Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Турция 2015

    В Ирак не може да караш мотор,ще те отстрелят,виждал съм на юг мотори с ремарке руски модели.Бях на среща на скутери в Багдат .При кюрдите не съм ходил,по границата с Ирак незнам как е с мотор,призумцията е че с мотора можеш да заобиколиш чек поинта и да избягаш бързо както и да си терорист.За палатката е ясно,венците можеш да си смениш по пътя,както и веригата естествено с подходящия инструментариум,масла филтри също не е проблем по пътя.Провери си инструментите за сваляне на колелата,при мен се оказа че задната се сваля с ключ който не фигурира в комплекта на кавазаки,а предната с шестостен 12 мм.който трябва да е много здрав ,стана от пневматичен гайковерт,без тях на пътя си мъченик.

    П.п завиждам ти за възможноста да правиш такива планове.
    Последно редактирано от Roninn; 22-04-15, 19:37.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Турция 2015

      Ранно и късно лято. Но дъжда си е опция, при всички случаи.
      Странно е да залагаш на някои неща , като каране до лимита на веригата , и то за такова дълго пътуване. За гумите - фитил и спрей с лепило може да ти спестят главоболия. Съдейки по размера на обиколката, и това че ще спиш в хотели, едва ли проблема е финансов, особено и при цените на бензина в Турция, но явно имаш някаква мотивация за това.

      Коментар


      • #33
        От: Турция 2015

        Просто бях решил да изкарам и този сезон без да пипам нищо и ми трябва време да се настроя пак за ремонти! Иначе веригата си е за смяна, въпреки че още е на края на зелената зона, защото миналата година на връщане от връх Солунска Глава над Скопие /40 километра отвратителен каменист офроуд в едната посока/ ми падна на един завой преди Крива Паланка, добре че не потроши нищо, но вече не може да й се има доверие!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #34
          От: Турция 2015

          Смени си ги бе човек. Защо ще се циганиш? Палатка, шалте и чувал в Турция не искаш да носиш, а ще носиш верига, венци и инструменти, та да ги сменяш на пътя? Защо? Какво ще спечелиш от такова упражнение?
          За заобикалянето на чек пойнт имах в предвид връщане и минаване по друг път, а не бягане през полето, около чек пойнта... Не прави такива глупости, защото направо ще те застрелят, пък чак после ще тръгнат да проверяват кой си. Около Арарат може да се пробваш да минеш по някакви черни пътища. Може и да стане номера, и да минеш. Ако те върнат, ще те върнат на главният път, какво толкова. Ще се правиш на луд, не чух, не разбрах, аз съм турист и т.н... Нас така ни изгониха с Любака и не можахме да видим изворите на Ефрат след Ерзинчан. Той беше ходил там няколко години преди това и се засилихме пак през 2008 год, но вече на този път имаше бариера и пост на армията. Седяхме половин час там под дулата им, до като ни проверяваха кои сме, и какви сме, и после хайде обратно на главният път за Ерзурум.
          За времето. Турция е голяма, и когато и да тръгнеш от май до октомври все ще уцелиш, и жега, и студ, и вятър, и дъжд. Има много проходи над 2000 м нмв, много планини. Ще минеш по край снега даже и през август, а долу в ниското ще има жеги до 35-37 градуса, пък и повече на места. Така че всякакви дрехи ще ти трябват.
          А и за бензина. Не е особено качествен турският бензин, но за сметка на това пък е скъп. В момента мисля, че е към 3 лева литъра А95 коршунсуз (безоловен).
          Последно редактирано от ВладиЧ; 23-04-15, 09:07.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #35
            От: Турция 2015

            Че заден венец се сменя за 5 мин.повече от свалянето и качването на гумата.А....и в тоя живот печелиш само разходи,без малък комплект гедоре не тръгвам без значение дали ще ми потрябва някога,в колата нямам и отверка дори,това щото ако спре и да имам инструмент малко са нещата които мога да направя,с мотора не е така.Нося си кабели за диагностика на еку и ги еку ,винаги стоят в чантата на лаптопа а той в задния куфар
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Турция 2015

              Зад граница всяка дреболия, става проблем. По хубаво е да си подготвен, и се чувстваш по-добре, не мислиш за проблеми, а се наслаждаваш. Винаги може да стане нещо непредвидено , но може да се намали вероятноста за това, и да не ти скапе всичко... Пътувал съм с какво ли не и как ли не, но горното е факт.

