Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

    При мен разду оригиналния на Хонда.Предполагам че е заводския.Сегашния ми е "Поляк", не "Китаец". Сменен преди по-малко от година.
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

    Коментар


    • #17
      От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
      Любимото ми упражнение е баир и някой нетърпеливец залепен за теглича ми, готов да ме изпревари, веднага щом започне лентата за изпреварване. И както казах - газта до долу -> кикдаун на 3-та, и 5500 оборота (макс мощност и въртящ момент). В повечето случаи нетърпеливецът пак си е зад мен, когато баирът свърши и пътя пак се стесни.
      И мене един така ме е..ваше по баирите м-у Бистрица и Железница във Витоша докато си се кефех на уазката, ма на третия опит да го изпревара не го видях, че е до мене и минях в дясна лента... чуха се разни работи ма не обърнах внимание. В закона са написани разни работи, но няма кой да чете, а може и манталитета да е от значение!

      Коментар


      • #18
        От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

        Говорим за леееееко различни ситуации, ама както и да е, приемам забележката, извинявам се, и обещавам повече да не правя така.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #19
          От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
          Павле ... грешни изводи
          Двигателя си държи на бой. И както казах - газта до долу -> кикдаун на 3-та, и 5500 оборота (макс мощност и въртящ момент).
          Ии-и-и-и тук си също като мен.Като кача да возя някои обикновено следва репликата."Аз ако съм на мястото на тази кола щях да те Плювна".И аз не дишам разни газарчета,дето си мислят,че света е техен и другите не съществуват.Аз поне веднъж на ден я яра над 5000 оборота-на 2-ра,3-та.А,за да ядосам още повече колегата за баира,ако е някаква малолитражка,дето се напиня-1,2-1,3кубика има вече ще фърчи и го чакам половин час да ме изпревари и ме набие в някои тир или бавно каращ пред мене-Любимия ми номер на Вакарелския баир е да го резна мина пред него и набия спирачките,след това от 5- трета и фиууу-у.Е тогава си умирам от кеф.И не искам да се извинявам-Корекност за Корекност....

          [/QUOTE]Значи, не ти е виновен двигателя, а китаецът, който го охлажда.[/QUOTE]
          Относно радиатора-Пу-Пу дано си прав за китаеца,да не е нещо друго проблем,засега си бачка колицата-старицата.
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • #20
            От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

            Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
            ....А,за да ядосам още повече колегата за баира,ако е някаква малолитражка,дето се напиня-1,2-1,3кубика има вече ще фърчи и го чакам половин час да ме изпревари и ме набие в някои тир или бавно каращ пред мене-Любимия ми номер на Вакарелския баир е да го резна мина пред него и набия спирачките,след това от 5- трета и фиууу-у.Е тогава си умирам от кеф....
            БРАВО!
            Е това е мъжка постъпка а то иначе тия с малолитражките как да разберат че до тях кара поне 2.0 кубика звяр "фиууу-у" ....

            Коментар


            • #21
              От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

              "Нисенс" не правят ли радиатор за този модел?
              Скоростите и оборотите, които се цитираха няма да коментирам...
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #22
                От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                БРАВО!
                Е това е мъжка постъпка а то иначе тия с малолитражките как да разберат че до тях кара поне 2.0 кубика звяр "фиууу-у" ....
                Най-мъжка,супер-мъжка,ултра мъжка.Е-е-е-е!
                п.п.Но,аз винаги,ама винаги не засичам,а ако ме наближава голямо литражка 3,5-5.0 кубика и изхвърлям буталата на мойта за да изтегля колоната и не бавя човека!,хестествено като си знам възможностите на автомобила,а кът нимоо си тра-а-а за разлика от напинячите!Фиу-у-у-у
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #23
                  От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                  Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                  ...Но,аз винаги,ама винаги не засичам,а ако ме наближава голямо литражка 3,5-5.0 кубика и изхвърлям буталата на мойта за да изтегля колоната и не бавя човека!...
                  Когато някой те настигне по пътя, било то "малолитражка" или "голямолитражка" това означава, че той се движи със средна скорост по-висока от твоята, иначе никога няма да се срещнете по пътя.
                  Ако не избиваш комплекси и не държиш да си пръв на пътя и да се опитваш на свой ред веднага да го изпревариш няма и да се видите повече.

                  В случая нито е необходимо ти да си "изхвърляш буталата" за да освободиш лентата, нито тоя зад теб да те "настъпва" за да търсиш къде да се навреш в колоната, за да завършиш изпреварването.

                  Това със спирачките не го коментирам изобщо ..

