Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Наскоро измайсторих предпазна "кора" от ламарина неръждавейка за между задното гърне и купето,защото моята липсваше по незнайни причини...вие имате ли???
    За лятото беше голям проблем /много печеше в краката на пасажера отзад/,Нооо...за зимата си беше супер!!!
    Захванах я на три точки от които две си бяха с фабрични дупки,а една беше разпробита за самонарезен.
    И най важното,забравих да снимам че дойде силен дъжд, снимки по нататък...
    Не знам колко работа ще върши,дали трябва да се изолира и с вата,алумин или др...самата ламарина...
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
      Наскоро измайсторих предпазна "кора" от ламарина неръждавейка за между задното гърне и купето,защото моята липсваше по незнайни причини...вие имате ли???
      За лятото беше голям проблем /много печеше в краката на пасажера отзад/,Нооо...за зимата си беше супер!!!
      Захванах я на три точки от които две си бяха с фабрични дупки,а една беше разпробита за самонарезен.
      И най важното,забравих да снимам че дойде силен дъжд, снимки по нататък...
      Не знам колко работа ще върши,дали трябва да се изолира и с вата,алумин или др...самата ламарина...
      И моята печеше в краката на задните седалки. И имаше някаква тънка фабрична ламарина, но пак печеше. Подшушнаха ми, че може да е от задръстен катализатор (ама то пече отзад ...). Махнах го, но продължи да си грее.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        И моята печеше в краката на задните седалки. И имаше някаква тънка фабрична ламарина, но пак печеше. Подшушнаха ми, че може да е от задръстен катализатор (ама то пече отзад ...). Махнах го, но продължи да си грее.
        Да,ма то си пече от задното гърне... недомислици
        Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
        Краси
        "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Първоначално публикуван от miros Преглед на мнение
          Като се заговорихте за охлаждането на двигателя - какъв антифриз е най-добре да се слага на Киа-та. Че вече се чудя син, червен или жълт. По принцип ще промивам цялата система и ще слагам нов понеже незнам до сега какъв е бил. Извинявам се ако вече е коментирано, но не успях да го намеря нито успях да намеря с какъв препоръчва производителя.
          ...та като се зачетох и аз,да питам G12/червения Антифриз ли е?/
          и 7,5l. ли събира?
          //източването от къде трябва да се случи?//
          Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
          Краси
          "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Източването,на системата от радиатора,от към двигателя в най ниската точка имаш кранче,отвиваш го,като отваряш отгоре и капачката и го оставяш да си тече в някакъв леген или друг съд,че е отровен!Да,събира 7.5л.за бензиновите и 7.9л. за дизела!Препоръчва се да е на основата на етилен гликол!

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Промиването на охладителната система заочна. Източих стария антифриз от радиатора от пробката и напълних с вода. След 2 дена отново източих водата и напълних с нова. Днес налях препарат за почистване на системата на Mannol, ето този...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190725_193114.jpg
Прегледи:1
Размер:530.4 КБ
ID:5818436

              ...карах около 10км. с включено парно на 6 (не е лесно в тази жега) и след като изстина източих и заредих с нова вода. Водата която източих не беше никак зле и се чудя препарата ли не го бива или системата си ми е чиста. Двуумя се дали да не повторя процедурата с друг препарат например лики моли.
              След още 2-3 смени с вода ще зареждам с нов антифриз G12+.
              Отделно взеха масло за хидравликата...
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190725_193127.jpg
Прегледи:1
Размер:527.7 КБ
ID:5818437
              ..и обезмаслител за измиване на колата отдолу..
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190725_193121.jpg
Прегледи:1
Размер:320.0 КБ
ID:5818438

              Между другото понеже много се коментира за работната температура на колата днес я следах OBD II модул и Torque. Колата си държеше около 90 градуса. За сметка на това пък като проверих за грешки ми изкочи грешка P0326 - Knock sensor 1 circuit range/ Performance (Bank 1 or Single sebsor). Сега да видим къде е този сензор.
              KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
              08868пет4три18

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                6-7 пакетчета Лимонена киселина сложи в 5-6 литра вряща вода и разбъркай добре да се разтворят.
                После изсипи съдържанието и покарай така поне 20-30 мин.
                Източи чрез разкачане на долния маркуч на радиатора за да може мизерията да излезе по-лесно и бързо.
                Ако е необходимо повтори процедурата,после промий с чиста вода и наливай антифриз G12.
                П.П.1-Ползвал съм препарат на "Лики Моли" и то точно за промиване.
                Нищо не излезе,но с Лимонената киселина имаше ефект!
                П.П.2-Кнок сензора ти е боднат на блока и работата му е да следи за наличие на детонации при горенето на сместа и да "пипне аванса" с цел да се избегне детонационно горене.
                Важен е,тъй като почти никой от що годе съвременните мотори не понася дълго тоя ненормален режим на работа.....-(това е съвсем накратко)!
                Последно редактирано от Янко Желязков; 25-07-19, 23:36.

