Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

    Има ЦЕПАЧКИ за тая работа , бръсненето с брадва освен смелост иска и сапун.
    Най-малкото да сте преки роднини на Дънкан М'клауд.
    Що се пените с човека , намерил си е занимавка , кефи се .
    Похвално е , че не се се занимава с други дивотии - праи си брадвата бръснич и по-лошо няма .
    Аз ако можех да си наточа така брадвичката - щях да уморя от глад GILLETTE .
    След някой и друг месец , ще идват в БГ да питат ка да си точат техните .Дано.

    Коментар


    • #62
      От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
      Що се пените с човека , намерил си е занимавка , кефи се .
      Е няма лошо... и ние така. Ако може да обясни как се сече дърво с толкова гладки ръбове съм готов да се извиня.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kkkk.jpg
Прегледи:1
Размер:157.4 КБ
ID:5636068
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #63
        От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

        Подкрепям твърдението , че е невъзможно да се отсече толкова дебело дърво и да изглежда по показания начин иначе браво за ентусиазма да заточиш по този начин брадвата .
        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

        Коментар


        • #64
          От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Е няма лошо... и ние така. Ако може да обясни как се сече дърво с толкова гладки ръбове съм готов да се извиня.

          [ATTACH=CONFIG]770336[/ATTACH]
          Айде да видим дали пък не може. За мой късмет нявгаш съм си дал зор да поснимам малко допълнително. А пък може и наистина да има някакво значение, че брадвата ми е наточена да бръсне За гладките страни обяснението е просто елементарно - имам феноменално добра техника за сечене. Относно малкия ъгъл на засека обяснението е също толкова просто - като си сглупил да се захващаш с малка брадва с толкав пън, гледаш да го направиш си минимум усилия. Надявам се да съм бил пределно ясен.




          Коментар


          • #65
            От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

            Последните снимки ме карат "умно" да се чеша зад врата и ща не ща, трябва да си призная, че дърво може да се отсече по този начин Натиснете снимката за да я уголемите

Име:punish2.gif
Прегледи:3
Размер:11.1 КБ
ID:5636494 Елфозавър, моите извинения!
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #66
              От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

              Е, аз пък ще трябва да кажа, че този начин на отсичане щеше да е почни невъзможен ако дървото беше на равно място Доколкото както се вижда е на склон, съм го сякал почти прав застанал от долната му страна, което позволяваше брадвата да влиза хоризонтално и с малък засек. Иначе този ефект нямаше как да се получи и засекът щеше да е много по-широк и островърх от долната страна. Иначе няма нужда от извинения. Надявам се, че убедих голяма част от форумната общественост, че брадвата е инструмент, който може да работи отлично и бръснещо заточен, на само минаван с шмиргела или ъглошлайфа

              Коментар


              • #67
                От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                Заради чувствата, които възбудиха у мен предпоследния и последния пост си заслужаваше да следя темата.
                Пичове - браво и на двамата!
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X