Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

    Та колеги,описал съм го в болежките след 10 години експлоатация си заминава амортизиран от времето радиатора на Хондата.Алтернатива -смяна с чисто нов китайски за около 250 лв.Той обаче служи вярно около 3-4 години.Онзи ден като паднаха температурите до -13,паля сутринта,всичко Ок!След половин час,а пуши отпред.Отварям капака,гледам радиатора отгоре по корпусите и кожуха на двете перки- антифриз!В разширителното казанче до минимума.А!Какво става бе!Дзеверий са 10-тина минути от никъде няма теч,лампи не светят колата работи нормално.Бах мааму!От къде е изтекъл.До края на деня всичко си изсъхна и все едно не е било.Доливам,карам си..На другата сутрин пак.На третата ставам рано отивам при нея паля,отварям капака и се залоствам отпред...Бре,5 мин,Нищо,бре 10 мин...Нищо.Пипам горния маркуч влизащ в радиатора вече твърд,стрелката за водата на средата, и тъкмо да затворя капака и гледам по цялото протежение на горното казанче на радиатора там където е окантено с металните клипси/оказаха се алуминиеви/взе да блика като водопад по цялото протежение ширина на радиатора-казанчето и надолу по кожуха на перките.В разширителното казанче стигна пак до минимума и тъкмо да я гася и взе,.... че спря.Подсуших със салфетка,нищо ни тече ни капе.Пак я карах цял ден и нищо.Вечерта обаче ме светна гениалната идея да си пришипам сам алуминиевите клипси около горното казанче.Сутринта рано речено сторено.Да но успях само тези на дясната перка като стоиш пред колата,заради кожуха на лявата перка не можах да пъхна клещите.Между другото и температурите се бяха вдигнали вчера и оня ден и нямах никакви проблеми.Викам оправи се.Днес на -8 градуса пак потече,но вече само над лявата перка.Извода....!
    Явно след три години,китайското дръвце направено от некачествени материали,уплътнителната гума се е спекла.Като е по топло времето тя се отпуска по бързо и загрява със постепенното загряване на автомобила и уплътнява,като е яко студ тя се загрява и отпуска много по бавно и като вдигне налягането системата,тя още не е омекнала и загряла се и изпусне малко,като малко след това вече се е и загряла и отпуснала и налягането я набива и запушва.Баси ментетата.Малко дълго стана,но това е моето обяснение.Хей сега като я беше напекло слънцето-Не прокапа,а вънка е -3 градуса.Сега ще махам перката с кожуха за да стисна и останалата част от радиатора,но ако стане по студено- минус 10-15 градуса и задържи,явно ще се долива през ден.Бати чудото.Ако ви се случи да го знаете.Не вярвам да е от клапанчето на радиатора и да вдига невъобразимо налягане,пържих я и до 6 000 оборота на 4-та 5-та не потече,значи е шибания китаец.Като се позатопли ще го сменям.
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

  • #2
    От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

    Казваш не ти пълни разширителния съд ... все пак виж отново клапанчето на радиатора, дават го за смяна след определен период!

    Ей Павле, сега се сещам га разправях, че гоуем Зор ни чака с тия чарколяци-ментаци?! ...

    В мноо неприятен филм си се вкарал приятелю ами дано да ти е само първото, че и последно участие за годината!!!
    Honda CR-V 1-st Generation

    Коментар


    • #3
      От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

      Цъ!Не е клапанчето!като поразпитах тук там колеги,се оказа,че е хроничен проблем на "новите китайски" радиатори,кой след две,кой след 4 години си се спича и тече.Ма-а-а и на мен крака ми е тежичък,понастъпвам я.На 28.12.2014г.по магистрала Тракия по джипиеса хвана 171 км.т.е.по километраж беше 177 малко преди 180км/ч.Ко ша кайш а,за тази стара кошница.Добре е бабичката!
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • #4
        От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

        Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
        Ей Павле, сега се сещам га разправях, че гоуем Зор ни чака с тия чарколяци-ментаци?! ...

        А какво ви пречи да си купите оригинален радиатор и да не се занимавате с чарколяци - менатци?
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
          А какво ви пречи да си купите оригинален радиатор и да не се занимавате с чарколяци - менатци?

          Лично аз се съмнявам от HONDA да продължават да произвеждат или да държат на склад части за 14-17 годишните си автомобили.

