Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Не, че нещо, ама ако двулитров КИАк, който и без това е преправян, гори 20/100 газ, направо си реве за една турбинка, и освен че ше тръгне, ще свали и разхода.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Не, че нещо, ама ако двулитров КИАк, който и без това е преправян, гори 20/100 газ, направо си реве за една турбинка, и освен че ше тръгне, ще свали и разхода.
      Много си прав!
      Отдавна мисля по този въпрос,тъй като щатния мотор е лошо изчислен-максималния въртящ момент е чак при над 4000об/мин.!?
      Надолу, особено под 3500об/мин.няма никой,ама наистина никой!
      Та една турбина би помогнала адски много в ниските, докато се развърти.
      Степента от 9.3:1,обаче не зная как ще се понесе.
      Отделно и други неща честно казано не са ми докрай ясни и затова за сега не се наемам за турбо.

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Обсъди го със Соти, но мисля, че една хибридна турбина на нещо до bar ще му дойде добре без да пипаш нищо по мотора.
        Приятел си направи неговата турбина хибридна при некъв пич в Пловдив с/у 580лв.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
          Много си прав!
          Отдавна мисля по този въпрос,тъй като щатния мотор е лошо изчислен-максималния въртящ момент е чак при над 4000об/мин.!?
          Надолу, особено под 3500об/мин.няма никой,ама наистина никой!
          Та една турбина би помогнала адски много в ниските, докато се развърти.
          Степента от 9.3:1,обаче не зная как ще се понесе.
          Отделно и други неща честно казано не са ми докрай ясни и затова за сега не се наемам за турбо.
          Потърси Соти - Нинджа 1. Той има опит с турбинирането.https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=19532

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Потърси Соти - Нинджа 1. Той има опит с турбинирането.https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=19532
            Познават се, поне по телефона.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Да-познаваме се.
              Говорили сме по въпроса.

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Колеги,имам питане...на кияка много ми пече от задното гърне/пече в краката на пасажера,зад шофьора/.
                Знам че по принцип имат някои коли едни ламарини или нещо такова над гърнето/за купето/,е аз Нямам...вие имате ли?
                Дайте съвет какво да сложа,и как...
                Благодаря!
                Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                Краси
                "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Има фабрично ламарина и като си е на мястото няма такива оплаквания.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
                    Има фабрично ламарина и като си е на мястото няма такива оплаквания.
                    Мерси,други идеи...
                    ...и да питам отново
                    някой да е сменял скоро семерингите на карданите? Не ги намирам в колос и базис.
                    Знаете ли номера или размери та да ги търся по магазините за лагери.
                    Дали са едни и същи на двата кардана?
                    Имам теч на масълце откъм скоростите
                    Последно редактирано от lakatnika; 12-07-18, 16:50.
                    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                    Краси
                    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      днес в Базиса ме питаха дали семеринга е с метална гривна...според тях/и се води Нестандартен/,а според вас???
                      не го намирам никъде,пратиха ме в KIA,там го имали-27пари.(толкова ли е?)
                      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                      Краси
                      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Вече съм с нови крушки на фаровете.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0863.jpg
Прегледи:1
Размер:322.1 КБ
ID:5796567
                        Отзиви за тях,след проба някоя вечер.Предполагам ще светят добре.
                        На Опела съм с подобни Osram+130% и съм много доволен,но и цената беше "хубава".
                        Последно редактирано от georgipetkov64; 16-08-18, 16:04.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Вече съм с нови крушки на фаровете.
                          [ATTACH=CONFIG]966521[/ATTACH]
                          Отзиви за тях,след проба някоя вечер.Предполагам ще светят добре.
                          На Опела съм с подобни Osram+130% и съм много доволен,но и цената беше "хубава".
                          А от колко време ги караш? Че при мен изкараха 10 месеца и изгоряха и двете в два поредни дни. После сложих обикновени, но не усетих липса на светлина.

                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Тези от снимката ги сложих днес,другите над 2г.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              А от колко време ги караш? Че при мен изкараха 10 месеца и изгоряха и двете в два поредни дни. После сложих обикновени, но не усетих липса на светлина.
                              Аз съм с такива от няколко месеца, та дано да не излезеш прав.

                              Имайте предвид, че на друсаща кола такива, или подобни, крушки горят, но това не е заради тях. За да докарат повече светлина кантала е сметнат да работи на по-висока температура, което разбира се скъсява и живота И, но пък подскоците по дупките го приключват много по-бързо.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Пробвах ги тази вечер,има разлика в светенето и съм доволен.
                                Колко ще изкарат не знам,но на цената на три кутии цигари,колкото толкова.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X