Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива - събирам мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лада Нива - събирам мнения

    Да задълбавам ли в материята, да казвам, че липсата на рама е сериозен минус? Да не говорим, че няма къде да се сложи лебедка, няма и къде да се закачи за да се извади от някоя дупка или локва. Което неминуемо се случва на всеки джип с поне малко претенции за "офроудност".
    А ходовете на мостовете да не ги зачекваме. Айде предния е ограничен от независимото окачване, макар, че и той май е най-малкия от джиповете които имат претенции да са проходими, ама задния има потенциал да е с по-добра артикулация, ама пак не-на места където почти стокова витара копира терена-нивата висваше с едната гума. Да казвам ли какво означава това, или?..
    Отделно материала и дебелината на щангите на окачването. От такива тръби правехме цветарници в едната фирма. Или бяха закачалки?..
    Отделно, че технологиите по които се произвежда са от 60-те години, или в поне подобрени такива, но пак си е трагедия.

    И въпреки всичко изброено-аз бих си купил нива, ако ми трябва за придвижване по нивите, или за зимна експлоатация. За по-сериозни цели не става, или се иска сериозна преработка за да започне да става поне малко.
    Не съм от хората плюещи по руската техника само защото е руска(въпреки, че и те са много прави де), но това несъмнено е недоразумение.
    УАЗ-а си е доста по-смислена машина, макар и тя да страда от страната на произход Но все пак тя си е военна техника, а руснаците са известни, че във военните неща са много по-добри отколкото в цивилните. Или поне контрола за внасяне на водка в завода е по-строг
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Лада Нива - събирам мнения

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Щях да се включвам за парното,но след този пост няма какво да добавя.
      Наистина кефа е голям.....-краката ти даже и при -15гр. външна температура просто се опичат!
      Температурата в салона си е за къс ръкав.
      Страхотна благинка е......-нещо,което сега ми липсва в КИА-та и ме подсеща адски много за НИВА-та,особено в тия студове!!!
      Познал, не познал както щете го разбирайте... карах чисто нова такава 2004-5 къде 30 к км.
      И да - краката се опичат, подметките се стапят, обаче страничните стъкла отпред и отзад си остават кат на претъпкан Икарус - не се види ни навън ни навътре.

      Коментар


      • #33
        От: Лада Нива - събирам мнения

        У Сиктивкар ли си я карал? Щото у българско съм карал старата Нива 1.6 пак чисто нова и нямаше проблеми даже и с 4 човека с мокри ватенки при -10С.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #34
          От: Лада Нива - събирам мнения

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          У Сиктивкар ли си я карал? Щото у българско съм карал старата Нива 1.6 пак чисто нова и нямаше проблеми даже и с 4 човека с мокри ватенки при -10С.

          У къде да съм я карал ??
          Карах я в България по път и извън (работих с Националните Паркове )- беше си 1,7 моно и като цяло си вървеше доста доста прилично. 120 по магистрала си държеше и можеше и още.
          Спомените са ми от зимата в града или горите - влез, излез вкарваш сняг и все си седеше потна на задните джамове. Докато поизсуши - се налага да спираш пак и аре пак наново.

          Коментар


          • #35
            От: Лада Нива - събирам мнения

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Абе и аз с Нива къде съм минавал,но си е до ситуация!С Фронтерата също,но преди няколко дена възседнах 60 см.сняг ,та си го и утъпках отдолу,та излезнах с помощната лопатка и сравнително малко риене ,така че гаранция никаква ,то зависи и от снега сух,мокър!Нивата е проходима,ремонтира се лесно/без долни носачи/,но си иска време ,което в ремонти ти е изгубено,ако си търсиш хоби е друг въпроса!За всекидневен автомобил,не!
            Благодаря на всички за включването и мненията! Ценни са ми и на база на тях и на два други фактора ще си взема решението.
            Колега уцели ме много добре - не става дума за всекидневен автомобил Нива ми стана мания след като един колега включително от този форум ме зарази по нея... Знам, че има доста работа. В България я карах няколко месеца. След това дойдохме пак насам... За хоби е определено
            Просто се чудя дали да е Нива...или някоя по-стара Витара/Сайдкик. Купето на тези след 99-а никак не ми допада.
            Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

            Коментар


            • #36
              От: Лада Нива - събирам мнения

              Ако постоянно си джиткал на студен двигател, може. При 80 градуса няма как да стане.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #37
                От: Лада Нива - събирам мнения

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                При толкова американски джугани около теб, грехота е да се метнеш на тая жигула.
                Колега кой например американски джуган предлагаш ?
                Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                Коментар


                • #38
                  От: Лада Нива - събирам мнения

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Аз ли бъркам или Кольо имаше Витара? Която във фабричен вид се различава от офроуд-качествата на Нива по това че е парт-тайм. Което е хубаво за много работи ама не и за проходимостта.