          Може пък и грешно да търся но все на там отиват резултатите - Online Buy Wholesale Genuine Honda Oem Parts from China‎

          Та от къде можем да си купим оригинални части?!
          Последно редактирано от tzocho; 07-01-15, 14:40.
          Honda CR-V 1-st Generation

          Коментар


          • #6
            От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

            Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
            Лично аз се съмнявам от HONDA да продължават да произвеждат или да държат на склад части за 14-17 годишните си автомобили.
            Та от къде можем да си купим оригинални части?!
            От Китай бе Чочи,от Китай!
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #7
              От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

              Павка, то от китайски до китайски има разлика май. Може да си попаднал на кофти партида. При цена 200 кинта, ако трябва ще сменям на всеки три години. Моя китаец е вече на 3г. и над 50000км и не е мръднал.
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • #8
                От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                Павка, то от китайски до китайски има разлика май. Може да си попаднал на кофти партида. При цена 200 кинта, ако трябва ще сменям на всеки три години. Моя китаец е вече на 3г. и над 50000км и не е мръднал.
                Е,та и аз това ще правя де!Ще го сменя като се позатопли,сега ми дреми на радиатора.
                П.П.А просветените какво ще кажат,възможно ли е като я пържих онзи ден с близо 180км/ч нещо от високите обороти да съм го раздул?Чудя се!Сега даже нивото в разширителното казанче се вдига малко повече от както преди,ама и аз съм долял малко повече,но може и така да ми се струва!
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #9
                  От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                  Павле, ще ти разкажа нещо, ти си прави изводи.
                  Тръгвам за Лондон с цялото семейство, разбирай и 4-годишната ми дъщеря, 200 мили в едната посока.
                  Зима е, термостата е постоянно отворен => слагам един картон на половината радиатор, да не измръзнем, разбираш ли!
                  Всичко започна обещаващо - стрелката на средата, парното на 6 ... докато точно преди моята отбивка настигам колона камиони.
                  Решавам, вместо да се влача след тях в оставащата миля-миля и половина, да ги изпреваря всички.
                  Газ -> кикдаун -> 3-а -> 5000 об/мин -> 160км/ч .
                  Слизам на отбивката, и кво ... стрелката в червеното + пара изпод капака
                  Изтекоха ми водите, през разширителния съд, за няма и 2 км в обороти
                  Както и да е, изхвърлих картона, няколко пъти спирах да проверявам и доливам вода, и всичко беше ОК.

                  п.п. (няма пряка връзка с твоя въпрос):
                  На връщане - ново приключение - при последната проверка/доливане, точно преди тръгването ми обратно от Лондон, съм забравил да сложа капачката на радиатора.
                  Гаааз ... 20-ина мили градско в Лондон + 100-ина мили магистрала. Спирам на сървиса за кафе, целия обвит в пара, а стрелката (зорко следена btw) изобщо не беше мръднала от средата през целия път. Добре, че капачката съм я бил затиснал с капака и си стоеше кротко там.

                  Действията се развиват при посрещането на едно приятелско семейство от България.
                  Следващите 10 дни се развозвахме с тях и минах 3000 км без проблеми с охлаждането.
                  На десетия ден тръгвам да ги карам за Лондон.
                  Магистрала - посреднощ - дъжд - мъгла - 100км/ч - ДВЕ ТЛЪСТИ ЖИВОТНИ изскачат на пътя.
                  Успях да ударя само едното. Бронята леш, единия фар, двата радиатора се качиха върху двигателя.
                  Обаждане на приятел, да дойде да ни дозакара до летището - купуване на нови билети за следващия самолет - обаждане на най-близката морга и скрапиране на JDM-ката ми.

                  Таа, тетака приключи земния си път първото ми CR-V
                  Последно редактирано от krasi-mir; 08-01-15, 12:41.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #10
                    От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    Павле, ще ти разкажа нещо, ти си прави изводи.
                    Тръгвам за Лондон с цялото семейство, разбирай и 4-годишната ми дъщеря, 200 мили в едната посока.
                    Зима е, термостата е постоянно отворен => слагам един картон на половината радиатор, да не измръзнем, разбираш ли.........

                    Таа, тетака приключи земния си път първото ми CR-V
                    Краси, ако позволиш аз да направя един извод преди Павката. Мен, ти си за Топ Гиър, бре! Да беше отвинтил и пробката на картера на един-два оборота преди да тръгнеш за Лондон.

