Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

    faster, с тия двете от втората снимка, дето сочат север-юг, освен стара щайга, разпалки и нЕкоя пРъжолка, к'во друго можеш да разцепиш? Е, и нечия глава, разбира се
    kozeboy имаше една тема за щастливите хора - виж там за какво и как се ползват брадветата и може да схванеш защо е нужно да е остро.
    За протокола - топля се основно на дърва и годишно ми минават около 10-15 кубика под брадвата. За разпалки си направих друго. Каня се да му отстраня недоразуменията, но вероятно ще е в ново такова като се видя със свободно време.

    Коментар


    • #32
      От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Aз си я прaвих преди много години от немски топор и немскa брaдвa,брaдвaтa е изостренa отдолу зa дa си зaкaчвaм трупите когaто сa нa високо,с дългaтa дръжкa е достa удобно.
      Трябва да се разберем по някакъв начин - и аз искам, такава
      Че и на мен през котела ми минават 20 и нагоре кубика за зима.

      Коментар


      • #33
        От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        faster, с тия двете от втората снимка, дето сочат север-юг, освен стара щайга, разпалки и нЕкоя пРъжолка, к'во друго можеш да разцепиш? Е, и нечия глава, разбира се
        kozeboy имаше една тема за щастливите хора - виж там за какво и как се ползват брадветата и може да схванеш защо е нужно да е остро.
        За протокола - топля се основно на дърва и годишно ми минават около 10-15 кубика под брадвата. За разпалки си направих друго. Каня се да му отстраня недоразуменията, но вероятно ще е в ново такова като се видя със свободно време.
        Цепят перфектно ,сочат накъдето трябва ,дървата към печката , нужда от уроци нямам, нито има какво да видя освен някое лъскаво желязо ,дето се чудиш колко време ще изкара без да се подбие ,далече съм от мисълта ,че брадвата трябва да е тъпа,а за бързия и практичен начин!Тоя господин от второто видео е бивш от американските спецчасти и надали точи брадвите с водна шкурка ,за пред камерата и мерака може, разбира се !Требва да щракна некое видео какво и как цепа и дялам с железата и в тоя вид и наточени,ма не с шкурка,лошо че остана някой друг труп ,но около 50см.. /п.с. пържолите ги дялам с ловджийско ножче, а ги кълцам с юмруци,без майтап,пазя се само от кокалите ,от едно време когато гледахме домашни свине и ги обработвахме с по едно ноже от начало ,до край,тогава се деряха по наше село!/ Нитро това изделие е на сума години ,подобно няма от къде,даже не помня откъде ги изнамерих пишеше и на двете ГДР,не е влизало в употреба отдавна,то си и личи,мисля да правя още някакво!Това е много добро ,но е за нечворести трупи,с него не можеш да вдигнеш и да заметнеш в дръвника като с класическа секира или брадва,ако не сцепиш от първия път ,докато с обикновена и да заседне в чвор ,вдигаш обръщаш,удряш с тъпата част и чвора се праска от раз,та надали ще вършиш универсална работа с това,търси си нещо класическо.
        Последно редактирано от faster; 05-01-15, 21:47.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #34
          От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          ...
          Черпя бира ако покажеш как цепиш с кое да е от четирите през последната година. Щото тая ръжда дърво не е виждала поне от лани, като изключим малката "тръбарка".
          Двуострото недоразумение не се сещам за какво може да се ползва, но пък изглежда много зло като го закачиш на дръвника.

          Коментар


          • #35
            От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

            Мойте пет стотинки към темата.Много остра брадва се заклинва по-лесно.По-тъпата брадва или отскача или сцепва дървото.

            Коментар


            • #36
              От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Черпя бира ако покажеш как цепиш с кое да е от четирите през последната година. Щото тая ръжда дърво не е виждала поне от лани, като изключим малката "тръбарка".
              Двуострото недоразумение не се сещам за какво може да се ползва, но пък изглежда много зло като го закачиш на дръвника.
              Аз залагам на Г-образната, че тя личи че е ползвана, ако и леко черна да е

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Мойте пет стотинки към темата.Много остра брадва се заклинва по-лесно.По-тъпата брадва или отскача или сцепва дървото.
              Има нещо такова, ама ако говорим за подобен тип от по-горните, ако е клиновидна, т.е. такава за цепене е добре да е наточена .
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #37
                От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                Всяка брадва си има приложение.
                С топора за цепене на дърва не се притеснявам къде ще ударя, но с брадвите за сечене много внимавам, и те всичките са наточени почти до състояние за бръснене.
                На лов нося няколко ножа и една брадвичка в раницата, всеки си има приложение.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #38
                  От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                  Използвам обикновената и черната най-вече,аз са в такъв вид защото когато не ги ползвам често стоят на открито или за известно време във вода,въпреки това почти всяка година сменявам дръжки.Когато се освободя,че правя банята,ще кача как, няма проблеми,сега действам по ремонт !/п.с.последният път когато пробвах да кача клипове нещо не стана,идеи!/
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    ... нужда от уроци нямам, нито има какво да видя....
                    И все пак, ако позволиш, за да не се налага

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    ... почти всяка година сменявам дръжки...
                    опитай с ясен вместо с бук.

                    Ако си заточиш коя да е от малките до "бръснеща" острота без значени дали както е показано в началото на темата или по друг, удобен на теб начин, сигурен съм че ще оцениш какво сечиво държиш в ръцете си и за какво би могъл да го ползваш. На двуострата, която в тоя вид е неизползваема за нещо смислено, Г-то е съсипано и без него би се получила една добра брадва която няма да събира ръжда на двора, сигурен съм.

                    Всичко това от опит, без претенции да съм от знаещите и разбиращите.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                      Дръжка на брадва се прави от корен на бук.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #41
                        От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                        Каква е тая мания инструмент за сечене и цепене да се ползва за рязане, дране и бродиране на гоблени?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          ... или за известно време във вода,...
                          За това сменяш толкова често дръжки.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                            Пичове, Вие четете ли заглавието на темата, или просто така, заради си пишем? Колегата е дал пример за конкретен тип брадва и нейната подръжка, а се изписаха куп безсмислици! То от такива "постове" се създава напрежение и конфликти м/у разнотематичните форуми!
                            П.п. И аз си заточвам малката брадва на водни шкурки, и смятам, че употребата на шмиргел е най - малкото неуважение към острието.
                            П.п.п. Още 20лв. отгоре за демонстрацията с 70см. ботури!
                            "Make love, not war!"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                              Каква е тая мания инструмент за сечене и цепене да се ползва за рязане, дране и бродиране на гоблени?
                              Във форума мнозинството сме в перманентно "болестно състояние" на тема "инструменти".
                              Колегата знае за тази "болест" и за това споделя подхода който ползва.
                              (Аз какво да споделя -ползвам флекса,лентовия шлайф и пневматичната пила -нищо не им се е опряло до сега)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                                Понеже имаше питане по-напред в темата какво точно правя с тая малка брадва, та да ми трябва заточена до бръснене пускам малко нагледен материл как точно я използвам аз и как после и трябват има-няма 5 минути на водните шкурти. Та мисля толкоз по въпроса за брадвите за ползване, брадвите за гледане и заточването до бръснене.

                                * При показаните тестовете на брадвата не бяха унищожени живи дървета, а само изключително сухи и гадни дървесни видове налични в българската гора - дъб, дрян и черен бор




                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X