Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
    Абсолютно си прав.
    Това със спирачката и аз не искам да го коментирам.Просто никога не бих направил такова нещо.
    Павле ... нема си играм повече с тебе!
    Аз пък нема да ти дам багерчето
    Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
    Обяснението е просто: В очите на една малолитражка, джипът изглежда като нещо огромно,квадратно и мудно, което на всичкото отгоре му ограничава видимостта. Затова се "напиня" и в не редки случаи успява щото факторът кг/ к.с. при много от тях е по добър от доста джипки. Друг е въпросът, че нашите хонди с къси кутии и тегло колкото немско комби, при 6500 оборота действат неподозирано ококорващо.
    Еиц,еиц Фиу-у-у-у!Кефиш ма брато-о-о-о!
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

    Коментар


    • #32
      От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

      Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
      Еиц,еиц Фиу-у-у-у!Кефиш ма брато-о-о-о!
      Виж к'во Павле, олаби педала брат, ... тоя модел е за интелигентни авантюристи!

      Иначе после пак ще има ... "Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!"

      И тоя път да вземеш да си купиш ... оригинален!!!

      К'во ти пречи ...
      Honda CR-V 1-st Generation

      Коментар


      • #33
        От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

        Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение

        И тоя път да вземеш да си купиш ... оригинален!!!

        К'во ти пречи ...
        Нищо-поръчан е вече!
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #34
          От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

          Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
          Нищо-поръчан е вече!
          Хубуу, ама не казваш от къде ...

          А-а-а, ... да, сетих се!
          Honda CR-V 1-st Generation

          Коментар


          • #35
            От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

            Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
            не си прав,че няма отдушник компесаторния съд.Има,бе!Не е маркуче,а отвор в капачката му и резбата на казанчето.Е около 3 мм е т.е. не е голям и при по яко пълнене може да повиши налягането,ма има отдушник.Да знаеш.
            Намерих го. Там не бях гледал.Иначе проверявах капачката, но там не намерих.
            CR-V 2.0i RVSi 147PS

