Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво направих по Кията днес?

    А как спука глава?

    Моята я купих със спукана глава и я смених. Но нямам обяснение как е станало. При положение че охлаждането е перфектно. На втория светофар достига работна температура и стрелката не помръдва и с милиметър. Нито лятото в големите жеги, нито при натоварване по черно. Всъщност виското ми е сменяно и то е вероятна причина.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #32
      От: Какво направих по Кията днес?

      Всичко си й беше ,както трябва.Мислих,че само дизела пука глава,но явно съм грешал.

      Коментар


      • #33
        От: Какво направих по Кията днес?

        Когато взе да изкарва яко бял дим,стрелката на температурата си беше в нормално положение
        Сега се сещам,че предната седмица се бях окопал в един ров и доста зор видях докато е изкарам.Може и тогава да е станал проблема,но е карах още седмица.Взе да ми намалява водата и маслото и тръгнах към сервиза.На няма и сто метра от него и изпуши.Пак късмет,че не съм търсил ,някой да ме тегли хаха.Резултата беше спукана глава на две места,а гарнитурата липсваше тотал.

        Коментар


        • #34
          От: Какво направих по Кията днес?

          Днес успях да сменя единия амортисьор, и да сваля другия, биалетките дето държат амортисьора за носача се бях сраснали с другите железа, цял ден съм блъскал по тях за да ги извадя.

          Коментар


          • #35
            От: Какво направих по Кията днес?

            Първоначално публикуван от tonitoy Преглед на мнение
            И в крайна сметка какво си взехте или какво набелязахте ?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240220151240.jpg
Прегледи:2
Размер:100.5 КБ
ID:5644746Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200220151238.jpg
Прегледи:2
Размер:157.5 КБ
ID:5644747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200220151237.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5644748
            Не е точно по темата, ама само отговарям...........
            Венцислав Петров
            Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
            Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
            0889 62 8четири 6четири

            Коментар


            • #36
              От: Какво направих по Кията днес?

              Какво е това нещо-бавни има ли,какво е 4х4 задвижването?
              Прилича ми на Фрилендър този Форд!?
              Дано не е така,като концепция!

              Коментар


              • #37
                От: Какво направих по Кията днес?

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Какво е това нещо-бавни има ли,какво е 4х4 задвижването?
                Прилича ми на Фрилендър този Форд!?
                Дано не е така,като концепция!
                Бавни няма. И шаси няма. С виско е. Не е Фрилендър а е Мазда Трибют. Не е лоша машинка, но не е особено подходяща за извън пътя. Тук из Европата го продават като Форд Маверик 2.
                Последно редактирано от bullet_pk; 24-02-15, 18:47.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #38
                  От: Какво направих по Кията днес?

                  "многодисков Борг Уорнър, дифове Дана, принудително заключване на централния диф" - ако това е виско, значи е с виско!!!
                  Иначе по- подробно е описан в темата
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...EE%E1%E7%EE%F0
                  Много благодаря на автора на темата, който ми оказа огромно съдействие!!!
                  От Киа-та останах с много добри впечатления и ако не беше за последно прокапалия резервоар, щях да си я карам още. Между другото купувачът и вече се похвали във форума с придобивката.............Желая му дълги без аварийни километри !
                  Венцислав Петров
                  Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                  Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                  0889 62 8четири 6четири

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво направих по Кията днес?

                    По обед като се прибирах се появи един странен звук от предно ляво колело, нещо смесено между свирене и стържене. Помислих си че е лагер, но нали ги смених преди по малко 600км. не е възможно. Прибирам джипката в гаража, махам гумата и два часа се дупя покрай нея и изведнъж забелязвам съвсем случайно, че между спирачния диск и предпазната ламарина зад него е заседнал един камък. Как се е наврял там не знам. С малко мъка го изкарах без да се налага повече разглобяване и след направения тест шума изчезна.
                    08888 седем шест 888

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво направих по Кията днес?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1280.jpg
Прегледи:1
Размер:175.7 КБ
ID:5645480 вчера смених ангренаж и ролка, понеже водната помпа беше друга а оригиналната страшна скъпа и с поръчка ,за сега я оставих. Това всичко с майсторлъка ми излезе 150лв.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво направих по Кията днес?

