Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива - събирам мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада Нива - събирам мнения

    Здравейте и за много години!

    Доста дълго време не се бях мяркал насам по обясними и не толкова обясними причини
    Както обичайно идвам насам с питане за тези от вас, които имат опит.
    Не мога да ви предоставя много като информация освен няколко снимки и малко история от текущия собственик...
    След дълго и упорито търсене попаднах на една Нива, която се намира за момента в Квебек Сити. Не ми е много близо, но не ми е и далеч - има няма 260км. Ако мненията на повечето от вас натежат на везната ще се кача на колата и ще зачезна да я взема.
    Нивата е 98-а година, пребоядисвана е, според собственика няма ръжда и гнило, което не е особено типично за колите в Квебек, но това ще се види и прецени на място. Има за правене спирачки, а също казва че гумите не били за тази кола. За джантите твърди, че са от Сузуки Витара или Сузуки Сайдкик, което според мен е същото.
    Още не съм намерил източник на части тук, но си мисля, че в иБей не може да няма.

    Прикрепям 3 снимки - дайте мнения. Положителни отрицателни - искам да чуя.
    Тук Нива е рядка кола т.е. няма много. Чаркове има по разни морги, които са изкупили преди около 7-8 години партиди от по 40-70 Ниви на търг от щатите. От тях има такива, които са пърфект, но не са успели да ги пуснат в движение т.е. да ги регистрират, затова са ги пуснали за чаркове.
    И така!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10635950_787446831299265_8664701431567186512_n.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:6076780 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10628066_787446827965932_5436697072183190959_n.jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:6076781 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10592959_787446824632599_3316820385966764929_n.jpg
Прегледи:1
Размер:169.3 КБ
ID:6076782
    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

  • #2
    От: Лада Нива - събирам мнения

    Поне ще ти напомня за родината . За нищо положително не мога да се сетя освевн че отдавна не съм длъжен да я купувам.
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #3
      От: Лада Нива - събирам мнения

      В интерес на истината не я търся за това Искам да си офроудствам А и зимата ми трябва 4х4, с което да се забавлявам. Исузуто от подписа ми отиде по предназначение в гората. Сега карам една от марките коли, които не обичам, но поне не дърпа много бензин.
      Иначе като отговор на питането ми къртиш мивки особено това: "За нищо положително не мога да се сетя освевн че отдавна не съм длъжен да я купувам."
      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

      Коментар


      • #4
        От: Лада Нива - събирам мнения

        Искаш да си купиш паметник на руското автомобилостроене в Канада ли?
        Виж внимателно снимките - тази кола е ръждива - което не се вижда на тях вероятно е покрито с "новата" боя. Тавана е крив също. Вътре какъв малмалад ще е само може да се гадае.
        Освен ако не си карал, и поддържал (със собствени сили) Нива или поне Лада, не разполагаш със собствен гараж, свободно време и поне още една друга кола ... не мисля че е добре да се мяташ. И да, да не забравиш, че Нивата няма много парно - дори и да е изправна.

        Коментар


        • #5
          От: Лада Нива - събирам мнения

          ЕЕ, в такива теми избягвам да пиша, но да живееш в Канада и да си купиш Лада е култово
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Лада Нива - събирам мнения

            Със същите размери но много по-добро каяество е Сузуки Витара .Незнам как са цените но определено като поддръжка ще излезе по-ефтино.Има бавни ,1.6 двигател и2.0 също и гори по-малко от нивата а и вози по-добре.
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #7
              От: Лада Нива - събирам мнения

              Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
              Със същите размери но много по-добро каяество е Сузуки Витара .Незнам как са цените но определено като поддръжка ще излезе по-ефтино.Има бавни ,1.6 двигател и2.0 също и гори по-малко от нивата а и вози по-добре.
              Това ми е двоумеж в интерес на истината колега... За качество на проходимост не знам как е, защото и двете съм ги карал и от Нивата съм по-доволен, но аз така или иначе хард офроуд тук нямам къде да намеря.
              За кои години на Сузуки Витара/Сайдкик е твоето мнение...
              Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

              Коментар


              • #8
                От: Лада Нива - събирам мнения

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                ЕЕ, в такива теми избягвам да пиша, но да живееш в Канада и да си купиш Лада е култово
                Колега ние сме култови личности Ако имаше и Москвич щях да си купя
                Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                Коментар


                • #9
                  От: Лада Нива - събирам мнения

                  Имах Гранд Витара 1.6 къса база 2005г и се справяше добре при лек офроад,изкарвах и лодката от плажа ,единственото което не ми хареса че не ставаше за дълъг път и затова я продадох.Но ако ти трябва за из гората и за къси разходки Гранд Витарата като модел си струва.За Витара незнам -не съм карал но едва ли има разлиака.
                  А и Сузуки спира вече производството на Гранд Витара -край на бавните скорости
                  Да допълня че тъста си купи Нива нова задено с мен ,наистина за половината пари но сега седи захвърлена в задния двор -вече му омръзна да се занимава с нея -това е буре без дъно,що пари и нерви за ремонти са отишли .
                  п.п.Незнам как е при вас но гледй да е Японска а не Испанско производство-разликата е осезателна.
                  Последно редактирано от tanosliven; 07-01-15, 05:30.
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лада Нива - събирам мнения

                    Аз бих взел шасито което е на преден план на третата снимка , и ще му нахакам отгоре купето на нивата. Така ще имаш истински джип с вид на Нива . Поздрави
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лада Нива - събирам мнения

                      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      Аз бих взел шасито което е на преден план на третата снимка , и ще му нахакам отгоре купето на нивата. Така ще имаш истински джип с вид на Нива . Поздрави
                      +1.Вярно,че ще има доста заиграване,но ако имаш мерак и мъничко време и гараж ,ще стане.
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лада Нива - събирам мнения

                        Това да не ви е България бе...
                        Не знам как става регистрирането на подобни самоделки в Канада, но надали ще е лесно. В този аспект-по-добре да си вземе направо нивата.

                        По темата-толкова ли няма истински джипове там, че си се спрял на нива.
                        Или това е заради цената? Да, винаги е съблазнително да купиш по-евтиното, но там с още по-голяма сила важи правилото, че получаваш това за което плащаш.
                        Та замисли се.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лада Нива - събирам мнения

                          Аз съм "леко" пристрАстен и ако беше във Финландия щях да ти кажа да скачаш смело зад волана на Нивата, но за Канада и аз мисля, че не ти трябва от мечка ремичка. Успех!
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лада Нива - събирам мнения

                            НЕ ,това не е кола за там при положение ,че имаш много по добри варианти!Нивите са ми слабост от миналото ,но не е за там,както пише друг колега да беше Финландия,там си имат и клуб Лада и части бол!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лада Нива - събирам мнения

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Това да не ви е България бе...
                              Не знам как става регистрирането на подобни самоделки в Канада, но надали ще е лесно. В този аспект-по-добре да си вземе направо нивата.

                              По темата-толкова ли няма истински джипове там, че си се спрял на нива.
                              Или това е заради цената? Да, винаги е съблазнително да купиш по-евтиното, но там с още по-голяма сила важи правилото, че получаваш това за което плащаш.
                              Та замисли се.
                              Кольо не е заради парите, не е и заради липсата на други джипове Просто с Нива съм се измъквал от места дето други джипки (изключвам УАЗ) не са успявали
                              За тази седмица взех на колегата ми Jeep TJ, за да го пробвам, защото го продава, но не ме кефи, а и не съм очаквал, че 30см сняг ще са му проблем, но се оказва, че са...
                              Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X