                  И споко де, раздатка на Нива от 98 година не се наглася да не вие по никой начин. Вие си от завода и ще вие до вторичните. Ааама това няма общо с джиповостта.
                  Карам "Ниви" от 1991 г. и няма такава на която не и вие раздатката. Извинявам се за вметката.
                  Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лада Нива - събирам мнения

                    Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                    Колега кой например американски джуган предлагаш ?
                    Черок, малък и голям. Шеви блейзър, фордове. Абе всичко зависи от бюджета и пазара, но ми се вижда по-смислено да вземеш нещо местно. Части бол, познато на майсторите, глезотии каквито се сетиш. Нивата си е екзотика при вас. Не е като да влезнеш у железарията и да си купиш шарнир за 4.20

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лада Нива - събирам мнения

                      Аз как стигнах до Лада Нива, получих като подарък (някой вече се хилят) не бих си купил Нива.И като пламна една любов.Изкърпване,повдигане,брони,лебедка,крикове,въжета,колани,полипаст,две ръчни,защити,усилвания,гуми Ласса ок144,седалки сменени,допълнителен вентилатор.Не бих се разделил с нея ,(не ми е основен автомобил).
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лада Нива - събирам мнения

                        Пред Витара и Нива ,съм за първото,правил съм и двете по сервизи,първото много рядко!От американските харесвам ,"Рейнглър Джийп" и "Бронко"от сравнително малките,от първото имам ремонтни впечатления от второто не,за големите,те са си големи, харесвам повечето,но са големи и на разход и на подръжка,ти там знаеш как е,но нали знаеш лафа,"Пълно щастие няма",така че решението и "пътя"са твои!Иначе можеме да чатиме много,докато обсъдиме всичко и всички модели!Лично аз се базирам на това ,евтини и достъпни части включително от всеки гараж,но не за сметка на базата сигурност и здравина,независима лична подръжка и съдя по това ,кое ,как е сглобено ,че съм виждал,па и всеки тук ,големи недоразумения!Например МПС Форд с носещ болт на горен носач,посока на избиване назад към кривина на греда на кош което предразполага откачване на цялото магаре от двете страни или резане на болта и вкарване от другата посока ,откъдето е възможен монтажа,това като подробности!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лада Нива - събирам мнения

                          Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                          Благодаря на всички за включването и мненията! Ценни са ми и на база на тях и на два други фактора ще си взема решението.
                          Колега уцели ме много добре - не става дума за всекидневен автомобил Нива ми стана мания след като един колега включително от този форум ме зарази по нея... Знам, че има доста работа. В България я карах няколко месеца. След това дойдохме пак насам... За хоби е определено
                          Просто се чудя дали да е Нива...или някоя по-стара Витара/Сайдкик. Купето на тези след 99-а никак не ми допада.
                          Тя работата изглежда ясна - навил си си го на пръста. Мятай се, само една молба: пускай тук от време на време по малко инфо. Сутрин ми идват адски ободряващо такива весели теми

                          Между другото, Витара и Сайдкик е почти едно и също... но не съвсем. Както и японска и испанска сглобка. И не, не е само до качество на сглобката. Имат разлика в дифове, парно, спирачки, понякога и в двигателите. Преди евентуална покупка бих се заинтересувал по-сериозно от тия неща, за да няма после мрън-мрън
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лада Нива - събирам мнения

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Тя работата изглежда ясна - навил си си го на пръста. Мятай се, само една молба: пускай тук от време на време по малко инфо. Сутрин ми идват адски ободряващо такива весели теми ....
                            Ми, колегата е в Канада. Какво пък друго му трябва на човек там освен хубаво парно !?
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лада Нива - събирам мнения

                              " Между другото, Витара и Сайдкик е почти едно и също... но не съвсем. Както и японска и испанска сглобка. И не, не е само до качество на сглобката. Имат разлика в дифове, парно, спирачки, понякога и в двигателите. Преди евентуална покупка бих се заинтересувал по-сериозно от тия неща, за да няма после мрън-мрън "

                              Там испанки няма, или ако има ще е екзотика като Нивата. Колега ти се намираш в "рая" на Витарите - Сайдкик се сглобява там с изцяло японски агрегати. Моя съвет е да си вземеш Сайдкик Спорт с 1.8 мотор автомат. Избор там имаш голям. Може да си вземеш и V6 2000 см. къса база . Успех.
                              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лада Нива - събирам мнения

                                Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                                Там испанки няма, или ако има ще е екзотика като Нивата. Колега ти се намираш в "рая" на Витарите - Сайдкик се сглобява там с изцяло японски агрегати. Моя съвет е да си вземеш Сайдкик Спорт с 1.8 мотор автомат. Избор там имаш голям. Може да си вземеш и V6 2000 см. къса база . Успех.
                                Абе щом е успял да намери Нива...
                                Иначе ... аз бих обърнал сериозно внимание на цитираните препоръки.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X