            Коментар


            • #36
              От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

              Павел ако имаш твърд маркуч и течащ радиатор не обвиняваи радиатора и твоята диагноза не е хубава. Виж ако радиатора беше текнал от там но маркучите си бяха меки, ок съгласен съм кйтаиски боклук или прецакан с кофти антифриз което е другата голяма болест за радиаторите. Ама ако ти надува маркучите...... ще играе динамометричния ключ. Имаме го същя пресен пример с една мазда 6, нов радиатор на има няма 6 месеца марка АВА - хубава марка, текна като леика, отделно тва успяваше да изхвърли малкото маркучле към компенсационото казанче. Човека си поръча нов радиатор ама преди тва си оправи гарнитурата на главата. При теб проблема че се появява само в студа е от тръгнала гарнитура, свиването на метала позволява да бяга налягане и да ти цоцка вода сигурно, таз година го прави на -15, догодина може и на +5 въпрос на време и късмет. Имаи си едно на ум преди да се охарчиш за нов радиатор и да го прецакаш и него. Проведи сичко възможно като тестове за да се убедиш че главата е ок, макар че с сегашния незначителен проблем трудно би я хванал ще трябва да я почакаш да се влоши .
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #37
                От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                Глей ся бат Слави-бат Зеро-Виж моята/е пообсъдена малко с ора де/теория...Започвам с това,че след като термостата отвори и горния и долния маркуч стават меки,компенсаторното казанче започва да се пълни и всичко си е ОК.Така-радиатора тиче само от задната страна откъм двигателя.какво става сега-вече е на 3 години-лятото доста се е поизпекъл,карам я на газ.Сега изведнъж в силния насрещен вятър го буза до 180км/ч.налягането от вън и духащия насреща вятър натискат радиатора все едно го буташ с танк.Той е захванат в двата края и макар и много микроскопично в горния край прави дъга навътре към двигателя.В същото време температурата от вътрешната страна към двигателя и тази от външната му страна към решетката е доста различна при 4 градуса и силен насрещен вятър.Това води до/ако го сравним с метал разкаляване/Радиатора се деформира непоправимо.На всичкото отгоре от 180км/ч аз рязко свалям на 110км/ч за да изчакам жена ми с колата отзад.При това обдухването става по слабо,температурата се повишава в двигателя особено от страната на радиатора към мотора и той си застива/изстива/ в тази форма.Спирам на вилата,но вятъра не е спрял.Следва рязко охлаждане на автомобила и двигателя.За протокола автомобила бе на течение.Следващите два дни не е пален,а температурите паднаха на -8,-10 градуса.На третия ден го паля при -6 градуса и тръгвам за хотела да празнувам Нова година.Тъй като бързам,че малкия се успа въобще не я чаках да поработи.качих се и газ,газ,газ-2-ра-3000 оборота,трета 3500 оборота,4 та-4000 оборота спирам да взема едни приятели тя работи на място,после пак газ,газ,накрая пред хотела спирам итя пак работи-студено е и гледам малко пуши отварям и виждам по радиатора от вътрешната страна по цялото му протежение -просълзил и поомокрил.Около 100гр.Антифриз.На другия ден пак на -8 като я гледах забелязвам/сега като наслагвам събитията/термостата задържа малкия кръг,но маркуча горния топъл,а горното казанче на радиатора студено.Маркуча горния твърд-нормално,температурата насредата почти стигнала по стрелката,малко под нормално загрята-в този момент ну от маркуча а от радиатора пак бликва около 50 гр.бликва и спира,спира молко преди термостата да отвори големия кръг.Защо спира-защото вече достатъчно се е затоплил и радиатора и всичко спира.Видях и писах,че имаше и просълзяване от маркучите влизащи в изпарителя.Те са надянати на пластмасови мущуци.Натегнах като колата беше леко хладка.От там вече на минус-1,2,3,4,5,6,7 не тече.Тогава къде е гарнитурата-звучи логично нали!
                Сега да приемем-че е гарнитура...оставам на тебе да поразсъждаваш!
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #38
                  От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                  Ти как мислиш да си оправиш теча? (не казвам да свалиш главата) питам как мислиш да си оправиш теча?
                  "Пипам горния маркуч влизащ в радиатора вече твърд,...." това ти си го писал, ако радиатора само си течеше без да са твърди маркучите , тогава 1% от теорията ти може да е повлияла да текне радиатора Я сподели с какъв антифриз-марка, караш за да ти кажа за останалите 90% да ти текне радиатора в сглобката
                  Последно редактирано от zero; 24-01-15, 19:22.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                    Ти как мислиш да си оправиш теча? (не казвам да свалиш главата) питам как мислиш да си оправиш теча?
                    "Пипам горния маркуч влизащ в радиатора вече твърд,...." това ти си го писал, ако радиатора само си течеше без да са твърди маркучите , тогава 1% от теорията ти може да е повлияла да текне радиатора Я сподели с какъв антифриз-марка, караш за да ти кажа за останалите 90% да ти текне радиатора в сглобката
                    Що един да е вярно бе!Искаш да ми кажеш,че когато малкия кръг работи и колата загрее достатъчно за да отвори термостата-горния маркуч не трябва да втвърди/сега като казвам твърд не е на камък,нормално за налягане 1,1 бара/толкова твърд-това имам предвид.Той така си остава през цялото време и след като термостата отвори големия кръг ,не е на джапанка така както колата не е работила и можеш като го стиснеш да му събереш страните.Това съм имал и имам предвид под твърд.От другъде не тече.Със зелен антифриз за хонда-орижинал разреден за -40 градуса.Вчера го мерих,пак показа минус 37 градуса.Антифриза е на три години!
                    Теча ще оправями като си сменя радиатора-поръчан е вече просто трябва да нареря малко време да я закарам да го сменят.Ма като не тече сега на 0 и +1,2,3,4 и т.н. градуса Ма-а-а-алко съм несирьозен бе!
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • #40
                      От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                      Смених радиатора и всичко си заспа на мястото!
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #41
                        От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                        А маркучите все още ли са твърди?И ако да значи ли, че това си е нормално за нашите коли?Защото и теб май те пращаха първо да сменяш гарнитура?
                        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                        Коментар


                        • #42
                          От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                          Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                          А маркучите все още ли са твърди?И ако да значи ли, че това си е нормално за нашите коли?Защото и теб май те пращаха първо да сменяш гарнитура?
                          Всичко е ОК,нормално твърди като за 1,1!Вчера пак фърка по магистралата 140/160 км/ч.до Хисаря,даже и на лов за хищник ходи и се катери по балкана.
                          Понеже поевтиня бензина в едната посока и в балкана карах на бендзинь!Арна работа!После па на газ.Разход Бендзинь с катерени и в гората и газ по матистрала-14,5л-14,7л.До-о--обре да га Еба у работния кон!Таралясник,ко да я правиш!
                          П.п.Ти да не взе да смени гарнитурата????Хайде,че залагаме
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • #43
                            От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                            Засега нищо не съм правил,че съм болен.Като ми мине ще я мисля, и да се постопли малко. Мисля да я закарам до Юбико ,да видя и те какво ще кажат
                            Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                            Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                            Коментар


                            • #44
                              От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                              Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                              Засега нищо не съм правил,че съм болен.Като ми мине ще я мисля, и да се постопли малко. Мисля да я закарам до Юбико ,да видя и те какво ще кажат
                              Иууу,разгеле!Закарай я,нема да сгрешиш!Ии-и-и бързо оздравяване!Пак не са те завивали,а!
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X