Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

    Значи, за да се получи този резултат от първата снимка е нужен... Трион. За да бъде постигнат с брадва е нужно най- вече свободно време.
    Това като коментар за целесъобразността, иначе браво за усилията и свободното време
    Зима иде

    Коментар


    • #47
      От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

      Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
      Значи, за да се получи този резултат от първата снимка е нужен... Трион. За да бъде постигнат с брадва е нужно най- вече свободно време.
      Това като коментар за целесъобразността, иначе браво за усилията и свободното време
      Абе какъв трион???
      В гора влизали ли сте?
      В наше село триона се ползва само за сухи дървета, всичко останало с брадвата.
      Дървета до 30 см. се повалят с няколко удара, е сега резачките вече заместиха брадвите.
      Като го гледам това на първата снимка си мисля, че тази брадвичка е само за в багажника на колата, да ми пази страх, не е за сечене.
      Като гледам и как е отсечено явно и секача не е сякъл друг път дърва.

      Един въпрос, защо му е на човек да цепи дърва в гората?
      В нашата гора дървета всякакви, от 1 см в диаметър до 100 см, вместо да цепя просто се навеждам и взимам това, което ми трябва. нещо много дискавъри гледате.
      Последно редактирано от kra_kra; 18-01-15, 20:36.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #48
        От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

        Да допълня, че дървото на първата снимка изобщо не е сухо и гадно. Когато се налага да се пресече дърво с такъв диаметър с брадва-конуса който се оформя е с доста по-тъпи ъгли, а не като този на снимката-изострен за снимане. Освен това-сух дъб не се сече как бъде, макар и с брадвИЧКА която и да може да бръсне.
        За това си трябва нормална по размер брадва, а не играчката от снимките. И аз имам такова, и съм сякал клони в гората, ама сурови. Вярно-брадвичката не бръсне, но си е сравнително остра-като за брадва. Но на такова дърво не бих се нахвърлил с тази играчка.

        Може и да греша де, но надали.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

          И на ме ми се вижда че дъбът не е сух по кората и сърцевината.

          Коментар


          • #50
            От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

            Дърво като това от първата снимка го опатквам с Фискарс-1000(сега Фискарс-10) за нула време.Брадвата е малко по-голяма от тази показана от колегата и също бръсне.Любимата ми брадва е, само дето не става за цепене ама пълно щастие няма.

            Коментар


            • #51
              От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

              Дефинирай "нула време".
              Щото и ние сме секли дърва на ръка.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                По повод последните 4-5 мнения...
                Всички сте прави, но визирате някакви нормални ситуации... За пример ви давам версията, ако колегата е преживял "незабравимите командировки на турската граница" и като изходно положение е имал изгнила и пробита на много места палатка тип УМЕ, печка от варел, сурови дъбови метровки и въпросната брадвичка. Мога да ви уверя от първо лице, че там условията са такива в добрия случай... Аз имам сгъваема бичкия, брадвичка, нож и още ред благинки осигуряващи ми оцеляването, но всички е за сметката на няколко килограма отгоре... Ма тук ще задълбаеме в друга тема...
                Включих се в темата, защото не разбирам укорите към човека... Направил е нещо, споделил го е и толкова... Него го кефи... Аз не виждам смисъл в полемиката кое как и с какъв инструмент може да се направи...

                Коментар


                • #53
                  От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                  Сашо, тези които са били на границата изобщо не се занимават да заточват БРАДВА до степен да бръсне.
                  Те просто са живяли(макар и за малко) в истинския свят, и знаят откъде изгрява слънцето.

                  С това не искам да обидя(недай Боже) или омаловажа труда на човека, това го влече-това прави, но това няма да доведе до подобрение на работата на брадвичката, поне не измеримо в практиката.

