Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

    Най-общо това е начинът, по който аз си точа и поддържам брадвата след полозване - пъдът за мишка, барабар с водните шкурки струва 5 лева, а ефектът е видим. А и не се иска никакъв акъл, за да се усвои техниката.


  • #2
    От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

    Тая брадва ако си я ползвал за рязане на хляб, и на водна шкурка става Искам някой да се пробва на моята с водна шкурка, след няколко дена престой по гьоловете.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #3
      От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

      Аз пък със водна шкурка бих се пробвал на...китосана кола...
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #4
        От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

        Добре де ама за целта отдавна са измислили самобръсначките,даже и електрически има .

        Коментар


        • #5
          От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Тая брадва ако си я ползвал за рязане на хляб, и на водна шкурка става Искам някой да се пробва на моята с водна шкурка, след няколко дена престой по гьоловете.
          Просто при употребата на брадва има един основен принцип - брадвата не е лост, чук и не сече камъни и железа. С елементарното му спазване подръжката става и само на водни шкурки. А ако положението с острието е тежко има пили, брусове и пак водна шкурка. А си я правя да бръсне защото я използвам за всичко - от дялане на разни дървени щуротийки до дране и разфасоване на лов. Между другото малката добре заточена брадвичка е абсолютно универсален инструмент, но това е друга и дълга тема.

          Коментар


          • #6
            От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

            Аз моите ги точа с ъглошлайфа/ ф125/ само регулирам оборотите шкурката.
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #7
              От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

              Първоначално публикуван от Elfozavar Преглед на мнение
              Просто при употребата на брадва има един основен принцип - брадвата не е лост, чук и не сече камъни и железа.
              Ти сериозно ли? Говорим за брадва ... Дано си чувал, че в дървесината се отделят доста твърди частици, особено при по-меките видове, расли в песъчлива почва. Отделно при цепене в полеви условия по дъвенииите полепва достатъчно твърд боклук за да направи заточването на брадвата на водна шкурка, занимание не за хора със слаби нерви. Или тая брадва я разнасяш за украса или я ползваш при лабораторни условия Сещам се за една специална порода, която обича да си показва бръснещата брадва, докато другите цъкат с език но като дойде време за цепене на дърва за огъня се оглежда като прасИ у тръстика и чака някой да изкара от колата старата, нащърбена брадва и да свърши работата без много мислене.
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                Аз катпо цепя дърва непочиствам първо с прахосмукачката-всичко минава под брадвата
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • #9
                  От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  Ти сериозно ли? Говорим за брадва ... Дано си чувал, че в дървесината се отделят доста твърди частици, особено при по-меките видове, расли в песъчлива почва. Отделно при цепене в полеви условия по дъвенииите полепва достатъчно твърд боклук за да направи заточването на брадвата на водна шкурка, занимание не за хора със слаби нерви. Или тая брадва я разнасяш за украса или я ползваш при лабораторни условия Сещам се за една специална порода, която обича да си показва бръснещата брадва, докато другите цъкат с език но като дойде време за цепене на дърва за огъня се оглежда като прасИ у тръстика и чака някой да изкара от колата старата, нащърбена брадва и да свърши работата без много мислене.
                  Относно породата и преди да продължиш с харакреризирането ми може би следва да се представя с другият си никнейм, с който съм известен по ножарските форуми - Звяра. Та смятам, че по темата остриета съм си изградил репутация на човек имащ много добра идея с кое сечиво какво се прави в гората - проверено на практика. За съжаление има някакъв проблем със снимка.бг и не мога да извадя нагледен материал, как точно си ползвам брадвата и как след това същата има нужда единствено от водна шкурка. Но имам ревюта на същата брадва в които ясно се вижда кое как се е случвало и че на брадвата нищо и няма.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                    Брадва режеща като бръснач ,каква брадва е,я да я добарам на сух чворест бук с ф 60/70см.,да видиме на какво ще стане.Брадвата трябва да е твърда на клин и да не е като бръснач!Всяка година бухам по едни 10тина кубика и точа брадвите преди зимният сезон с флекса,грубо и след това с пилата самият ръб и са на пушка!За подпалки си имам една изцяло метална брадвичка,тя също не е като бръснач ,но цепи сама от тежеста си!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                      Първоначално публикуван от Elfozavar Преглед на мнение
                      Просто при употребата на брадва има един основен принцип - брадвата не е лост, чук и не сече камъни и железа. .
                      И си носиш отделно лост и чук ?
                      Аз не .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                        На мен като ми дойде това ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22062010.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5632940 вадя де що имам 3-4 брадви и чук и клинове.И като се захабят на флекса,шмиргела или според зависи кой колко му е отплеснала брадвата в асфалта.Е не се бръснем с тия брадви ма всяка година цепим по 30 кубика с бащата и дядото.
                        П.С. Забравих да кажа,че зад мен на снимката има още толкова чакащи за цепене.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                          Аз не разбирам от точене, обаче от обща култура знам, че за различни цели се точи различно: бръснач е едно, а брадва съвсем друго.
                          И моите ги точа с ъглошлайфа (не съм намерил по-бързо и лесно) - не стават за бръснене но за дърва върши работа.
                          Сигурно защото мишката и брадвата не са ми на едно място
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                            Еиии к`вото го грабнахте човека... Ми има си много свободно време, к`во друго да прави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                              Първоначално публикуван от Elfozavar Преглед на мнение
                              Относно породата и преди да продължиш с харакреризирането ми може би следва да се представя с другият си никнейм, с който съм известен по ножарските форуми - Звяра
                              Ако кача клип, на който съветвам трактористите как да си заточат плуговете на дъното на порцеланова чиния ще има ли значение дали по форумите ми викат Звяра или Красавицата?
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X