Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

    Оставете го човека бе.
    На него му е кеф да точи-брадви, ножове, ножици, каквото... Идеята му е не да направи брадва с която да се работи, а да я заточи тази брадва. Именно в заточването му е кефа, и си го прави.
    А, че тази брадва е бутиково изпълнение, и няма място в оборудването на джип за в гората е ясно на всички.
    Разликата между брадва с която се работи и тази е като разликата между УАЗ и ферари. Едното просто върши работа, другото е за показване.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

      Ей, Заяждачите, не видите ли, че това брадве не е за цепене на кютуци, а е мънарче за след лов на прасета? Требе да е остро, да дере, да цепи и да дели .
      Е, моето е по-арно за целта, но за това - друг път ...
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #18
        От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

        Бе то прасе да има, аз и с мойта незаточена ще се справя

        Коментар


        • #19
          От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

          След опити да режа това на коляно в колата и риска да си забия ножа в крака се огледах за дъска и ето:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dyska.jpg
Прегледи:1
Размер:164.1 КБ
ID:5633167
          С брадвата от колата със заварена тръба за лост и удължител на гедорето, дялала всичко по пътя ми и използвана за чук многократно се оказа, че съвсем успешно може да се изработи това фино изделие. Снимката е от 1 януари, следновогодишна тонизираща разходка .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #20
            От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

            Темата за чревоугодниците е в другия раздел
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #21
              От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

              Не се приема, това е от магазина, но няма да кажа от кой. Не е от тези в подписа ми
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                Аз също си точа брадвите до бръснеща острота(само че по друг начин) и си вършат работата без проблем.



                Голямата я ползвам за цепене, но сравнително рядко защото си купувам дървата за вкъщи нацепени.С малката сека предимно сухи клони на вилата.Случвало ми се е да разделям по-тънки паднали дървета на половина, за да мога да ги пренеса.От години я имам и мога да кажа, че бръснещата острота не ми е пречила с нищо.
                Това лято си купих и по-малката Фискарс-600, но стои в колата и почти не съм я ползвал.Иначе и тя бръсне

                Коментар


                • #23
                  От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                  Малката я имам 8г и досега не съм я точил никога ,използвам я при почистване на маслините ми.Как ги точиш?
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #24
                    От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                    С това точило на Лански.
                    http://lansky.com/index.php/products...turn-box-copy/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                      Първоначално публикуван от windwarrior
                      А може би ти трябваше да почнеш с гледането на клипа от мнение №1, вместо да се изказваш неподготвен - човека заточва къмпинг брадва с 2 педи дръжка.



                      Офертата 50 лв/м3 май е още валидна. От мен давам още 20 лв/м3 (общо станаха 70 лв/м3) за да видя наживо как цепиш 60 см ботури с брадвата от първото мнение в темата. Искам да я видя тая твойта техника на удара....
                      Ето ги железата и всяко едно от тях със една елементарна пила за нула време ще може същото,независимо дали си на къмпинг или на лов,но въпрос на предпочитание и време!Стандартната е до нацепени ботури,сух бук уплетен,клинове никога не съм ползвал ,от 20г. съм на дърва и си оправям чистак сам,кеф ми и да режа и да цепя,това си ежив фитнес!Двойната с топора е от две немски ,не е влизала в употреба отдавна,черната железната е универсална и за забиване и за излети ,в момента за подпалки ,толкова е тежка че само и давам инерция,заточва се за норматив,това че са с ръжда не ме притеснява въобще,който иска да полира!Това за цепенето не е за всеки,дяволията е в дръжката ,а си има и техника,ма трябва доста да са ти тръпнали ръцете,а и трябва да знаеш откъде да подхванеш дървото иначе си бий ако си немаш работа и в двора и в гората! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01280.jpg
Прегледи:1
Размер:174.6 КБ
ID:5633228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01281.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5633229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01282.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5633230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01283.jpg
Прегледи:1
Размер:159.9 КБ
ID:5633231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01284.jpg
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:5633232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01286.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5633233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01287.jpg
Прегледи:1
Размер:160.4 КБ
ID:5633234
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                        Различавайте брадве от брадва „секира“балтия от балтишка...секирче и всичко е ясно
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #27
                          От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                          Колега, това с двойното острие, дето мяза на нещо като алебарда, от къде си го взел?
                          Че и на мен ми трябва такова.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Ето ги железата и всяко едно от тях със една елементарна пила за нула време ще може същото......
                            То убуу, ама темата не е за твоите брадви, а за заточване на брадва с пад от мишка и шкурка. И не виждам автора на темата да твърди, че това е Единствено Правилният Начин За Заточване На Брадва. Даже и не твърди, че това е Правилен Начин - просто демонстрира как той си заточва брадвата. И от там му наскачахте специалисторите.....

                            П.С. Гледам офертата набъбна до 50+50+20 = 120 лева на кубик. Казвай къде да носим брадвето от мнение №1, и да ни покажеш самурайската си техника върху 3 педи ботури.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                              Не товa брaдве ,a друго с подобен грaмaж и другa дръжкa!Ботурите не ми ги цепи никой,a в товa нямa нищо специaлно,a зa зaлозите нa есен и то aко ми докaрaт ботури,,,,нa вързaно!Темaтa не е рaзбирa се зa мойте брaдви,нaмеквaме с други колеги,че имa и други елементaрни и бързи нaчини,щото в горaтa зa дълго време еднa пиличкa ми свърши стрaхотнa рaботa след мaaне по сухи и чворести дърве зa кaквото и дa било тa дори дялкaне,зa дрaне кaкто се споменaвa си имa добри ножове!Повтaрям въпрос нa гледнa точкa и време!Колегaтa си е хaресaл този нaчин ,добре ,но при кaкви условия,товa е въпросa,зa някaкво хоби ДA,но в дъждовно време в горaтa зa няколко денa,не стaвa тоя нaчин,a бързия и прaктичния!По подобен нaчин финно си точa ножовете ,нaй-нaпред с пилa зa веригa по посонa нa острието и нaкрaя с 220 воднa ,стaвa бързо и бръснaт,но брaдветaтa и секирите не, флекс при възможност и пилa. Споделяме прaктически опит събирaн достa време,тa не виждaм кaквaто и дa било причинa зa конфронтaция!
                              Последно редактирано от faster; 05-01-15, 20:12.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Заточване на брадва с пад за мишка и водна шкурка

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                Колега, това с двойното острие, дето мяза на нещо като алебарда, от къде си го взел?
                                Че и на мен ми трябва такова.
                                Aз си я прaвих преди много години от немски топор и немскa брaдвa,брaдвaтa е изостренa отдолу зa дa си зaкaчвaм трупите когaто сa нa високо,с дългaтa дръжкa е достa удобно.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X