Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обективи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Обективи

    Значи правилно си го мисля, 2 е по добре от 1 в този случай
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #47
      От: Обективи

      Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
      Значи правилно си го мисля, 2 е по добре от 1 в този случай
      Обикновено, в 99% от случаите, Мечо Пух е прав!

      И трите обектива са проектирани преди ерата на 24 МР матрици.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #48
        От: Обективи

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        И трите обектива са проектирани преди ерата на 24 МР матрици.
        Това е от значение за pixel-peeper-ите.

        Коментар


        • #49
          От: Обективи

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Това е от значение за pixel-peeper-ите.
          Бе, друго си е да завиеш буркана с червена или златна лентичка!
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #50
            От: Обективи

            Абе дрго си е когата месечните доходи не са колкот среден клас обектив секан хенд рИзбИрашли Начи
            Последно редактирано от drago varvar; 22-12-15, 22:07.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #51
              От: Обективи

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Бе, друго си е да завиеш буркана с червена или златна лентичка!

              Коментар


              • #52
                От: Обективи

                Нямам опит с нито един от двата обектива, но все си мисля, че...50 на 1,4 при бленда f1.8 ще се представя по-добре от 50 на 1,8...Все пак логиката ми е, че първия на f1.8 няма да е в края си, а стъпка нагоре, което според мен ще доведе и до по-добро качество в негова полза, докато 50f1.8 в този случай започва от тази бленда, а обикновено нещата в краищата доста често не са идеални.
                Всичкото това са разсъждения, а не опит с някой от обективите.За мен това също е интересен казус, защото и аз се заглеждам по някой от двата.
                Поздрави на всички!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #53
                  От: Обективи

                  За да се направи 1.4 ката да слиза до 1.4 са направени технически компромиси които я скопяват не само на 1.8 но и нагоре. В огромен процент от случаите при 1.8 оригиналната 1.8ца ще е по-добра от 1.4ката на 1.8. Двете евентуално ще се изравнят някъде нагоре над 2. А може и да не се настигнат.

                  Производителя естествено го знае, затова в повечето случаи ще го докара до ниво да е горе-долу толкова добър колкото 1.8цата на бленди 1.8 и нагоре, и да е полу-ужасен на 1.4. Или пък ще го оптимизира за най-широката бленда и ще го остави да се влачи на по-затворените бленди.

                  В малкото случаи в които 1.8цата ще по-зле от 1.4ката затворена на 1.8 това ще се дължи просто понеже при 1.8цата са икономисвани пари - понеже това в повечето случаи са евтини обективи които трябва да се вписват в някакъв бюджет. Ако не са пестени пари 1.8цата ще върти кръгчета около 1.4ка затворена на 1.8. Пример е 50мм ф2 макрото на Олимпус който оптически е невероятен още от 2 (но с хроматични аберации при ф2), и не се занимава да слиза по-ниско.

                  Да направиш обектив да отваря под 1.8 е като да подготвиш джип да минава през канавка. Колкото по-дълбока е канавката през която трябва да се мине, толкова по-непрактичен става джипа за всичко останало, докато се стигне до момент в който вече трябва да си го возиш на платформа от една дълбока канавка до друга по-дълбока.

                  И естествено, на тоя на платформата ще се радваш и слугуваш повече отколкото на този с който теглиш платформата зиме и лете. Същата работа е 1.8цата
                  Последно редактирано от Goblin; 30-12-15, 07:10.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #54
                    От: Обективи

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    ...Да направиш обектив да отваря под 1.8 е като ...
                    Шапка ти свалям на умението да ги правиш тия уникални сравнения Весели празници!
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Обективи

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      ... И естествено, на тоя на платформата ще се радваш и слугуваш повече отколкото на този с който теглиш платформата зиме и лете. Същата работа е 1.8цата
                      Уникален си.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Обективи

                        Наистина, друг с такова умение в сравненията аз поне не познавам.Хем да разбереш за кВо иде реч, хем пък да се посмееш от сърце.
                        Гоблине, благодаря ти за това братко !
                        Весели празници от мен!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Обективи

                          То хубаво, ама не е само острота. Реално Nikkor 85mm f1.4G на 1.4 бленда си е доволно остър, рисува хубаво и снимките на 1.4 са прилично остри. Впрочем имам една 85ца 1.4D, на някой ако му трябва...
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #58
                            От: Обективи

                            Аз послушах съветите по горе на колегите и вече се забавлявам с 35ммf/1.8 , предстои и 50f/1.8 . Бях чел за проверка на фронт бек фокус и си свалих една табличка (focus test chart пишете в гугал и излизат таблици)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:focus21testchardonly.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5697306

                            и ето какво показа обектива, снимано от ръка що годе 45градуса, че статива не е подръка. Как мислите, грешно или е без статив или и така е добре (зле) снимано на35mm f1.8 iso 1600 скорост мисля 1/1000 (не съм ги гласил, на такива съм го забравил)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:012.JPG
Прегледи:1
Размер:189.5 КБ
ID:5697307
                            Последно редактирано от drago varvar; 30-12-15, 16:54.
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Обективи

                              Драго, има значение и от какво разстояние си правил опита.Не помня вече точно колко, но има значение.Тоест ако не си спазил рзстоянието вероятно и теста няма да е верен...
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Обективи

                                Със статив от 87,5см (пишат че разстоянието е 25 х милиметрите на обектива) и пак същите резултати.
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X