                  Коментар


                  • #24
                    От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                    Малко офф..... в темата.И аз преди докато карах VW 1.9 TDI , "много обичах" като изпреваря някой колега в баир, същия да " ми се обиди " и да почне да ме изпреварва на ръба на силите на своя автомобил. Същевременно докато ме изпревари ме набива на Тир или друг автомобил.След като ме изпревареше, съответно аз се залепям зад него и го натискам да видя колко върви този автомобил, за да изпреварва без да прави сметка, че има и други на пътя освен него.
                    Не съм шофьор-тип състезател, но някои път ми идва в повече, да ме засичат хора ,който не знаят възможностите на своя автомобил.
                    CR-V 2.0i RVSi 147PS

                    Коментар


                    • #25
                      От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                      Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
                      Не съм шофьор-тип състезател, но някои път ми идва в повече, да ме засичат хора ,който не знаят възможностите на своя автомобил.
                      И-и-и-и Геца точно за това говоря бе!Какво да правя като карам повечето по магистрала,аман от такива ситуации.Дори и да приемем тезата на колегата "tsb" чи съм комплексар,ми покрай мене на магистралата ври от такива.Карам и бързо,карам и бавно и дори и тогава с 80-90км/ч до София поне 10-тина автомобила ще срещна които се движат със 70км/ч.майка му стара,пък после не ще и пукам радиатора ми и буталата ще и изхвърлям,но много разводнихме темата макар да е в общи приказки.Между другото,чак днеска проверих и да ти кажа,не си прав,че няма отдушник компесаторния съд.Има,бе!Не е маркуче,а отвор в капачката му и резбата на казанчето.Е около 3 мм е т.е. не е голям и при по яко пълнене може да повиши налягането,ма има отдушник.Да знаеш.
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #26
                        От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                        Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                        Когато някой те настигне по пътя, било то "малолитражка" или "голямолитражка" това означава, че той се движи със средна скорост по-висока от твоята, иначе никога няма да се срещнете по пътя. ...
                        Абсолютно си прав.
                        Това със спирачката и аз не искам да го коментирам.Просто никога не бих направил такова нещо.
                        Павле ... нема си играм повече с тебе!

                        Аз говоря за съвсем други неща.
                        Извън градски, първокласен път, ограничение 60 мили/час, пресечена местност. Карам си с 60-65, постоянна скорост, независимо от наклона на изкачване. На спускането ме настига няк'ъв "немощен", без значение колколитражка. На изкачването, същия изостава, ама много изостава, защото явно не може да поддържа моята постоянна скорост. На следващото спускане това се повтаря. Обаче на поредното, дълго и стръмно изкачване има лента за изпреварване, и немощния видимо иска да ме изпревари. Да му се чудиш, защо ... за да "умре" пред мен, и вместо да си карам с моята постоянна скорост, на всеки следващ баир да умирам с него.
                        Е как да го допусна това, с моя манталитет и его?
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #27
                          От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                          Тук се засяга интересен въпрос, който макар и офтопик не можах да се сдържа и да не се изходя и аз по темата

                          Редовно ми се случва при пътуване в БГ извън магистралите (колкото и комични да са те) да си карам с постоянна скорост максималната разрешена или малко отгоре - например 100 км/ч; при тези условия настигам някого влачещ се със 70 и го изпреварвам когато се появи възможност. На първото населено място което стигна въпросния гъз (щото не се сещам за друга дума за подобно поведение) ме настига понеже аз забавям до 40-50 щото искам някой да ми тежи на съвестта ама той си перка със 70-80 и в населеното място, настига ме, задминава ме най-нагло и после след като излезем от населеното място трябва ПАК да го изпреварвам, щото той разбира се не ускорява над 80.

                          Питам аз, селска проява ли е да дам газ и да не го пусна да ме изпревари, като го знам, че го прави ей така от чиста злоба за да "ме мине"? И кой изобщо е простака в случая, след като аз поне намалявам в населеното място.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                            Рискуваш и ти да направиш гаф в населеното място! А ако искаш да си гадняр, след населеното място като дигне 80 го изпревари и намали на 70 и така няколко пъти....
                            Шофирането в България става все по-интересно!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                              Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                              Тук се засяга интересен въпрос, който макар и офтопик не можах да се сдържа и да не се изходя и аз по темата

                              Редовно ми се случва при пътуване в БГ извън магистралите (колкото и комични да са те) да си карам с постоянна скорост максималната разрешена или малко отгоре - например 100 км/ч; при тези условия настигам някого влачещ се със 70 и го изпреварвам когато се появи възможност. На първото населено място което стигна въпросния гъз (щото не се сещам за друга дума за подобно поведение) ме настига понеже аз забавям до 40-50 щото искам някой да ми тежи на съвестта ама той си перка със 70-80 и в населеното място, настига ме, задминава ме най-нагло и после след като излезем от населеното място трябва ПАК да го изпреварвам, щото той разбира се не ускорява над 80.

                              Питам аз, селска проява ли е да дам газ и да не го пусна да ме изпревари, като го знам, че го прави ей така от чиста злоба за да "ме мине"? И кой изобщо е простака в случая, след като аз поне намалявам в населеното място.
                              Тук нещата опират до икономия.............някой му е казал че това е най-икономичната скорост и посмъртно я спазва. Имам един такъв познат , извън,в населено място 80.Питам го защо бре.........ами казаха ми че така ми гори най-малко....
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар


                              • #30
                                От: Слушайте, какво става с китайския радиатор на Хондата!

                                Обяснението е просто: В очите на една малолитражка, джипът изглежда като нещо огромно,квадратно и мудно, което на всичкото отгоре му ограничава видимостта. Затова се "напиня" и в не редки случаи успява щото факторът кг/ к.с. при много от тях е по добър от доста джипки. Друг е въпросът, че нашите хонди с къси кутии и тегло колкото немско комби, при 6500 оборота действат неподозирано ококорващо.
                                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X