Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Легаси Дизел - Мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Субару Легаси Дизел - Мнения

    Здравейте колеги, Честита Нова Година! Много здраве и късмет на всички!
    Реших да освен ЖиБката да се сдобия и с едно Субару. На сърце ми легна едно набор 2007 дизел. Чувам обаче много противоречиви неща за суби дизела. Чупели на две валове, блокирали моторите и тн. Моля някой, ако има наблюдения да сподели. Не искам да ми препоръчвате други марки и тн. Интересувам се конкретно от това, като марка и модификация!

    Благодаря!

  • #2
    От: Субару Легаси Дизел - Мнения

    Хм, първият дизел на Субару е от 2008г., а колите даже се водят модел 2009г. тъй че, тази дето сте гледали ще дойде някакъв уникат май...ако наистина е произведена 2007г. В другото има известна доза истина, има проблем с вала, който си е фабричен. От 2010г. се твърди, че вече е отстранен. Същевременно познавам хора , които си карат субките вече над 200 К км без проблем. Друго, което се среща като дефект е трудно включване на първа или задна скорост. Не знам каква е причината за това, нито как се отстранява. Май повечето свикват така.
    Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
    Opel Frontera V6

    Коментар


    • #3
      От: Субару Легаси Дизел - Мнения

      Разговарях с един от дилърите на Субару в БГ . Според него всичките рекламационни дизелови Субара с проблем с вала са били Форестър, въпреки , че мотора е еднакъв- при Легаси- никакви проблеми.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Субару Легаси Дизел - Мнения

        Първите дизелови Легасита са 2008-2009г . Не знам дали всички от тази година или само някой нямат DPF филтър,което е предимство. Моето е такова и за 150000км съм сменил едни предни и едни задни накладки .Разход около 6/100 Бих го сменил само за новата бензинова Импреза /ако мога да си позволя разхода в горивото/

        Коментар


        • #5
          От: Субару Легаси Дизел - Мнения

          Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
          .. .Разход около 6/100 Бих го сменил само за новата бензинова Импреза /ако мога да си позволя разхода в горивото/
          Този разход за градско, среден смесено каране или само извънградско (и с каква скорост)?
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: Субару Легаси Дизел - Мнения

            Смесен разход за около 900км 70% извън градско.

            Коментар


            • #7
              От: Субару Легаси Дизел - Мнения

              2010г решават проблема с валовете наистина. Допреди това последствията от скъсан вал за кошмарни,а двигател втора употреба е 8000лв и са рядкост! Ние в момента се борим с едно такова (импреза) 2009г и още не сме му измислили решение.По-интересното е,че това Субару палеше и работеше със скъсан вал! ....чукаше зверски мотора де.
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #8
                От: Субару Легаси Дизел - Мнения

                Благодаря на всички включили се! Субаруто беше 2008 г. Не ми вдъхнадоверие.... Всички, които гледах палеха трудно, пушеха и тн....Спрях се на бензин, 2,0 с газ., 2009 година, автомат..... Дано се окаже добър избор ))))

                Още веднъж блгодаря за мненията!

                Коментар


                • #9
                  От: Субару Легаси Дизел - Мнения

                  Един познат автомонтьор със солиден стаж ми каза, че първите серии дизелови Субару имат фабричен дефект: коляноият вал. Сложен е директно от бензинката, без да са съобразени, че налягането е по-голямо и вибрациите са в пъти повече. Докоплкото съм чел. след 2010г. Субару са сложили по-усилен колянов вал. Дори и да ти се счупи коляновият вал, спасение по моргите няма - там всички са такива. А цената на един нов колянов вал е почти колкото цялата кола на старо.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X