Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

    Тва нещо верно стои като бегачка. Хода нагоре му е по-малък от SRT8.
    Дупчи управлението на стабилизиращата щанга!
    Заветните 2" с един милиметър да ги прескочиш ще изхарчиш един Vogue да го оправиш.
    Като ти знам стилът на каране, с 1.5" на 33-ки най ще държи на бой.

    А да не забравя: шайби на завоя сложи че иначе къса полуоски.
    Последно редактирано от kinex; 08-01-15, 07:58.

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

      Честито, тази машина не заслужава да си остане в стоковия си вид.

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

        Честито и от мен!
        Странна колекция направи.
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

          Честито,много да те радва машината.Лятото като свалиш тавана и вратите ще разбереш каква е разликата с другите джипове.
          Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 08-01-15, 16:33.

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

            Първите забавленя започнаха. Естествено в моя склад не намерих друго освен лампи и затова започнах с тях.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_15299.jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:5633651

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_15322.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:5633653


            7 инчови добре, но няма къде да се монтира габарита.
            След кратък рзмисъл решихме да разпробием тялото на мигача и използвайки гумичката от стария фар да монтираме там габарита.
            Владо изкара невероятен инструмент.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_15308.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5633654

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_15405.jpg
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5633655

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_15309.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5633656

            Изгледа стана европейски, по-скоро американски. За отбелязване е, че за описаните действия е използвана само отверка. Всичко е на щипки. Това даде веднага името на колата- Легото.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_15502.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5633657

            Ясно е че ще се поръчват джанти от USA, но избора там е огромен и ще отнеме време.
            Освен това оригиналните джанти са много красиви. Затова реших с леки движения да попроменя вида на колата. Монтирах фланци H&R 30mm.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_15255.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:5633658

            Вида веднага се промени.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_15406.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5633659

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_15508.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5633660

            Сега остава да се сдобия с 33 инча гуми. Работя по въпроса, които не е лесен, защото джантата е широка 7,5 инча и гумата не бива да е широка...

            Утре все ще измислим какво да правим по Легото, въпреки че ме очакват няколко Тойоти.
            Последно редактирано от rusev; 08-01-15, 19:04.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

              Честито!
              SUZUKI VITARA V6
              HONDA CBR 919RR
              MERCEDES ML
              MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                Честито и много да те радва джипката

                1. Обръщението "джипка като конструктор Лего" е патент на близнаците

                2. Разхода на моята Сахара натоварена на дълъг път и крейсерска скорост около 90км/ч е 9,1 литра на 100 километра, което за двутонен джип с аеродинамика на тухла четворка е много добре според мен. Ако карам с около 100 км разхода скача около 10 литр на 100 км, със стандартна височина гуми които май са си 32" моите обаче са зимни и доста широки, та може би и те ми ядат от разхода, според мен разхода може да падне до 8,5 литра на 100 км ако това е целта.

                3. Аз имам резерви към спирачната система, освен ако Рубикона няма подобрена такава, Сахарата според мен би се справяла по-добре с по-големи дискове и по-хубави апарати и накладки. Аз лично запалих едната спирачка веднъж на магистралата, запалих в буквалния смисъл на думата.

                Като се затопли ще останеш много доволен и от климатика, добре измислен, както и автомата, удоволствие е да се кара особено като му свикнеш на каква скорост сменя предавка, дори и градско може да се постигне добър разход.

                Шасито е добре защитено от корозия за разлика от тия железа отстрани, стълбички или както и да се наричат, гният зверски, както и елементите по окачването и управление, имат тенденция поне при моя да страдат от корозия.

                Друга детска болест на дизелите е подгревателя/филтър на горивото, има някаква капачка която зимата почва да пуска гориво и капе видимо, при моя от миналата зима не съм забелязал да капе, но миналата зима капеше сериозно.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                  Руси, я разгледай тези брони. Ако могат да се хванат и на JK ще е супер. Правят ги в Европа и няма да пътуват от щатите :-)

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:136558182216407500_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5633672
                  Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                  0888/00-55-37

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                    По грозна броня не съм виждал.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                      Красотата е въпрос на вкус, важното е да върши работа повече от фабричната.
                      Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                      0888/00-55-37

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                        Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                        Красотата (въпрос на вкус) и практичността/здравината са различни неща.
                        Не може ли здрава и красива? Щото по тая логика една тръба Ф-100х6 ще е по здрава и пак толкова грозна.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          както и автомата, удоволствие е да се кара особено като му свикнеш на каква скорост сменя предавка, дори и градско може да се постигне добър разход.

                          Автомата е мерцедесов, нали?
                          Най ме е страх от хора без мечти...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Честито и много да те радва джипката

                            ............................................

                            Друга детска болест на дизелите е подгревателя/филтър на горивото, има някаква капачка която зимата почва да пуска гориво и капе видимо, при моя от миналата зима не съм забелязал да капе, но миналата зима капеше сериозно.
                            При вас с кой модел филтър е, да не е като на Liberty KJ след 2005г.?