                    п.п. Павка имаш основание да смяташ че при 5000 оборота по дълго време ще го фламбираш китаеца, но нали и насрещния леден въздух пък работи в другата посока.
                    Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 08-01-15, 15:29.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                      И при мен имаше раздуване на стария радиатор.Писах в тази тема:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=171024
                      Лятото с новия нямах проблем,на като застудя протече от долния маркуч. Притегнах скобата и теча спря.Следих го известно време и нямаше нов теч.Но течността в казанчето е малко над минимума. Не доливах нова.Като загрее се повишава и после нивото спада.Споделих с един приятел за теча и той има теория че препълвам казанчето и за това тече. Според него при пълно на максимум казанче и загрял двигател, при повишаване на нивото вследствие на разширяване на течността ,се повишава налягането в разширителния съд,защото въздуха които е вътре няма от къде да излезе.И в следствие на това се повишава и налягането в радиатора.
                      Не знам дали има нещо вярно,но в ръководството за ремонт ,при смяна на течността пише двигателя да се загрее докато се включи перката, да се долее радиатора и казанчето на максимум.
                      CR-V 2.0i RVSi 147PS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                        Я колко скрити лимонки се обадиха ...?!

                        То сега к'во пак излиза, ... че всяка крушка си имала опашка!

                        Вижте ся, един съвет от мен ... недейте си юркатйте бабичките както темпераментен зет палава тъща, че да не ви четем после за патилата тук ...
                        Honda CR-V 1-st Generation

                        Коментар


                        • #13
                          От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                          И аз преди месец смених моя с китаец, ама като знам, че струва 60 лева и две години да изкара си е файда.
                          Между другото на мой съсед му текна радиатора на Тераното 2.7 бензин и като не можаха да му намерят евтин и го прати в Сливен на някакви хора, които му изляха същият радиатор, но целият е алуминиев, без пластмаси за 100 и няколко пари.
                          Honda HR-V 4WD D16W1

                          Коментар


                          • #14
                            От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                            И-и-и-и-и Браво бре Момци!Решихте се да драснете някои ред за поколенията!За пореден път се убеждавам,че не "ривеш ли няма кой да ти обърне внимание".Та от споделеното и от Вас человек да си направи извода,а според мини е...!Не настъпвайте старите коли повече от 140км/ч.Не е нужно,пък и в България рядко ще ви трябва тази скорост.Карйте си ги с около 120км/ч. и си свиркайте.
                            Мойта преди случката-нивото на антифриза в разширителното казанче беше един пръст над минимума.така я карам вече 3 години.Като загрее се качваше на максимума и малко около 5мм над него.Макар,че техниците от сервиза ми обясниха,че и с 8000 оборота да съм я карал,то предпазното клапанче действа и няма никакъв проблем,аз съм убеден че е от пърженето на колата до 180км/ч.Възможно е както казва Краси при тези обороти да е напълнила разширителния съд и от там да е повишила цялото налягане в системата и да се е раздул радиатора.И сега щом повишава нивото в казанчето,значи клапанчето работи.За прегряване,да съм я прегрял за момент,без стрелката да се е качила,Не вярвам-карах я на температура около 4 градуса и имаше силен насрещен вятър,така,че обдухването е било огромно.Получило се е нещо комбинирано от проблемите на Краси и може би от последните изречения на Гецата1059.Да обаче,започват да ме налягат други мисли,Защо след като този мотор се слави с любов към високите обороти прави този проблем,може би го прави като остарее,знам ли?
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • #15
                              От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                              Павле ... грешни изводи
                              Двигателя си държи на бой. Моя проблем беше отворения термостат, в следствие на което реших да модифицирам охлаждането с жалузи тип Велпапе. Без тях проблемът с охлаждането ми беше никакъв.
                              Тоя моя приятел, дето ми гостува, за пръв път се вози в CR-V. Вози се той, и на втория-третия ден ми вика - "А'е, ти тоя джип го караш, като лека кола, а като гледам си върви като на хората колите!". Ограничението тук е 70мили/ч на магистралата. И аз си го спазвам ... където има камери Иначе си джиткам с 80, 90 и не ми пука, колко гори. И ако поне веднъж в седмицата не я вкарам в 5-6К оборота, значи не съм се возил. Любимото ми упражнение е баир и някой нетърпеливец залепен за теглича ми, готов да ме изпревари, веднага щом започне лентата за изпреварване. И както казах - газта до долу -> кикдаун на 3-та, и 5500 оборота (макс мощност и въртящ момент). В повечето случаи нетърпеливецът пак си е зад мен, когато баирът свърши и пътя пак се стесни.

                              Значи, не ти е виновен двигателя, а китаецът, който го охлажда.

                              п.п. И на двете ми JDM-ки, набор 1995-а, едната 15-годишна 180000км, другата 19-годишна 230000км, радиаторите не бяха сменявани бяха си оригиналните от завода.

                              п.п.п.Със К20-ката, за сега, ходя само на работа, и все още не съм имал честта да я тествам, както си знам
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X