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                  Източването,на системата от радиатора,от към двигателя в най ниската точка имаш кранче,отвиваш го,като отваряш отгоре и капачката и го оставяш да си тече в някакъв леген или друг съд,че е отровен!Да,събира 7.5л.за бензиновите и 7.9л. за дизела!Препоръчва се да е на основата на етилен гликол!
                  Благодаря,и весел Петък (нали е ден на майстора)😂😂😂
                  Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                  Краси
                  "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    П.П.2-Кнок сензора ти е боднат на блока и работата му е да следи за наличие на детонации при горенето на сместа и да "пипне аванса" с цел да се избегне детонационно горене.
                    Важен е,тъй като почти никой от що годе съвременните мотори не понася дълго тоя ненормален режим на работа.....-(това е съвсем накратко)!
                    И аз прочетох това в нета, но не можах да го открия къде е за да му огледам кабела. Иначе за лимонтозуто и от другаде съм чувал, че го ползват за промиване така, че вероятно с него ще опитам
                    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                    08868пет4три18

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Днес ходих до газаджията и проблема се оказа в дефектирал клапан за налягането. Газовата си мисли, че няма газ и веднага прехвърля на бензин.
                      KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                      08868пет4три18

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        6-7 пакетчета Лимонена киселина сложи в 5-6 литра вряща вода и разбъркай добре да се разтворят.
                        После изсипи съдържанието и покарай така поне 20-30 мин.
                        Източи чрез разкачане на долния маркуч на радиатора за да може мизерията да излезе по-лесно и бързо.
                        ...
                        Промих и с лимонена киселина както каза и резултата е чиста и бистра водица. Още една-две промивки с чиста вода и следва наливане на антифриз G12+.
                        После идва ред на окачването, подмяна на пружини и амортесьори.
                        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                        08868пет4три18

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Чиста ти е системата значи.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Вече Кията е с механична ГНП.
                            Помпата е от Мицубиши Спейс Вагон турбо дизел 90к.с. Помпата е от гарантирано работеща кола, с повредени скорости. Сам си я демонтирах от Мицубишито.
                            Нищо не е пипано по помпата - просто е поставена и центрована. Колата върви чудесно, ама тя и преди си вървеше
                            Идеята за смяната е надуване на турбината. Предстои покупка и монтаж на бустметър. Приказки от типа че този двигател не бива да се надува повече, че грее и т.н. не ги приемам сериозно. До сега за три години с двигателя имам НУЛА проблеми!
                            Снимки на процеса няма, защото не съм я сменил аз, а монтьор.


                            ПП Ако някой иска за експерименти или смяна - на символична цена давам електронната помпа. Работеща!!!
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Започвам и аз проект по повдигане а кията, смяна на амортисьори, пружини, подложки. Ще качвам снимки, когато има резултати.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                Вече Кията е с механична ГНП.
                                Помпата е от Мицубиши Спейс Вагон турбо дизел 90к.с. Помпата е от гарантирано работеща кола, с повредени скорости. Сам си я демонтирах от Мицубишито.
                                Нищо не е пипано по помпата - просто е поставена и центрована. Колата върви чудесно, ама тя и преди си вървеше
                                Идеята за смяната е надуване на турбината. Предстои покупка и монтаж на бустметър. Приказки от типа че този двигател не бива да се надува повече, че грее и т.н. не ги приемам сериозно. До сега за три години с двигателя имам НУЛА проблеми!
                                Снимки на процеса няма, защото не съм я сменил аз, а монтьор.


                                ПП Ако някой иска за експерименти или смяна - на символична цена давам електронната помпа. Работеща!!!
                                Не е лошо и една ел. циркулационна помпа на Антифриза да сложиш.
                                Че след юркане при гасене на мотора от 90гр. само за 4-5 мин.ще си на поне 110гр., особенно през Лятото.
                                Нещо от Ауди S3 там 99,2000г.би свършило работа мисля...-ел.помпата си е заводска не случайно при него.
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 18-10-19, 00:32.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X