Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново място за пчелина и преместване на съществуващите кошери - кое как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ново място за пчелина и преместване на съществуващите кошери - кое как?

    В другата тема "медоносна 2018" докладвах ще цитирам тука отговора си в другата тема
    От три кошера, извадих от единия 3 рамки, от втория извадих 4 рамки, а на третия бях сложил втори магазин и имаше цял магазин, но е 10р. Почети се напълни една тенекия. Но не е чиста акация. Имах и доста нектар. С ваденето на меда направих по една отводка от всеки кошер.
    При мене пчеличките не са за почелене на пари, даже не се надявам и на допълнителен доход, гледам си ги с любов. Един кошер имам скован от миналата година, трябва му само ламарина за тавана и да се боядиса. Вчера го извадих да го подготвя за отводка и намерих умрял плъх. На дъното е омазано. Плодника и магазина нямат щети. Не знам какво да ги правя. Само като го видях и ми причерня. Извадил съм го на двора и май ще се използва за сваряване на зимнина.

    Коментар


    • #62
      От: Ново място за пчелина и преместване на съществуващите кошери - кое как?

      Е ти кошер ли си направил или капан за плъхове!? Сандъкът щом е за пчели, независимо нов или стар и ако няма пчели в него - задължително трябва да е плътно затворен. Единствено ще е отворен ако е някой стар кютук дето си го спретнал за капан, ама на рояци, не на друга гад. Как да е, сега с тоя, на първо четене или ликвидираш дъното и правиш ново, или го изрязваш и ковеш на отвора една мрежа от камионски въздушен филтър /ако нямаш ше ти пратя от мойте запаси/. Плодника му няма нищо, но едно обгаряне с пърлачката тъй или иначе ще му дойде добре. И по-нататък му давай пчели да има...
      Отводките как ги направи? Както си знаеш или както трябва?

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X