Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW E36/E46

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW E36/E46

    Здравейте приятели! На първо място честита нова година с пожелания за всичко най-добро. Та да преминем към въпроса. Пиша в този форум по две причини. Първата е, че е уникален. Винаги съм намирал каквото ми трябва тук, доста обширен е форума. Втората причина е, че в официалния форум на бмв не публикуваха темата ми, защото не можело нещо си да се пита.... Не знам дали някой от вас притежава такава машина. Аз искам такава, но не мога да избера коя е по-добра, затова се допитвам до вас. Интересуват ме всички положителни и отрицателни страни на двата модела. Здравина, разходи, поддръжка и т.н. Доколкото знам имат и разлика в диференциалите, но не знам каква е точно. Благодаря предварително!

  • #2
    От: BMW E36/E46

    Само да добавя, че моите условия са да е 150+ коня и да е с 2 врати

    Коментар


    • #3
      От: BMW E36/E46

      BMW-то не е точно Офроуд автомобил!
      Ето така можеш да го направиш и без да пишеш много: https://www.google.bg/?gfe_rd=cr&ei=...bmw+e36+vs+e46
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: BMW E36/E46

        Търсил съм, но никъде няма съпоставяне между двата автомобила. И да, знам че не е офроуд, но и затова темата е в този раздел. Все пак може да има някой който да ми помогне

        Коментар


        • #5
          От: BMW E36/E46

          В бмв форума има раздел за е36 и за е46 не са ти публикували темата защото отговора ти го има в двата подфорума. Отделно не си конкретизирал с какъв двигател да е какво търсиш в автомобила. Аз съм ги имал и двата, но без конкретни въпроси няма и конкретни отговори....
          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

          Коментар


          • #6
            От: BMW E36/E46

            2000 кубиков двигател, бензин. В автомобила търся да става за всякакво каране. И по- спортно и за дълги пътувания. Тоест комфорта също е важен. Как се държат двете коли на пътя. Разликата в системите на диференциала оказва ли голяма разлика на контрола върху колата? И можеш ли да ми обясниш с по прости думи тази разлика в диференциалите.

            Коментар


            • #7
              От: BMW E36/E46

              Като човек с дългогодишен опит с бмвта и като цяло тези модели ще ти кажа че и двата модела са добри. Е36цата е вече класика, запазени екземпляри се намират много рядко а като се намерят са на цената на средностатистическа Е46ца. Като ходова част Е36 е по здрава, големите двигатели (бензинови) на по последните Е36 са идентични с първите е46ци (320,323,32 те са безпроблемни от серията М52, след 2000 2001 големите бензинови мотори са също безпроблемни като изключим леко високия разход на масло но това им е вродено особено на 330i. Като цяло за мен Е46 е по съвременен като вид от Е36, но да си идентични коли. Малкия дизел на Е46 (M47D20) като цяло не го хвалят, бил дефектен но аз съм имал такъв във версията 150кс. със 6 скорости и бях много доволен най вече от разхода 5/100 и от вървежа. Имал съм и двете дизелови версий на Е36 (M41D17 и M51D25) първият е малко слабичък, но също много икономичен, вторият върви като звяр, като се надува си погорва иначе и той гори около 7 8 нафта, но там трябва да се внимава със загряването да не спука глава (най често между 5 и 6 цилиндър). Лошото е че вече не може да се намери читава Е36ца защото са на минимум 20 години, но пък още има запазени е46ци на не много високи цени.
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #8
                От: BMW E36/E46

                Евала за труда, ама темата е от 4 години горе долу. Не вярвам още да се двоуми питащият. Най-малкото вече е порастнал и може би БМВ ( твърде вероятно ) вече не му трябва.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X