              Коментар


              • #37
                От: Турция 2015

                Обещавам да приведа мотора в ред преди обиколката! Сега се сетих за нещо друго - никога не съм карал по магистрала в Турция, а гледам че мостовете през Босфора са платени. Как става при моторите - пак ли с такава електронна винетка, ама къде да си я лепна? Ако може някой да обясни по-подробно!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #38
                  От: Турция 2015

                  Да, с такава винетка.Но имат такива само за мотори,прилича на дебитна карта.Аз си бях взел такава,и си я държах в един прозрачен джоб на десния ръкав на якето,и устройствата ме чекираха без проблем!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Турция 2015

                    Границата - Истанбул плащаш кеш. В Истанбул спираш преди моста. От дясно има една 3 етажна (мисля) сграда. Има паркинг пред нея. Там продават тия карти. Купуваш си една и караш. Чекирането с карта става по-бързо и поне на мен ми се стори, че има малка отстъпка от обявените цени (може и да ми се е сторило, нали). Сега като се замисля, би трябвало да има и около границата откъде да се купи тая карта. Най-добре питай.
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • #40
                      От: Турция 2015

                      Благодаря на всички за помоща! Остана най-лесното - да реализирам проекта!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #41
                        От: Турция 2015

                        Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                        Границата - Истанбул плащаш кеш. В Истанбул спираш преди моста. От дясно има една 3 етажна (мисля) сграда. Има паркинг пред нея. Там продават тия карти. Купуваш си една и караш. Чекирането с карта става по-бързо и поне на мен ми се стори, че има малка отстъпка от обявените цени (може и да ми се е сторило, нали). Сега като се замисля, би трябвало да има и около границата откъде да се купи тая карта. Най-добре питай.
                        Нямаше ли на 1-те бензиностанции след границата ел.карти? Че в кеш циганина доста послъгва!
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • #42
                          От: Турция 2015

                          Ама сега гледам, че Ники и Силвия карат с някакви стикери вместо карти. Явно е сменена схемата с картите

                          Коментар


                          • #43
                            От: Турция 2015

                            Има ги все още и двете. Картата е OGS система, а стикера е HGS система. Планирало се в бъдеще стикера да се махне и всички да минат на карти OGS, но за сега важат и двете. Стикера пък който се ползва и в момента заменил по-старата система KGS, която давала много грешки.
                            Така че и карта да се вземете, и стикер все важи, стига да ви стигнат парите да не минете някъде транзит, щото глобата била 11 кратна на стйността, която дължите за неплатеното преминаване. Това изрових от интернета. Картата е малко по-скъпа от стикера 40 срещу 35 лири за стикера (минимална сума), но май картата може да се дозарежда, а стикера не. Картата я водят "транспондер".
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 29-04-15, 18:27.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #44
                              От: Турция 2015

                              Привет,
                              от моя скромен опит за Турция от миналата година (с кола) е, че вече се лепят стикери на предното стъкло с идея че по този начин се подобрява преминаването най- вече през мостовете. В "чипа" се въвежда определена сума пари и при всяко преминаване през контролен пункт си взима съответната стойност, като на дисплей на пункта показва и каква сума остава.

                              Тъй като при мен доста често системата не сработваше, колеги от Турция ми казаха да не се притеснявам, стига да имам пари в "чипа", тъй като системата все още имаше много грешки и проблеми с комуникацията с чипа и ако има пари те по номера на колата автоматично си ги приспадат от сметката..... Малко е стресиращо, като не те хване, тъй като започват да свирят едни сирени и да светят червени лампи при преминаване, но според колегите, ако в сметката има пари.... няма проблеми.

                              Не знам как е за мотори, тъй като номера им е отзад, но пък вече може и да са оправили и системата

                              Поздрави и Успех!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Турция 2015

                                Има камери които снимат отпред,и други които са така разположени,че снимат и задния номер.На всяка клетка за преминаване са монтирани по четири камери.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X