                  То може да вземем и едно парче добра стомана и да я накараме да започне да бръсне. Какъв е смисъла?
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Дефинирай "нула време".
                    Щото и ние сме секли дърва на ръка.
                    Другия път като разфасовам подобно дърво ще си включа хронометъра и ще пиша.На този етап мога да кажа, че с моята брадва сека дърва по-бързо отколкото бих ги рязал с трион(бичкия) или с по-голяма брадва.Всичко зависи от конкретната ситуация, но съм възхитен от тази брадва, а имам с какво да я сравнявам.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Сашо, т........... Какъв е смисъла?
                      Според мен няма смисъл и от филма с преобразяване на витара с мост от уаз и прочие, при услвие, че има доволно много машини фабрично в тази конфигурация и значително по-надеждни. Това си е мое мнение и не съм писал в темата ти...Съзнавам, че съм в офф топик, но няма как да го обясня по друг начин. А и сам си си отговорил :, това го влече-това прави, ... защо трябва пет - шест човека да му обясняват колко е /нерентабилно, безсмислено, глупаво/ и кой каквото се опитва да обясни.
                      И, за да разсееме напрежението няколко снимки на едни уреди, направени с брадвичка на.... ммм на едно място....
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0000188.jpg
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5636041
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0000189.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5636042
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0000191.jpg
Прегледи:1
Размер:166.1 КБ
ID:5636043

                      Може и да не са много добри, но с китайски телефон - толкова!
                      Последно редактирано от Сашо; 18-01-15, 21:25. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • #56
                        От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                        ОК, прав си.
                        Спорът е без смисъл.

                        Щом си редактирал, да редактирам и аз.

                        Вида на "уредите", макар да показва майсторство в работата с инструментите, ми показва за какви хора става въпрос.

                        Нищо лично де.
                        Последно редактирано от Кольо; 18-01-15, 21:41.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                          Няма как да срежеш дърво с брадва при това толкова равно.Всеки който знае как се изпозлва брадва,е наясно,че няма вариянт да срежеш дърво без да направиш "скос",инак след определена дълбочина,тя ще се заклини и няма вадене.При сеченето,се дава ъгъл,при който треските да могат да се чистят(излитат),най-често е около 45гр и ако е дебело,се обикаля в околовръст,"спецовете" в тая област,удрят хоризонтално дънера,а ъгъла е на дървото.Първите две снимки, са резнати с машина и после "дооформени" с въпросният бръснещ инструмент.За цепенето,съм също резервиран(инструмента няма собствена маса),но при повече инат,може и да стане
                          Последно редактирано от petroffbg; 18-01-15, 21:46.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                            Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение

                            [ATTACH=CONFIG]770308[/ATTACH]
                            [ATTACH=CONFIG]770309[/ATTACH]
                            Ей на тези снимки,много добре си личи първоначалната обработка с брадва...
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                              Та си дойдохме на думата ,за условията!Планинец ли си и ти се е налагало да изкараш някой друг ден в планината под навес,там където "мечките слизат по дно"/наш планински израз/, и да използваш сечивата при всякакви условия,па и да изпереш некой камък,надали ще ти е до водна и финно,с нея си финосвам ножовете за месообработка и с пилите за веригите!Вчера цепих с неугледната ръждясала двуостра/дето не става за нищо/ ,само и минах ръба с пилата , работи си и ръждива,требваше да кача клип ,но нещо не се получава,освен някоя снимка с цепене на сух бук.Въпрос на практичност и лично решение за метода.По повод наддаването ,не рискувайте, с това брадве /не е много малко 600гр./от снимката или мое с подобен размер ,но с друга дръжка ,залагащите ще изгубят тотално ,50-70 сантиметрови не се цепят през средата ,а с чалъм,дори и да са чворести ,като са сухи пукнатините ти казват къде и как,това от опит,с каква брадва ми е все тая! /п.с.да живее хобито заточване,без лоша умисъл.Едно време се гласех за Канада,по тоя повод майка изкоментира"край ,канадците останаха без гора"./
                              Последно редактирано от faster; 18-01-15, 22:09.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                                Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                                Значи, за да се получи този резултат от първата снимка е нужен... Трион.
                                Нужен ти е на тебе! В нинджа форума му викат ЗВЯРА Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ai.gif
Прегледи:4
Размер:3.4 КБ
ID:5636066
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X