:1
Размер:335.3 КБ
ID:5793674
                              Малко почивка
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1164.jpg
Прегледи:1
Размер:638.0 КБ
ID:5793675
                              Каньон преди Анталия
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1165.jpg
Прегледи:1
Размер:633.2 КБ
ID:5793676
                              Сиде
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1169.jpg
Прегледи:1
Размер:328.3 КБ
ID:5793677
                              Между Анталия и Адана
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1173.jpg
Прегледи:1
Размер:538.6 КБ
ID:5793678Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1174.jpg
Прегледи:1
Размер:511.1 КБ
ID:5793679
                              Газиантеп
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1177.jpg
Прегледи:1
Размер:323.9 КБ
ID:5793680
                              Една от основните цели на пътуването за приобщаване към най-будните българи
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1180.jpg
Прегледи:1
Размер:441.2 КБ
ID:5793681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1181.jpg
Прегледи:1
Размер:477.1 КБ
ID:5793682
                              Ван
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1185.jpg
Прегледи:1
Размер:285.9 КБ
ID:5793683
                              Вулканът срещу Арарат
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1190.jpg
Прегледи:1
Размер:467.3 КБ
ID:5793684
                              Иранската граница
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1191.jpg
Прегледи:1
Размер:458.9 КБ
ID:5793685
                              Голям и Малък Арарат
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1192.jpg
Прегледи:1
Размер:479.7 КБ
ID:5793686
                              Медитация под върха
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1196.jpg
Прегледи:1
Размер:549.3 КБ
ID:5793687
                              Черно море
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1197.jpg
Прегледи:1
Размер:445.4 КБ
ID:5793688
                              Джиде
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1198.jpg
Прегледи:1
Размер:368.0 КБ
ID:5793689
                              Единствената сушинка за проверка на нивото на маслото
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1199.jpg
Прегледи:1
Размер:399.9 КБ
ID:5793690
                              Време е да се прибирам вече
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1200.jpg
Прегледи:1
Размер:286.4 КБ
ID:5793691
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • #60
                                От: Турция 2015

                                Благодаря за споделената разходка.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X