Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво направих по Кията днес?

    За стартера не те излъгал заврян е,ще правя същото упражнение тези дни,сигурно от трудното въртене на стартера е гръмнала в смукателния колектор,студа показва всички неизправности.

    Коментар


    • #17
      От: Какво направих по Кията днес?

      Моя и той не е първа прелест!
      При палене на топъл мотор първо леко задържа-/забива/ и в последствие завърта нормално.Явно ще е за втулки и четки.
      Та по този повод от къде ги вадите вашите най-лесно:на канал/подемник отдолу или отгоре след сваляне на всмукателния колектор???

      Коментар


      • #18
        От: Какво направих по Кията днес?

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Моя и той не е първа прелест!
        При палене на топъл мотор първо леко задържа-/забива/ и в последствие завърта нормално.Явно ще е за втулки и четки.
        Та по този повод от къде ги вадите вашите най-лесно:на канал/подемник отдолу или отгоре след сваляне на всмукателния колектор???
        Моя стартер го свалях на канал,но мисля че не свалях смукателния колектор. Стартера е с три болта и както на Ладите единя болт не го сложих при монтажа.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #19
          От: Какво направих по Кията днес?

          Благодаря Драго.

          Коментар


          • #20
            От: Какво направих по Кията днес?

            А, имало е и друга такава тема която не съм видял. Ако на някой му се занимава нека да ги обедини, ако колегата mitaka333 пуснал другата тема няма нищо против.
            08888 седем шест 888

            Коментар


            • #21
              От: Какво направих по Кията днес?

              Първоначално публикуван от yancho Преглед на мнение
              Колеги какво ще кажете и ние да си имаме такава тема както в другите под форуми? Така всеки който направи нещо по жипката ще може да го сподели в тази тема и така няма да има толкова много теми и ако някой се интересува от някаква информация тя ще е по концентрирана.
              Ако прецените че нямаме нужда от такава тема то тя може да бъде изтрита.
              имате си такава тема още от 2012г.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #22
                От: Какво направих по Кията днес?

                По коледа започа да мирише на бензин. Преди това беше започнала да пали от четвърт на 1-2 цилиндъра и след секунда палят и останалите. На свободен ход не работеше равномерно и менеше оборотите.

                Оказа се пробит регулатор на налягането на горивото.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:400x400_10_21_1.jpg
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5634329

                Бензина е отивал по маркуча за вакуума във входящия колектор и от там са били проблемте с прекалено бързото палене и лошата работа на свободен ход. Скоро и маркуча за вакуума се е разпаднал, защото не е предвиден за бензин.

                От коледа насам карам със затапени дупки на регулатора и колектора. Колата пали на бензин и после преминавам на газ.

                Вчера се захванах да сменям регулатора. Но се оказа, че маркуча за обратен бензин е много нацепен външно. За смяна на 10 см маркуч, се наложи да разглобявам входящия колектор. И понеже съм сръчен, счупих тая пластмасова джаджа:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KB60313890.JPG
Прегледи:1
Размер:43.3 КБ
ID:5634330

                Това е одушник за картерните газове, монтиран отстрани на главата. Вътре има пружинки и пластинки - един вид клапан.

                Та днес ще сменям и него.

                Регулатор на налягане - 34 лв, клапанчето е 10-тина лв
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #23
                  От: Какво направих по Кията днес?

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  имате си такава тема още от 2012г.
                  Вече знам! Жив поста преди твоя.
                  08888 седем шест 888

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво направих по Кията днес?

                    Някой от екипа няма ли да обедини и залепи темата като важна както е по другите под-форуми?
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво направих по Кията днес?

                      Случайно подочух от едно пиленце, че за рождения ми ден другия месец подаръка ми ще е ръчни хъбове. В този ред на мисли ще ми останат излишни два работещи инерционни хъба и един със счупени зъбчета за части. Та ако на някой му притрябват мога да ги продам, като дойдат ръчните де.
                      08888 седем шест 888

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво направих по Кията днес?

                        Такаааа. Вчера потроших задни накладки. Оставих колата на паркинг и към 23:00 отидох да си я прибера. Без грам спирачки и изтекло спирачно масло. Добре, че бях близо. Днес нови накладки- 65 лв. и цялостна подмяна на спирачната течност с DOT-4. Снимките показват как изглеждаше спирачното цилиндърче и накладките след като ги отворих.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0048A.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5641383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0046A.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5641384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0045A.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5641385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0044A.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5641386
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво направих по Кията днес?

                          Продадох я

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво направих по Кията днес?

                            И аз миналия петък....................
                            Венцислав Петров
                            Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                            Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                            0889 62 8четири 6четири

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво направих по Кията днес?

                              И в крайна сметка какво си взехте или какво набелязахте ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво направих по Кията днес?

                                Спуках глава и днес съм вече с нов(стар)мотор.Взех го от ибей.Киа 2L/16v -128cc.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X