Обява

Свий
Няма добавени обяви.

baofeng 888s

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • baofeng 888s

    Здравейте колеги.За много години.И сега на въпроса.Попаднаха ми пет броя баофенг 888s,за програмиране на колеги от ловната дружинка.Ама на,нещо не успявам да намеря софтуер който да ги чете. Имам файл за баофенг от по високия клас и там драми нямам, ама ей тез много ми се опъват.Ще съм благодарен за всякаква помощ,или направо софтуер за тях.
    Румен Николов

    0888 358 572

  • #2
    От: baofeng 888s

    Аз бачкам с ей това. http://dox.bg/files/dw?a=7d4d6ecbfc

    Коментар


    • #3
      От: baofeng 888s

      Здравей,
      ако не си се справил вече драсни едни лично ще дам едно рамо.

      поздрави

      Коментар


      • #4
        От: baofeng 888s

        Имам диск с драйвер за кабела и софтуера за станцията. Както и останалите колеги и аз мога да помогна ако все още не си се справил .

        Коментар


        • #5
          От: baofeng 888s

          Да повдигнем малко стара тема. До къде го докарахте с тези станции? Ние ги ползваме по гората като караме, а и за лов. Но не сме ги програмирали, за да имат свободните канали. Но от скоро се налага да се свързваме с други станции и няма как
          C20Nе '94 KБ

          https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

          Коментар


          • #6
            От: baofeng 888s

            Вземаш един китайски кабел за програмиране за 5 лева теглиш Чирп(безплатна програма за програмиране на радиа) ,свързваш с компютъра и става .

            А и все ще се намери някой с кабел който може да помолиш за кабела или да ти ги програмира. И аз имам кабел ако ти трябва около Търговище

            Коментар


            • #7
              От: baofeng 888s

              Здравейте, имам следния проблем. Baofeng 5r закарах го на техник запамети му PMR честотите но нещо не можем да се свържем.Сега по конкретно: колегите са с Baofeng от тези с шестнадесет канала, Baofeng 5r не ги хваща на нито един от запаметените PMR -и, като пуска да сканира ги хваща на 446,850 но само приемам те не ме чуват. Въпросът ми е: къде греша?
              LZ1ACU

              Коментар


              • #8
                От: baofeng 888s

                Вероятно приемаш на една честота, а предаваш на друга.

                Коментар


                • #9
                  От: baofeng 888s

                  Ако те имат тонскуелч ати не излъчващ.

                  Коментар


                  • #10
                    От: baofeng 888s

                    Същия проблем с тази 888S - с няколко други модерни станции, настройват канал 3 да речем или 8 - аз ги чувам те мен не могат
                    C20Nе '94 KБ

                    https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                    Коментар


                    • #11
                      Фабрично 888s не са настроени на PMR честотите. Така както са настроени могат да се ползват, помежду си или пък от хора наясно с qt/dqt кодове. Въпреки че имат три канала 2,3 и 15 които са оставени без кодировка. При всички случай без почти никакво усилие се настройват на PMR каналите със или без QT кодове. Друг е въпроса, че излъчват на до 5 вата, но могат и на 1 и в двата случая си е нарушение на регламента, но ако се подхожда с минимална етикa в ефира съм на мнение, че е простимо.

                      Коментар


                      • #12
                        От къде изровихте тази тема преди 3 години.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X