Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива - събирам мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лада Нива - събирам мнения

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Аз съм "леко" пристрАстен и ако беше във Финландия щях да ти кажа да скачаш смело зад волана на Нивата, но за Канада и аз мисля, че не ти трябва от мечка ремичка. Успех!
    Колега и тук клуба на Нива е доста силен, което мен лично ме учуди, но е по-скоро към Квебек Сити...тук към нас няма много колеги, но то и нормално де - офроуд там има, тука градска работа...

    http://quebecnivaclub.forumactif.com/
    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

    Коментар


    • #17
      От: Лада Нива - събирам мнения

      Мисля го още
      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

      Коментар


      • #18
        От: Лада Нива - събирам мнения

        Качвай се на една Витара или Гранд Витара и после ще се радваш че не се правиш на механик защото при Нивата ще трябва да инвестираш и в инструмент и свободно време и НЕРВИ.
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • #19
          От: Лада Нива - събирам мнения

          Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
          Мисля го още
          Едва ли струва много така че вземай. Най-много после да я изхвърлиш.

          Ладите за бели страни нямат много общо с тези които знаем от България. Недомислиците са им пак същите, но ръждясването и трошенето е съвсем друго. Пък и ще си различен.

          Това че с Жип си закъсал в 30см сняг идва да каже че и с Нива ще закъсаш. Там е въпрос повече на гуми. Тия джанти я правят бегачка, но страда пътния просвет, а и няма сила да върти толкова широки в кал.

          Коментар


          • #20
            От: Лада Нива - събирам мнения

            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
            И да, да не забравиш, че Нивата няма много парно - дори и да е изправна.
            Те тука те,не позна,на тоя автомобил най-разумното нещо е парното и работи като за световно.Нямам спомен да съм се возил в какъвто и да е автомобил и да има база за сравнение със жегата на ладата.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #21
              От: Лада Нива - събирам мнения

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Те тука те,не позна,на тоя автомобил най-разумното нещо е парното и работи като за световно.Нямам спомен да съм се возил в какъвто и да е автомобил и да има база за сравнение със жегата на ладата.
              Щях да се включвам за парното,но след този пост няма какво да добавя.
              Наистина кефа е голям.....-краката ти даже и при -15гр. външна температура просто се опичат!
              Температурата в салона си е за къс ръкав.
              Страхотна благинка е......-нещо,което сега ми липсва в КИА-та и ме подсеща адски много за НИВА-та,особено в тия студове!!!

              Коментар


              • #22
                От: Лада Нива - събирам мнения

                Аз да попитам само, защо онова зеленикаво-жълтото камионче на последната снимка най в ляво така много ми прилича на далечен роднина на УАЗ. А за нивата, ако е на малко пари и не ти тежи на бюджета, изобщо не и се замисляй ами си я вписвай в активите. Ако е само за удоволствие и носталгия... кеф цена няма. Някога и аз нива си търсех и все ръждиви бяха или нескопосано прикрити и общо взето тормозени коли. Те и затова са си създадени де за по екстремни условия, а не да ходиш до магазина за хляб. Но после ми се изроди в УАЗ и не съжелявам. Проблема с частите също не го пренебрегвай, винаги има с какво да те изненадва руската машина.
                Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                Коментар


                • #23
                  От: Лада Нива - събирам мнения

                  Трябва хептен да няма какво да правиш, че да си вземеш това ''нещо'' . Ама пък ако ти е скука...
                  Ако трябва да избираш между това, да чоплиш по нивата в свободното време, да гледаш лозе и да шиеш гоблени...
                  За друга причина не се сещам
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лада Нива - събирам мнения

                    Абе и аз с Нива къде съм минавал,но си е до ситуация!С Фронтерата също,но преди няколко дена възседнах 60 см.сняг ,та си го и утъпках отдолу,та излезнах с помощната лопатка и сравнително малко риене ,така че гаранция никаква ,то зависи и от снега сух,мокър!Нивата е проходима,ремонтира се лесно/без долни носачи/,но си иска време ,което в ремонти ти е изгубено,ако си търсиш хоби е друг въпроса!За всекидневен автомобил,не!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лада Нива - събирам мнения

                      Който не е карал сериозен офроуд, с поне малко по-подготвен джип-само той може да се възхищава на качествата на нивата. В очите на обикновения ясфалтов шофьор тя изглежда "баси звяра дето минава отвсякъде", но в нашите очи е просто жалък опит за джип.
                      Та измъкването от някое място, на което другите са закъсали е доста субективен критерий.

                      Ама щом те влече-вземай, пък после ще питаш как се наглася раздатката за да не вие...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лада Нива - събирам мнения

                        При толкова американски джугани около теб, грехота е да се метнеш на тая жигула.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лада Нива - събирам мнения

                          Ние се метнахме веч.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лада Нива - събирам мнения

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Който не е карал сериозен офроуд, с поне малко по-подготвен джип-само той може да се възхищава на качествата на нивата. В очите на обикновения ясфалтов шофьор тя изглежда "баси звяра дето минава отвсякъде", но в нашите очи е просто жалък опит за джип.
                            Та измъкването от някое място, на което другите са закъсали е доста субективен критерий.

                            Ама щом те влече-вземай, пък после ще питаш как се наглася раздатката за да не вие...
                            +1 Тия легенди за руските машини и колко са проходим са вятър работа...
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лада Нива - събирам мнения

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Който не е карал сериозен офроуд, с поне малко по-подготвен джип-само той може да се възхищава на качествата на нивата. В очите на обикновения ясфалтов шофьор тя изглежда "баси звяра дето минава отвсякъде", но в нашите очи е просто жалък опит за джип.
                              Та измъкването от някое място, на което другите са закъсали е доста субективен критерий.

                              Ама щом те влече-вземай, пък после ще питаш как се наглася раздатката за да не вие...
                              Тя дaже не е джип ,некaкъв хибрид ,aко имaш време дa си прaвиш при сериозно кaрaне.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лада Нива - събирам мнения

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                в нашите очи е просто жалък опит за джип.
                                Аз ли бъркам или Кольо имаше Витара? Която във фабричен вид се различава от офроуд-качествата на Нива по това че е парт-тайм. Което е хубаво за много работи ама не и за проходимостта.

                                И споко де, раздатка на Нива от 98 година не се наглася да не вие по никой начин. Вие си от завода и ще вие до вторичните. Ааама това няма общо с джиповостта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X