                        Колеги от няколко дена ми направи впечатление,че оборотомера полудява понякога. Проверих при познат състоянието на акумулатора(нещо като диагностика) ,беше с нулева температура иначе заряд имаше около 12 и нещо. При запален двигател и при фарове несе променяше и си помислих ,че не зарежда. Закарах на ел.техник и той го измери с мултицет тогава беше 13 и нещо и каза че е било наред. Иначе би трябвало и таблото да свети ако не зарежда. Но с предишен опит от старата кола( и там оборотите играеха и се оказа от плочкта с четките зад генератора) ме съмнява отново тая джаджа с четките. Дали някой е имал подобен проблем? Благодаря.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво направих по Кията днес?

                          Зареждането трябва да стига до 14.7 волта. При изтощен акумулатор може да показва по-малко, но според мен под 13.7 е показател за проблем с четки или изправител. Не е задължително да свети. Възможно е да премигва.
                          Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво направих по Кията днес?

                            Първоначално публикуван от hamido Преглед на мнение
                            Колеги от няколко дена ми направи впечатление,че оборотомера полудява понякога. Проверих при познат състоянието на акумулатора(нещо като диагностика) ,беше с нулева температура иначе заряд имаше около 12 и нещо. При запален двигател и при фарове несе променяше и си помислих ,че не зарежда. Закарах на ел.техник и той го измери с мултицет тогава беше 13 и нещо и каза че е било наред. Иначе би трябвало и таблото да свети ако не зарежда. Но с предишен опит от старата кола( и там оборотите играеха и се оказа от плочкта с четките зад генератора) ме съмнява отново тая джаджа с четките. Дали някой е имал подобен проблем? Благодаря.
                            Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
                            Зареждането трябва да стига до 14.7 волта. При изтощен акумулатор може да показва по-малко, но според мен под 13.7 е показател за проблем с четки или изправител. Не е задължително да свети. Възможно е да премигва.
                            Провери си масите. Имах проблеми с алтернатора вероятно тръгнали от лоша маса която късно оправих.
                            Един път мериш - всичко е наред, на другия ден съм без акумулатор - мерим - нищо не зарежда. Излезе регулатора, смениха ми го и след месец пак се прецака, явно имаше и друг проблем. Сега съм с витаров, такъв имаха в сервиза и нямам проблеми.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво направих по Кията днес?

                              Вчера промих охладителната система. Не знаех, че може да се събере толкова много ръждива кал в охладителната система на колата. Сега всяка вечер ще източвам и сутрин ще пълня вода докато не се избистри, че още се цапа след като се покара колата.

                              Има ли колеги с газов инжекцион да снимат къде по колектора са им вкарани маркучите от дюзите, че не мога да реша къде да сложа моите то много гъчкано там.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво направих по Кията днес?

                                Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
                                Зареждането трябва да стига до 14.7 волта. При изтощен акумулатор може да показва по-малко, но според мен под 13.7 е показател за проблем с четки или изправител. Не е задължително да свети. Възможно е да премигва.
                                Колега при 14.7 акумулатора се прежарежда, да не кажа висок показател, но е някъде на границата можеби.! Иначе сега ми е около13.1 -13.3 ,но при друсане на джипа оборотомера играе, но не всеки път. Ето и снимка на Аку тестаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1295.jpg
Прегледи:1
Размер:175.8 КБ
ID:5646332

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                Провери си масите. Имах проблеми с алтернатора вероятно тръгнали от лоша маса която късно оправих.
                                Един път мериш - всичко е наред, на другия ден съм без акумулатор - мерим - нищо не зарежда. Излезе регулатора, смениха ми го и след месец пак се прецака, явно имаше и друг проблем. Сега съм с витаров, такъв имаха в сервиза и нямам проблеми.
                                Колега имашли снимки на регулатора? Това да нее плочката с четките зад генератора?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X