                            Ако е такъв, то проблемите му идват най-често от протичане на частта на подгревателя с двата куплунга и даже тече през тях-

                            "Лекува се" с подмяна с ето такъв кит-

                            Става и комплект от предишния вариант на Liberty KJ до 2004 вкл., който също е безпроблемен, като запазва цялата функционалност - подгревател, датчик за вода в горивото, отвор за източване на утайка-

                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              2. Разхода на моята Сахара натоварена на дълъг път и крейсерска скорост около 90км/ч е 9,1 литра на 100 километра, което за двутонен джип с аеродинамика на тухла четворка е много добре според мен. Ако карам с около 100 км разхода скача около 10 литр на 100 км, със стандартна височина гуми които май са си 32" моите обаче са зимни и доста широки, та може би и те ми ядат от разхода, според мен разхода може да падне до 8,5 литра на 100 км ако това е целта.

                              3. Аз имам резерви към спирачната система, освен ако Рубикона няма подобрена такава, Сахарата според мен би се справяла по-добре с по-големи дискове и по-хубави апарати и накладки. Аз лично запалих едната спирачка веднъж на магистралата, запалих в буквалния смисъл на думата.
                              Разхода не е болка за умиране.
                              Вече съм на 900км и е твърдо 15л./100км. След разработка ще падне с най-много литър.
                              Според мен гори защото има аеродинамика на кухненски шкаф а и дизела работи на високи обороти. На 120км/ч е на 2500 оборота, а на 130 на 2800. Това си е множко за дизел. Иначе е пъргав и приятен за каране, но ако подаваш повече газ.

                              Аз не мога да привикна на дългата газ - дразни ме , а и не само мен. Който го е карал е забелязал същото.

                              Ще го чипосам веднага когато отпусне мотора.

                              Спирачката е уникално добра, с една уговорка. Когато натиснеш силно педала, той потъва и включва някаква мерцедесова измишльотина, която задейства аварийно спиране. Точно като S класа. Иначе дисковете и апаратите не изглеждат особенно големи. направи ми добро впечатлени, че дисковете са боядисани там където не трият накладките. Няма да ръждясат като на Тойота.
                              За теглото- късия Wrangler JK го дават на книга 1800кг, което за мен не е много. Затова и спира добре.

                              Verter Wrangler a от твоя пост е пра дядота на JK.

                              Дилемата с броните за мен е следната - красиви са броните които са с ширината на шасито. Добри за Българската гора са тези които покриват и калниците.
                              Много харесвам АРБ и повечето мои коли са с австралийски брони. Но Легото мисля, че като американец трябва да е с американска броня.

                              За задна броня съм харесал АЕV:
                              http://www.quadratec.com/products/12049_201X_PG.htm

                              но не съм решил 100% да я купувам.

                              За предна още нямам фаворит.

                              П.С. сега ще отида да видя какъв е филтъра.Автомата е Мерцедес.Двигателя VM.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Разхода не е болка за умиране.
                                Вече съм на 900км и е твърдо 15л./100км. След разработка ще падне с най-много литър.
                                Според мен гори защото има аеродинамика на кухненски шкаф а и дизела работи на високи обороти. На 120км/ч е на 2500 оборота, а на 130 на 2800. Това си е множко за дизел. Иначе е пъргав и приятен за каране, но ако подаваш повече газ.

                                Аз не мога да привикна на дългата газ - дразни ме , а и не само мен. Който го е карал е забелязал същото.

                                Ще го чипосам веднага когато отпусне мотора.

                                Спирачката е уникално добра, с една уговорка. Когато натиснеш силно педала, той потъва и включва някаква мерцедесова измишльотина, която задейства аварийно спиране. Точно като S класа. Иначе дисковете и апаратите не изглеждат особенно големи. направи ми добро впечатлени, че дисковете са боядисани там където не трият накладките. Няма да ръждясат като на Тойота.
                                За теглото- късия Wrangler JK го дават на книга 1800кг, което за мен не е много. Затова и спира добре.

                                Verter Wrangler a от твоя пост е пра дядота на JK.

                                Дилемата с броните за мен е следната - красиви са броните които са с ширината на шасито. Добри за Българската гора са тези които покриват и калниците.
                                Много харесвам АРБ и повечето мои коли са с австралийски брони. Но Легото мисля, че като американец трябва да е с американска броня.

                                За задна броня съм харесал АЕV:
                                http://www.quadratec.com/products/12049_201X_PG.htm

                                но не съм решил 100% да я купувам.

                                За предна още нямам фаворит.

                                П.С. сега ще отида да видя какъв е филтъра.Автомата е Мерцедес.Двигателя VM.
                                Според мен имаш много бавни мостове и мънички гумета, може би числото на дифа е повече от 4,1, аз на 90 км/час съм с около 1700/1800 оборота, силно съм убеден, че 120 км/ч по спомени ми е някъде около 2100-2200 аз НИКОГА не карам дизелите си близо до 2500 освен секунди по време на изпреварване, може и да греша но твоите обороти ми се виждат по-височки от обичайното.

                                Тази боя по дисковете ако е една сива, я пиши бегала след още малко каране но си прав, че не ръждясват до степен да гният.

                                Виж на Елиан темите или се чуйте, той със сигурност има поне 1001 идеа които да ти даде и съвети с които да не повториш чужди грешки.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X